Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Od początku lipca największy parking na Głównym Mieście w Gdańsku, a więc Targ Węglowy , jest deptakiem. Poza kosmiczną instalacją, jaka kosztem 200 tys. zł pojawiła się przy Złotej Bramie i Katowni, na pozostałej części placu hula wiatr. A kierowcy zachodzą w głowę: skoro na większości Targu nic się nie dzieje, to dlaczego nie można tu parkować? Sprawdziliśmy to.

  • Są zmorą wszystkich wypoczywających nad Bałtykiem: uniemożliwiają korzystanie z morskich kąpieli, a kontakt z nimi może zakończyć się nieprzyjemnymi dolegliwościami. Mowa oczywiście o sinicach, które w miniony piątek pojawiły się na gdyńskich plażach. Wiele wskazuje na to, że już niedługo nastąpi ich kolejny wykwit.

  • Niestety, nie udało się utrzymać przy życiu urodzonego dwa tygodnie temu lwa Moco.

  • Zaledwie kilka kroków od wejścia do czynnej miejskiej toalety przy ul. Dzianej , w samym w środku dnia na Głównym Mieście, mężczyzna załatwia swoje potrzeby fizjologiczne. Ani pijany, ani bezdomny, ot zwykły przechodzień, któremu szkoda było 2 zł na toaletę.

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Bardzo Dobre Maniery...

Bardzo Dobre Maniery – program PCK mający na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci działa już w 11 miastach. Wystartował fanpage akcji wspierany poprzez filmową lekcję Bardzo Dobrych Manier w wykonaniu Mirosława Zbrojewicza oraz owcy Tadeusza. - Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa oparta na zasadach restauracyjnego savoir-vivre’u.

Po skończonym posiłku  w restauracji uczestniczącej w programie, wystarczy ułożyć sztućce w krzyż pośrodku talerza, aby za jej pośrednictwem wpłacić 5 złotych, które zostaną przekazane PCK na zakup ciepłych posiłków dla niedożywionych dzieci. Klient restauracji dostaje na miejscu stosowną deklarację-cegiełkę, dzięki której pewne jest, że wpłata nie będzie opodatkowana oraz, że zostanie przeznaczona na odpowiedni cel.

O tym, jak proste są Bardzo Dobre Maniery przekonała się ostatnio owca imieniem Tadeusz, której trzech lekcji udzielił znany jako Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą” Mirosław Zbrojewicz. W internetowym filmie Grucha, przy herbacie, rozmawia z Tadeuszem o Bardzo Dobrych Manierach.

 

Link do filmu: www.youtube.com/watch?v=DGtp_2OoV4c.

Więcej informacji na: bdbmaniery.tumblr.com, bdbmaniery.pck.org.pl, pck.pl