Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • 48 kompletów projektorów, 9 specjalnych wysięgników, ponad kilometr kabli zasilających - a to wszystko by podświetlić kolejny zabytek - kościół św. Bartłomieja w Gdańsku. Koszt nowej iluminacji to ponad 350 tys zł.

  • Włoch Renato Rizzi, architekt Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, został nominowany za ten projekt do najważniejszej europejskiej nagrody architektonicznej - przyznawanej co dwa lata nagrody imienia Miesa van der Rohe.

  • Hala sportowo-widowiskowa Gdynia Arena nie będzie już samodzielnym zakładem budżetowym. Od przyszłego roku zarządzać nią będzie Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. - Władze Gdyni przyznały, że obiekt jest finansowym fiaskiem - podkreśla opozycja. - Hala nigdy nic nie straciła - odpowiada jej obecny dyrektor, Mariusz Machnikowski.

  • Wreszcie droga przez tereny postoczniowe - ul. Nowa Wałowa - nie będzie drogą donikąd. Otwarto ruch na skrzyżowaniu ul. Wałowej i ul. Rybaki Górne . Dzisiaj drogowcy udostępnili je kierowcom.

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Bardzo Dobre Maniery...

Bardzo Dobre Maniery – program PCK mający na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci działa już w 11 miastach. Wystartował fanpage akcji wspierany poprzez filmową lekcję Bardzo Dobrych Manier w wykonaniu Mirosława Zbrojewicza oraz owcy Tadeusza. - Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa oparta na zasadach restauracyjnego savoir-vivre’u.

Po skończonym posiłku  w restauracji uczestniczącej w programie, wystarczy ułożyć sztućce w krzyż pośrodku talerza, aby za jej pośrednictwem wpłacić 5 złotych, które zostaną przekazane PCK na zakup ciepłych posiłków dla niedożywionych dzieci. Klient restauracji dostaje na miejscu stosowną deklarację-cegiełkę, dzięki której pewne jest, że wpłata nie będzie opodatkowana oraz, że zostanie przeznaczona na odpowiedni cel.

O tym, jak proste są Bardzo Dobre Maniery przekonała się ostatnio owca imieniem Tadeusz, której trzech lekcji udzielił znany jako Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą” Mirosław Zbrojewicz. W internetowym filmie Grucha, przy herbacie, rozmawia z Tadeuszem o Bardzo Dobrych Manierach.

 

Link do filmu: www.youtube.com/watch?v=DGtp_2OoV4c.

Więcej informacji na: bdbmaniery.tumblr.com, bdbmaniery.pck.org.pl, pck.pl