Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Cierpliwość urzędników do firmy Wiparking, dzierżawcy płatnych parkingów w pasie nadmorskim, wyczerpała się. Zarząd Dróg i Zieleni chce rozwiązać umowę obowiązującą do końca wakacji w trybie natychmiastowym. Prawnicy magistratu analizują teraz zapisy tej umowy. Poniżej publikujemy te dokumenty.

  • Nie zmieniają się plany dotyczące zabudowy działek obok Centrum Witawa przy ul. Słonecznej na Witominie. Kolejny wniosek o pozwolenie na budowę 10-piętrowego budynku trafił na biurka urzędników. W niedalekiej przyszłości kolejny wieżowiec może stanąć przy ul. Małokackiej , na działce, którą Gdynia będzie sprzedawała pod koniec sierpnia.

  • Tegoroczny Jarmark św. Dominika wystartuje o godz. 12 w sobotę, 30 lipca. Cały dzień zapełnią atrakcje związane z otwarciem jednej z największych imprez jarmarcznych w Europie. Sam jarmark potrwa do 21 sierpnia, a program ma naprawdę bogaty.

  • Policja opublikowała portret pamięciowy jednego ze sprawców napadu na gdańskiego bursztynnika. Do zdarzenia doszło 9 czerwca na terenie Wyspy Sobieszewskiej, a poszkodowany stracił bursztyn wart nawet kilkaset tysięcy złotych. Do tej pory nie zatrzymano sprawców kradzieży.

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Bardzo Dobre Maniery...

Bardzo Dobre Maniery – program PCK mający na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci działa już w 11 miastach. Wystartował fanpage akcji wspierany poprzez filmową lekcję Bardzo Dobrych Manier w wykonaniu Mirosława Zbrojewicza oraz owcy Tadeusza. - Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa oparta na zasadach restauracyjnego savoir-vivre’u.

Po skończonym posiłku  w restauracji uczestniczącej w programie, wystarczy ułożyć sztućce w krzyż pośrodku talerza, aby za jej pośrednictwem wpłacić 5 złotych, które zostaną przekazane PCK na zakup ciepłych posiłków dla niedożywionych dzieci. Klient restauracji dostaje na miejscu stosowną deklarację-cegiełkę, dzięki której pewne jest, że wpłata nie będzie opodatkowana oraz, że zostanie przeznaczona na odpowiedni cel.

O tym, jak proste są Bardzo Dobre Maniery przekonała się ostatnio owca imieniem Tadeusz, której trzech lekcji udzielił znany jako Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą” Mirosław Zbrojewicz. W internetowym filmie Grucha, przy herbacie, rozmawia z Tadeuszem o Bardzo Dobrych Manierach.

 

Link do filmu: www.youtube.com/watch?v=DGtp_2OoV4c.

Więcej informacji na: bdbmaniery.tumblr.com, bdbmaniery.pck.org.pl, pck.pl