Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Po burzliwej dyskusji Rada Miasta Gdańska zgodziła się, by rondo we Wrzeszczu nazwać imieniem Güntera Grassa. Radni PiS nie poparli uchwały, argumentując, że nie powinno się honorować byłego SS-mana.

  • Dzięki czujności 30-letniego kierowcy autobusu z Gdyni, 81-latek z zanikami pamięci oraz 10-latek jadący nocnym autobusem, wrócili do swoich domów. Obaj byli poszukiwani przez swoje rodziny i policję.

  • Po pościgu i kilkugodzinnych poszukiwaniach zatrzymano w lesie złodzieja samochodów. Przez policjantami schował się... wchodząc do bagna. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się przed policją w związku ze starszymi przestępstwami, a w ciągu kilku ostatnich tygodni miał ukraść kilkanaście aut.

  • Próbę przemytu ponad 10,5 mln sztuk papierosów udaremnili funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej i funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Kontener z papierosami przypłynął do gdańskiego portu z Singapuru. Wartość zatrzymanego towaru to ponad 7 mln zł.

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Bardzo Dobre Maniery...

Bardzo Dobre Maniery – program PCK mający na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci działa już w 11 miastach. Wystartował fanpage akcji wspierany poprzez filmową lekcję Bardzo Dobrych Manier w wykonaniu Mirosława Zbrojewicza oraz owcy Tadeusza. - Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa oparta na zasadach restauracyjnego savoir-vivre’u.

Po skończonym posiłku  w restauracji uczestniczącej w programie, wystarczy ułożyć sztućce w krzyż pośrodku talerza, aby za jej pośrednictwem wpłacić 5 złotych, które zostaną przekazane PCK na zakup ciepłych posiłków dla niedożywionych dzieci. Klient restauracji dostaje na miejscu stosowną deklarację-cegiełkę, dzięki której pewne jest, że wpłata nie będzie opodatkowana oraz, że zostanie przeznaczona na odpowiedni cel.

O tym, jak proste są Bardzo Dobre Maniery przekonała się ostatnio owca imieniem Tadeusz, której trzech lekcji udzielił znany jako Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą” Mirosław Zbrojewicz. W internetowym filmie Grucha, przy herbacie, rozmawia z Tadeuszem o Bardzo Dobrych Manierach.

 

Link do filmu: www.youtube.com/watch?v=DGtp_2OoV4c.

Więcej informacji na: bdbmaniery.tumblr.com, bdbmaniery.pck.org.pl, pck.pl