Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Nie 1 grudnia, a 1 lutego połączą się Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 r. To najnowsza decyzja ministra kultury w sprawie kontrowersyjnego połączenia obu tych placówek. Dzięki niej uda się bez milionowych kosztów dokończyć budowę siedziby MIIWŚ, która powstaje przy ul. Wałowej w Gdańsku.

  • Rewitalizacja ulicy Wajdeloty otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez Towarzystwo Urbanistów Polskich we współpracy ze Związkiem Miast Polskich. Ulica walczy też o głosy czytelników Trojmiasto.pl w plebiscycie Skrzydła Trójmiasta.

  • Zakończyło się trwające dwa tygodnie internetowe głosowanie na budżety obywatelskie w Gdyni, Gdańsku i Sopocie. Frekwencja wyniosła od niespełna 10 do 18,5 proc., w zależności od miasta.

  • Wszedł do lombardu, poprosił o pokazanie złotej biżuterii, a gdy sprzedawca wyciągnął ją z szafki, uderzył go w twarz i uciekł ze złotem wartym kilkadziesiąt tysięcy złotych. Łupem cieszył się tylko przez jeden dzień - zatrzymała go policja, podobnie jak dwóch paserów, którym przekazał skradzione przedmioty.

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Bardzo Dobre Maniery...

Bardzo Dobre Maniery – program PCK mający na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci działa już w 11 miastach. Wystartował fanpage akcji wspierany poprzez filmową lekcję Bardzo Dobrych Manier w wykonaniu Mirosława Zbrojewicza oraz owcy Tadeusza. - Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa oparta na zasadach restauracyjnego savoir-vivre’u.

Po skończonym posiłku  w restauracji uczestniczącej w programie, wystarczy ułożyć sztućce w krzyż pośrodku talerza, aby za jej pośrednictwem wpłacić 5 złotych, które zostaną przekazane PCK na zakup ciepłych posiłków dla niedożywionych dzieci. Klient restauracji dostaje na miejscu stosowną deklarację-cegiełkę, dzięki której pewne jest, że wpłata nie będzie opodatkowana oraz, że zostanie przeznaczona na odpowiedni cel.

O tym, jak proste są Bardzo Dobre Maniery przekonała się ostatnio owca imieniem Tadeusz, której trzech lekcji udzielił znany jako Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą” Mirosław Zbrojewicz. W internetowym filmie Grucha, przy herbacie, rozmawia z Tadeuszem o Bardzo Dobrych Manierach.

 

Link do filmu: www.youtube.com/watch?v=DGtp_2OoV4c.

Więcej informacji na: bdbmaniery.tumblr.com, bdbmaniery.pck.org.pl, pck.pl