Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Połowa z 300 podjętych w tym roku przez straż miejską interwencji przy ul. Legionów w Gdyni dotyczyła nieprawidłowego parkowania. Choć strażnicy są wzywani na miejsce niemal codziennie, to kierowcy niewiele sobie z tego robią, dalej zastawiając chodniki i parkując w niedozwolonych miejscach.

  • W piątek 25 sierpnia prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Gdańska i w historycznej sali BHP , w której w 1980 roku podpisano porozumienia sierpniowe, rozpocznie cykl rozmów o zmianach w konstytucji. Zakończą się one referendum 11 listopada 2018 roku.

  • 334 kartony wypełnione nieocloną melasą do fajek wodnych, ukryte pod workami z ryżem - taki oto ładunek odkryto w kontenerze, który przypłynął do terminalu DCT Gdańsk z portu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Skarb Państwa mógł stracić z tytułu niezapłaconego cła i podatków prawie 2,2 mln zł..

  • Dwie firmy są chętne do stworzenia wielkiej, multimedialnej makiety Gdańska. Ma mieć ona powierzchnię dużego mieszkania i stanąć w budynku Kunsztu Wodnego na terenie Forum Gdańsk. Obie oferty opiewają na kwotę ok. 3 mln zł, chociaż jedna nieznacznie ją przewyższa, a druga jest nieco niższa. Makieta ma powstawać przez rok.

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Bardzo Dobre Maniery...

Bardzo Dobre Maniery – program PCK mający na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci działa już w 11 miastach. Wystartował fanpage akcji wspierany poprzez filmową lekcję Bardzo Dobrych Manier w wykonaniu Mirosława Zbrojewicza oraz owcy Tadeusza. - Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa oparta na zasadach restauracyjnego savoir-vivre’u.

Po skończonym posiłku  w restauracji uczestniczącej w programie, wystarczy ułożyć sztućce w krzyż pośrodku talerza, aby za jej pośrednictwem wpłacić 5 złotych, które zostaną przekazane PCK na zakup ciepłych posiłków dla niedożywionych dzieci. Klient restauracji dostaje na miejscu stosowną deklarację-cegiełkę, dzięki której pewne jest, że wpłata nie będzie opodatkowana oraz, że zostanie przeznaczona na odpowiedni cel.

O tym, jak proste są Bardzo Dobre Maniery przekonała się ostatnio owca imieniem Tadeusz, której trzech lekcji udzielił znany jako Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą” Mirosław Zbrojewicz. W internetowym filmie Grucha, przy herbacie, rozmawia z Tadeuszem o Bardzo Dobrych Manierach.

 

Link do filmu: www.youtube.com/watch?v=DGtp_2OoV4c.

Więcej informacji na: bdbmaniery.tumblr.com, bdbmaniery.pck.org.pl, pck.pl