Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Nawet półtora tysiąca osób z siedmiu budynków przy ul. Śląskiej w Gdyni prawdopodobnie do 27 października będzie musiało obejść się bez ciepłej wody i ogrzewania. Zarządcy obiektów o sytuacji zostali powiadomieni kilka godzin po tym, gdy zwrócili się do OPEC-u o włączenie w mieszkaniach ogrzewania.

  • W Sopocie kampania wyborcza wyszła na ulice. Dosłownie. Ryszard Kajkowski, do niedawna kandydat na prezydenta miasta, obecnie kandydat na radnego z ramienia Kocham Sopot, postanowił przeprowadzić przed wejściem do hotelu Haffner jednoosobowy protest przeciwko "okłamywaniu sopocian przez Jacka Karnowskiego".

  • Zostawiając samochód przed budynkiem pogotowia trzeba uiścić opłatę za parkowanie. Nasz czytelnik nie zrobił tego, bo spieszył się do lekarza z urazem ręki. Dostał mandat, a jego odwołanie - poparte dokumentacją medyczną - zostało odrzucone. Słusznie?

  • "Pamiętaj - konkurenci policzą każdą szklankę herbaty wypitą na twoim spotkaniu wyborczym. Nie wolno ci kampanii prowadzić samodzielnie. Fundusze pozyskujesz wyłącznie z darowizn" - to zapisy w instrukcji jak prowadzić kampanię wyborczą jednej z partii. Ile właściwie kandydaci na radnych i prezydentów mogą wydać, a ile wydają w rzeczywistości podczas kampanii wyborczej?

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Bardzo Dobre Maniery...

Bardzo Dobre Maniery – program PCK mający na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci działa już w 11 miastach. Wystartował fanpage akcji wspierany poprzez filmową lekcję Bardzo Dobrych Manier w wykonaniu Mirosława Zbrojewicza oraz owcy Tadeusza. - Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa oparta na zasadach restauracyjnego savoir-vivre’u.

Po skończonym posiłku  w restauracji uczestniczącej w programie, wystarczy ułożyć sztućce w krzyż pośrodku talerza, aby za jej pośrednictwem wpłacić 5 złotych, które zostaną przekazane PCK na zakup ciepłych posiłków dla niedożywionych dzieci. Klient restauracji dostaje na miejscu stosowną deklarację-cegiełkę, dzięki której pewne jest, że wpłata nie będzie opodatkowana oraz, że zostanie przeznaczona na odpowiedni cel.

O tym, jak proste są Bardzo Dobre Maniery przekonała się ostatnio owca imieniem Tadeusz, której trzech lekcji udzielił znany jako Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą” Mirosław Zbrojewicz. W internetowym filmie Grucha, przy herbacie, rozmawia z Tadeuszem o Bardzo Dobrych Manierach.

 

Link do filmu: www.youtube.com/watch?v=DGtp_2OoV4c.

Więcej informacji na: bdbmaniery.tumblr.com, bdbmaniery.pck.org.pl, pck.pl