Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Definicję innowacji, na świecie określaną na wiele różnych sposobów, na Pomorzu wyróżnia jeden ważny element. Jest nim umiejętność wdrażania pomysłów w sposób zrównoważony, w oparciu o zasoby i energię różnych stron - biznesu, samorządu i organizacji pozarządowych. Potwierdza to pięcioletnia działalność Forum Inicjowania Rozwoju, którego misją jest budowanie współpracy międzysektorowej w skali województwa pomorskiego. Forum wspiera merytorycznie i finansowo inicjatywy międzysektorowe, szczególnie poprzez działalność Funduszu Inicjowania Rozwoju, a także promuje dobre praktyki w tym zakresie.

  • Po godz. 18 na al. Jana Pawła II w Gdańsku doszło do potrącenia pieszego. Mimo prowadzonych działań ratunkowych, mężczyzna zmarł.

  • W ostatnich dniach na ulicach Gdańska można było dostrzec ekipy malujące przejazdy dla rowerzystów. W prowadzeniu prac nie przeszkadzała im ani wilgoć, ani niska temperatura. Czy nowe malowanie ulic wytrzyma jednak do wiosny?

  • Pięć kilogramów amfetaminy wartej na czarnym rynku nawet kilkaset tys. zł znaleziono w samochodzie zaparkowanym na terenie ośrodka telewizyjnego przy ul. Czyżewskiego w Oliwie. W ramach akcji prowadzonej przez Straż Graniczą i CBŚP, zatrzymano też dwie osoby. Póki co, zarówno policja, jak i straż nie informują o szczegółach.

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...

Bardzo Dobre Maniery...

Bardzo Dobre Maniery – program PCK mający na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci działa już w 11 miastach. Wystartował fanpage akcji wspierany poprzez filmową lekcję Bardzo Dobrych Manier w wykonaniu Mirosława Zbrojewicza oraz owcy Tadeusza. - Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa oparta na zasadach restauracyjnego savoir-vivre’u.

Po skończonym posiłku  w restauracji uczestniczącej w programie, wystarczy ułożyć sztućce w krzyż pośrodku talerza, aby za jej pośrednictwem wpłacić 5 złotych, które zostaną przekazane PCK na zakup ciepłych posiłków dla niedożywionych dzieci. Klient restauracji dostaje na miejscu stosowną deklarację-cegiełkę, dzięki której pewne jest, że wpłata nie będzie opodatkowana oraz, że zostanie przeznaczona na odpowiedni cel.

O tym, jak proste są Bardzo Dobre Maniery przekonała się ostatnio owca imieniem Tadeusz, której trzech lekcji udzielił znany jako Grucha z filmu „Chłopaki nie płaczą” Mirosław Zbrojewicz. W internetowym filmie Grucha, przy herbacie, rozmawia z Tadeuszem o Bardzo Dobrych Manierach.

 

Link do filmu: www.youtube.com/watch?v=DGtp_2OoV4c.

Więcej informacji na: bdbmaniery.tumblr.com, bdbmaniery.pck.org.pl, pck.pl