Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • W czwartek po południu na terenie Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie doszło do wypadku. Mający przy sobie przepustkę z lotniska mężczyzna spadł z wieży radarowej i w krytycznym stanie trafił do szpitala.

  • Wraca pomysł budowy nowego obiektu w miejscu dworca PKS przy ul. 3 Maja , ale inwestor czeka na zmianę planu, która pozwoli mu wybudować wyższy budynek. - Planujemy wybudować obiekt w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat - zapowiada Bogdan Górski, prezes PB Górski. Będzie on nadal pełnił funkcje dworcowe, ale dodatkowo na kolejnych piętrach znajdzie się hotel (najprawdopodobniej sieci Focus) oraz część handlowo-usługowa.

  • Rondo im. Komitetu Obrony Robotników - taką nazwę zyska węzeł drogowy Ku Ujściu , czyli rondo znajdujące się przy wlocie do tunelu pod Martwą Wisłą po stronie Przeróbki. Propozycję takiej nazwy zgłosi na czwartkowej sesji Rady Miasta Gdańska prezydent Paweł Adamowicz.

  • Widać już pierwsze elementy kładki na Ołowiankę , są to dwie podpory wbite w kanał Motławy od strony ul. Wartkiej. Zakończono też palowanie po stronie Filharmonii Bałtyckiej. Żeglarze jednak muszą się już teraz liczyć ze znacznym zwężeniem toru wodnego na kanale.

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Bardzo Dobre Maniery...

Bardzo Dobre Maniery – program PCK mający na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci działa już w 11 miastach. Wystartował fanpage akcji wspierany poprzez filmową lekcję Bardzo Dobrych Manier w wykonaniu Mirosława Zbrojewicza oraz owcy Tadeusza. - Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa oparta na zasadach restauracyjnego savoir-vivre’u.

Po skończonym posiłku  w restauracji uczestniczącej w programie, wystarczy ułożyć sztućce w krzyż pośrodku talerza, aby za jej pośrednictwem wpłacić 5 złotych, które zostaną przekazane PCK na zakup ciepłych posiłków dla niedożywionych dzieci. Klient restauracji dostaje na miejscu stosowną deklarację-cegiełkę, dzięki której pewne jest, że wpłata nie będzie opodatkowana oraz, że zostanie przeznaczona na odpowiedni cel.

O tym, jak proste są Bardzo Dobre Maniery przekonała się ostatnio owca imieniem Tadeusz, której trzech lekcji udzielił znany jako Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą” Mirosław Zbrojewicz. W internetowym filmie Grucha, przy herbacie, rozmawia z Tadeuszem o Bardzo Dobrych Manierach.

 

Link do filmu: www.youtube.com/watch?v=DGtp_2OoV4c.

Więcej informacji na: bdbmaniery.tumblr.com, bdbmaniery.pck.org.pl, pck.pl