Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • To już pewne - od teraz motocykliści mogą pełnoprawnie poruszać się po gdańskich buspasach na Jaśkowej Dolinie i na Podwalu Przedmiejskim.

  • Pojawił się kolejny pomysł ochrony deptaków w centrum Gdańska przed niefrasobliwymi kierowcami. Urzędnicy postanowili ustawić tam 30 granitowych kostek. Utrudniające wjazd na deptaki metalowe słupki nie zdały bowiem egzaminu.

  • Wielkie płachty zwisające z dachów budynków, billboardy na lawetach zaparkowanych przy ulicy, czy wreszcie plakaty wyborcze w witrynach sklepów - politycy solidarnie pokazują, że zakaz umieszczania plakatów wyborczych w Gdyni można prosto obejść.

  • Blisko 30 jachtów o klasycznej stalowej lub drewnianej konstrukcji będzie można obserwować i zwiedzać w najbliższy weekend w Gdyni w ramach zlotu jachtów pod nazwą "Próchno i rdza". Zwieńczy on sezon żeglarski na wodach Zatoki Gdańskiej.

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Bardzo Dobre Maniery...

Bardzo Dobre Maniery – program PCK mający na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci działa już w 11 miastach. Wystartował fanpage akcji wspierany poprzez filmową lekcję Bardzo Dobrych Manier w wykonaniu Mirosława Zbrojewicza oraz owcy Tadeusza. - Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa oparta na zasadach restauracyjnego savoir-vivre’u.

Po skończonym posiłku  w restauracji uczestniczącej w programie, wystarczy ułożyć sztućce w krzyż pośrodku talerza, aby za jej pośrednictwem wpłacić 5 złotych, które zostaną przekazane PCK na zakup ciepłych posiłków dla niedożywionych dzieci. Klient restauracji dostaje na miejscu stosowną deklarację-cegiełkę, dzięki której pewne jest, że wpłata nie będzie opodatkowana oraz, że zostanie przeznaczona na odpowiedni cel.

O tym, jak proste są Bardzo Dobre Maniery przekonała się ostatnio owca imieniem Tadeusz, której trzech lekcji udzielił znany jako Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą” Mirosław Zbrojewicz. W internetowym filmie Grucha, przy herbacie, rozmawia z Tadeuszem o Bardzo Dobrych Manierach.

 

Link do filmu: www.youtube.com/watch?v=DGtp_2OoV4c.

Więcej informacji na: bdbmaniery.tumblr.com, bdbmaniery.pck.org.pl, pck.pl