Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Opóźnienia w modernizacji torów Gdynia-Warszawa zmusiły Pomorską Kolej Metropolitalną do zmiany technologii budowy wiaduktu w rejonie przystanku SKM Zaspa. Konstrukcję żelbetową zastąpi stalowa.

  • 17 tys. mieszkań, siedem nowych parków, 178 obiektów usługowych powstało w Gdańsku przez ostatnie cztery lata - wyliczał w środę Paweł Adamowicz, który w ten sposób podsumowywał swoją czwartą kadencję na stanowisku prezydenta Gdańska. Zaprzeczył jednak, by było to jednoznaczne z jego startem w kolejnych wyborach.

  • Dotychczas żeby wynająć lokal użytkowy od miasta, trzeba było mieć sporo szczęścia i wytrwałości, bo informacje na ten temat było trudno znaleźć. Dlatego GZNK na swojej stronie wprowadził wyszukiwarkę takich nieruchomości. Można już sprawdzić, która z nich jest wolna, jakie media są podłączone, a w przypadku niektórych - nawet jak wygląda.

  • Ponad 95 tys. samochodów przejechało w poprzedni czwartek obwodnicą Trójmiasta na wysokości Osowy. To kolejny wakacyjny rekord natężenia ruchu na tej drodze.

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Bardzo Dobre Maniery...

Bardzo Dobre Maniery – program PCK mający na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci działa już w 11 miastach. Wystartował fanpage akcji wspierany poprzez filmową lekcję Bardzo Dobrych Manier w wykonaniu Mirosława Zbrojewicza oraz owcy Tadeusza. - Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa oparta na zasadach restauracyjnego savoir-vivre’u.

Po skończonym posiłku  w restauracji uczestniczącej w programie, wystarczy ułożyć sztućce w krzyż pośrodku talerza, aby za jej pośrednictwem wpłacić 5 złotych, które zostaną przekazane PCK na zakup ciepłych posiłków dla niedożywionych dzieci. Klient restauracji dostaje na miejscu stosowną deklarację-cegiełkę, dzięki której pewne jest, że wpłata nie będzie opodatkowana oraz, że zostanie przeznaczona na odpowiedni cel.

O tym, jak proste są Bardzo Dobre Maniery przekonała się ostatnio owca imieniem Tadeusz, której trzech lekcji udzielił znany jako Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą” Mirosław Zbrojewicz. W internetowym filmie Grucha, przy herbacie, rozmawia z Tadeuszem o Bardzo Dobrych Manierach.

 

Link do filmu: www.youtube.com/watch?v=DGtp_2OoV4c.

Więcej informacji na: bdbmaniery.tumblr.com, bdbmaniery.pck.org.pl, pck.pl