Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Można budować drogę ekspresową S7 na Żuławach. Gdański oddział GDDKiA ma już komplet pozwoleń na realizację tej inwestycji.

  • Reklama z nagimi kobietami zachęcającymi do obejrzenia filmów dla dorosłych pojawiła się w piątek na kanałach - w tym z bajkami dla dzieci - ogólnopolskiej sieci kablowej Vectra. - Bardzo ubolewamy, że doszło do takiej sytuacji - mówią przedstawiciele Vectry.

  • Policja zatrzymała w tym tygodniu sześć osób mających związek z podpaleniami samochodów w Gdańsku. Czterech młodych mężczyzn już usłyszało zarzuty. Są to mieszkańcy miasta i okolic. W ostatnim czasie podpalenia aut w Gdańsku to prawdziwa plaga - policjanci przedstawili zarzuty dotyczące takich czynów aż 11 osobom, które podpaliły łącznie 31 samochodów.

  • W Gdańsku kierowcy tracą najmniej czasu i pieniędzy stojąc w ulicznych korkach w porównaniu z innymi dużymi miastami Polski. Dziennie kierujący pojazdami marnują 14 minut, co w przeliczeniu na pieniądze daje miesięcznie 202 zł straty.

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Bardzo Dobre Maniery...

Bardzo Dobre Maniery – program PCK mający na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci działa już w 11 miastach. Wystartował fanpage akcji wspierany poprzez filmową lekcję Bardzo Dobrych Manier w wykonaniu Mirosława Zbrojewicza oraz owcy Tadeusza. - Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa oparta na zasadach restauracyjnego savoir-vivre’u.

Po skończonym posiłku  w restauracji uczestniczącej w programie, wystarczy ułożyć sztućce w krzyż pośrodku talerza, aby za jej pośrednictwem wpłacić 5 złotych, które zostaną przekazane PCK na zakup ciepłych posiłków dla niedożywionych dzieci. Klient restauracji dostaje na miejscu stosowną deklarację-cegiełkę, dzięki której pewne jest, że wpłata nie będzie opodatkowana oraz, że zostanie przeznaczona na odpowiedni cel.

O tym, jak proste są Bardzo Dobre Maniery przekonała się ostatnio owca imieniem Tadeusz, której trzech lekcji udzielił znany jako Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą” Mirosław Zbrojewicz. W internetowym filmie Grucha, przy herbacie, rozmawia z Tadeuszem o Bardzo Dobrych Manierach.

 

Link do filmu: www.youtube.com/watch?v=DGtp_2OoV4c.

Więcej informacji na: bdbmaniery.tumblr.com, bdbmaniery.pck.org.pl, pck.pl