Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Gdy tuż po godz. 5 rano na ul. Franciszka Sokoła w Gdyni pojawili się pracownicy PEWiK, okazało się, że dla mieszkańców ulicy noc już się skończyła. - Czy głośne prace kanalizacyjne poza głównymi ciągami komunikacyjnymi muszą być wykonywane w takich godzinach? - pyta nasz czytelnik.

  • Modernizację ośmiu przystanków, remont Dworca Podmiejskiego w Gdyni oraz budowę centrum monitoringu chce sfinansować SKM-ka z dotacji z Unii Europejskiej. - Na każdy przystanek potrzebujemy ok. 10 mln zł. Prace zakończymy w 5 lat - zapowiada Maciej Lignowski, prezes SKM Trójmiasto.

  • Trzy dni po publikacji w Trojmiasto.pl wideo przedstawiającego zalegający na ul. Sybiraków w Brzeźnie wrak daewoo tico, auto - a w zasadzie to, co z niego pozostało - zostało uprzątnięte przez straż miejską.

  • Od pięciu lat mieszkańcy Kamiennej Góry zgłaszali nadzorowi budowlanemu i urzędowi miasta, że budowa prowadzona na skarpie jest nie tylko niezgodna z projektem, ale też bezpośrednio im zagraża. W czwartek zarwała się ulica pod nią, a ziemia zasypała wejście do pobliskiego domu. Dzień wcześniej służby po raz kolejny były informowane o zagrożeniu. Kamienna Góra jest na liście terenów zagrożonych osunięciem, stworzonej przez Państwowy Instytut Geologiczny.

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Bardzo Dobre Maniery...

Bardzo Dobre Maniery – program PCK mający na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci działa już w 11 miastach. Wystartował fanpage akcji wspierany poprzez filmową lekcję Bardzo Dobrych Manier w wykonaniu Mirosława Zbrojewicza oraz owcy Tadeusza. - Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa oparta na zasadach restauracyjnego savoir-vivre’u.

Po skończonym posiłku  w restauracji uczestniczącej w programie, wystarczy ułożyć sztućce w krzyż pośrodku talerza, aby za jej pośrednictwem wpłacić 5 złotych, które zostaną przekazane PCK na zakup ciepłych posiłków dla niedożywionych dzieci. Klient restauracji dostaje na miejscu stosowną deklarację-cegiełkę, dzięki której pewne jest, że wpłata nie będzie opodatkowana oraz, że zostanie przeznaczona na odpowiedni cel.

O tym, jak proste są Bardzo Dobre Maniery przekonała się ostatnio owca imieniem Tadeusz, której trzech lekcji udzielił znany jako Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą” Mirosław Zbrojewicz. W internetowym filmie Grucha, przy herbacie, rozmawia z Tadeuszem o Bardzo Dobrych Manierach.

 

Link do filmu: www.youtube.com/watch?v=DGtp_2OoV4c.

Więcej informacji na: bdbmaniery.tumblr.com, bdbmaniery.pck.org.pl, pck.pl