Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Z dala od wielkomiejskiego i turystycznego zgiełku, ale blisko miejskich udogodnień i gdańskich atrakcji. Wśród zieleni, tuż nad brzegiem rzeki i w sąsiedztwie terenów rekreacyjnych. Marzenie o idealnym miejscu do życia można spełnić we Front Parku na Dolnym Mieście .

  • Na tarczy zegara na wieży Biskupiej Górki zaczęły się pojawiać nowe cyfry, alpiniści wkrótce zamocują też blisko dwumetrowe wskazówki. Zegar ma ruszyć w drugim tygodniu maja. Część mieszkańców dzielnicy ma zastrzeżenia do wyglądu zegara.

  • Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni . Pływający dok, do którego wprowadzony był statek Hordafor V, przechylił się i zatonął.

  • Białe litery z konturem z blachy kortenowskiej - tak będzie wyglądał napis "Gdańsk", który wkrótce stanie w Śródmieściu Gdańska. Dokładnie tak samo, jak komisja konkursowa, głosowali nasi Czytelnicy. W sumie oddano niemal 9 tys. głosów. Napis ma być gotowy na przełomie maja i czerwca.

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Bardzo Dobre Maniery...

Bardzo Dobre Maniery – program PCK mający na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci działa już w 11 miastach. Wystartował fanpage akcji wspierany poprzez filmową lekcję Bardzo Dobrych Manier w wykonaniu Mirosława Zbrojewicza oraz owcy Tadeusza. - Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa oparta na zasadach restauracyjnego savoir-vivre’u.

Po skończonym posiłku  w restauracji uczestniczącej w programie, wystarczy ułożyć sztućce w krzyż pośrodku talerza, aby za jej pośrednictwem wpłacić 5 złotych, które zostaną przekazane PCK na zakup ciepłych posiłków dla niedożywionych dzieci. Klient restauracji dostaje na miejscu stosowną deklarację-cegiełkę, dzięki której pewne jest, że wpłata nie będzie opodatkowana oraz, że zostanie przeznaczona na odpowiedni cel.

O tym, jak proste są Bardzo Dobre Maniery przekonała się ostatnio owca imieniem Tadeusz, której trzech lekcji udzielił znany jako Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą” Mirosław Zbrojewicz. W internetowym filmie Grucha, przy herbacie, rozmawia z Tadeuszem o Bardzo Dobrych Manierach.

 

Link do filmu: www.youtube.com/watch?v=DGtp_2OoV4c.

Więcej informacji na: bdbmaniery.tumblr.com, bdbmaniery.pck.org.pl, pck.pl