Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Był prom Scandinavia, będzie Wawel. Była Baza Promowa na Nabrzeżu Ziółkowskiego, będzie terminal pasażerski na Westerplatte. Już niedługo w ruchu promowym w gdańskim porcie zajdą duże zmiany, które będą też odczuwalne na gdańskich ulicach. Nie zmieni się tylko jedno, prom Polferries nadal będzie pływał na linii Gdańsk-Nynäshamn w Szwecji.

  • Czy zmiany, jakie zachodzą na terenie dawnego browaru we Wrzeszczu, wpłyną na życie wszystkich mieszkańców tej dzielnicy? - zastanawia się architekt Natalia Balcerzak.

  • W Sopocie działa wyjątkowy zakład fryzjerski. Dwie fryzjerki, wolontariuszki, strzygą w nim bezdomnych, którzy za usługę nie muszą płacić. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce.

  • W Trójmieście jest sporo ulic o specyficznych nazwach. Czopowa, Tandeta, Głucha, Porannych Mgieł, Gnilna jednych bawią, innych dziwią lub konsternują. Jedne to wynik tłumaczenia niemieckich nazw, inne to kreatywność radnych lub zacieranie bardziej problematycznych śladów po zamierzchłych bohaterach.

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Bardzo Dobre Maniery...

Bardzo Dobre Maniery – program PCK mający na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci działa już w 11 miastach. Wystartował fanpage akcji wspierany poprzez filmową lekcję Bardzo Dobrych Manier w wykonaniu Mirosława Zbrojewicza oraz owcy Tadeusza. - Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa oparta na zasadach restauracyjnego savoir-vivre’u.

Po skończonym posiłku  w restauracji uczestniczącej w programie, wystarczy ułożyć sztućce w krzyż pośrodku talerza, aby za jej pośrednictwem wpłacić 5 złotych, które zostaną przekazane PCK na zakup ciepłych posiłków dla niedożywionych dzieci. Klient restauracji dostaje na miejscu stosowną deklarację-cegiełkę, dzięki której pewne jest, że wpłata nie będzie opodatkowana oraz, że zostanie przeznaczona na odpowiedni cel.

O tym, jak proste są Bardzo Dobre Maniery przekonała się ostatnio owca imieniem Tadeusz, której trzech lekcji udzielił znany jako Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą” Mirosław Zbrojewicz. W internetowym filmie Grucha, przy herbacie, rozmawia z Tadeuszem o Bardzo Dobrych Manierach.

 

Link do filmu: www.youtube.com/watch?v=DGtp_2OoV4c.

Więcej informacji na: bdbmaniery.tumblr.com, bdbmaniery.pck.org.pl, pck.pl