Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Rejsy po zatoce 17 żaglowcami, bitwa morska, zwiedzanie oldtimerów, pokazy ratownictwa morskiego oraz parada żaglowców, a także mnóstwo atrakcji kulinarnych i sportowych. Już w czwartek w Gdańsku zaczyna się jubileuszowy, XX zlot Baltic Sail.

  • Drabina flag zwieńczona słońcem, kształty geometryczne, witraż na układzie heksagonalnym i postać mnożąca swoje wizerunki za pomocą światła. Galeria malarstwa monumentalnego na Zaspie zyska w najbliższych dniach cztery nowe murale. Prace zostaną wykonane przez artystów z Argentyny i Polski w ramach ostatniej w historii edycji festiwalu "Monumental Art".

  • Z okazji Euro 2016 Gdańsk kupił 50 koszulek i czapek reprezentacji Polski oraz 60 bluz za blisko 17,5 tys. zł. 47 koszulek przeznaczono na konkursy, m.in. w strefie kibica, ale trzy z nich trafiły do najwyższych rangą miejskich urzędników. Czy prezydentów i dyrektorów naprawdę nie było stać na taki wydatek z własnej kieszeni?

  • Były już targi bursztynu, pokazy bursztynowej mody, mianowano ambasadorki bursztynu, a dokładnie 10 lat temu otwarto Muzeum Bursztynu oraz powołano w Gdańsku Światową Radę Bursztynu. Teraz Gdańsk chce przekonać Polaków, by 44. rocznica ślubu była świętowana jako "bursztynowa".

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Bardzo Dobre Maniery...

Bardzo Dobre Maniery – program PCK mający na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci działa już w 11 miastach. Wystartował fanpage akcji wspierany poprzez filmową lekcję Bardzo Dobrych Manier w wykonaniu Mirosława Zbrojewicza oraz owcy Tadeusza. - Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa oparta na zasadach restauracyjnego savoir-vivre’u.

Po skończonym posiłku  w restauracji uczestniczącej w programie, wystarczy ułożyć sztućce w krzyż pośrodku talerza, aby za jej pośrednictwem wpłacić 5 złotych, które zostaną przekazane PCK na zakup ciepłych posiłków dla niedożywionych dzieci. Klient restauracji dostaje na miejscu stosowną deklarację-cegiełkę, dzięki której pewne jest, że wpłata nie będzie opodatkowana oraz, że zostanie przeznaczona na odpowiedni cel.

O tym, jak proste są Bardzo Dobre Maniery przekonała się ostatnio owca imieniem Tadeusz, której trzech lekcji udzielił znany jako Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą” Mirosław Zbrojewicz. W internetowym filmie Grucha, przy herbacie, rozmawia z Tadeuszem o Bardzo Dobrych Manierach.

 

Link do filmu: www.youtube.com/watch?v=DGtp_2OoV4c.

Więcej informacji na: bdbmaniery.tumblr.com, bdbmaniery.pck.org.pl, pck.pl