Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Nie uda się, jak wcześniej zakładano, zlikwidować do końca sierpnia wykopu po zeszłorocznej awarii na skrzyżowaniu ul. Wałowej i ul. Rybaki Górne w Gdańsku. To z jej powodu ul. Nowa Wałowa jest drogą donikąd. Żaden z urzędników nie potrafi wskazać, kiedy rozkopane skrzyżowanie będzie przejezdne.

  • To kolejna w ostatnim czasie, po rozebraniu Hotelu Olimp oraz wymianie murawy na bocznych boiskach, inwestycja na terenach GOSiR. Dodatkowo pojawi się nowa sala z zapleczem. Zmiany mają być także widoczne niebawem w innych obiektach przy ul. Olimpijskiej .

  • Kiedy za dnia upał nie daje przejść kilkudziesięciu metrów bez zadyszki i pocenia się, a popołudnia są zbyt słoneczne, by wyjść z dziećmi na plażę, do kąpania się w Bałtyku pozostaje tylko noc. Coraz więcej mieszkańców Trójmiasta, a także turystów, z morskiej kąpieli korzysta po zmroku.

  • Wciąż wielu uczestników ruchu przejawia zbyt wiele agresji. W czwartek wieczorem przekonali się o tym kierowcy na ulicach Gdańska w dwóch zdarzeniach. Jednemu z nich w samochodzie wybito przednią szybę i urwano lusterko. Przedstawiamy dwie jednostronne relacje.

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Bardzo Dobre Maniery...

Bardzo Dobre Maniery – program PCK mający na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci działa już w 11 miastach. Wystartował fanpage akcji wspierany poprzez filmową lekcję Bardzo Dobrych Manier w wykonaniu Mirosława Zbrojewicza oraz owcy Tadeusza. - Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa oparta na zasadach restauracyjnego savoir-vivre’u.

Po skończonym posiłku  w restauracji uczestniczącej w programie, wystarczy ułożyć sztućce w krzyż pośrodku talerza, aby za jej pośrednictwem wpłacić 5 złotych, które zostaną przekazane PCK na zakup ciepłych posiłków dla niedożywionych dzieci. Klient restauracji dostaje na miejscu stosowną deklarację-cegiełkę, dzięki której pewne jest, że wpłata nie będzie opodatkowana oraz, że zostanie przeznaczona na odpowiedni cel.

O tym, jak proste są Bardzo Dobre Maniery przekonała się ostatnio owca imieniem Tadeusz, której trzech lekcji udzielił znany jako Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą” Mirosław Zbrojewicz. W internetowym filmie Grucha, przy herbacie, rozmawia z Tadeuszem o Bardzo Dobrych Manierach.

 

Link do filmu: www.youtube.com/watch?v=DGtp_2OoV4c.

Więcej informacji na: bdbmaniery.tumblr.com, bdbmaniery.pck.org.pl, pck.pl