Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Kierowca GAiT nie wyłączył w nocy silnika na pętli, bo nie chciał żeby pasażerowie wsiadali do zimnego autobusu. Jedna z mieszkanek okolic pętli Subisława zrobiła mu zdjęcia i zgłosiła sprawę policji. Właśnie dostał wyrok: 250 zł grzywny.

  • Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek około południa w zakładzie ślusarskim przy ul. Elbląskiej w Gdańsku. Przewróciła się tam tokarka i przygniotła 60-letniego pracownika, który zginął na miejscu. Ranny został też inny mężczyzna - z urazem nogi trafił do szpitala.

  • Jest wstępne porozumienie miasta z wojskiem w sprawie uroczystości na Westerplatte. Oficer odczyta apel pamięci, ale nie apel smoleński.

  • Na parkingu przy ul. Morskiej w Gdyni nasz czytelnik w jednym z zaparkowanych aut zauważył zamkniętego w środku psa. Jako, że zwierzę było przywiązane na krótkiej smyczy do siedzenia, nie miało wody i dopływu świeżego powietrza, pan Michał postanowił zgłosić sprawę najpierw straży miejskiej, następnie policji i na alarmowy numer 112. Od żadnej ze służb nie otrzymał jednak wsparcia. Od właściciela psa usłyszał, że zamknął go w aucie, bo czworonóg... niszczy mu kanapę w domu.

Za tydzień Baltexpo!

Już tylko tydzień dzieli nas od rozpoczęcia dziewiętnastej edycji Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2017 w dn. 11-13 września 2017 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku, ul. Żaglowa 11.

Poza wieloma nowatorskimi technologiami prezentowanymi na stoiskach targowych (w tym w specjalnej strefie poświęconej innowacyjności), dla wystawców i zwiedzających przygotowano bogaty program wydarzeń towarzyszących (pełny program, lista wystawców i link do wygenerowania bezpłatnego biletu wstępu na targi – na dole tekstu)

W debacie otwarcia na temat transnarodowych synergii w rozwoju przemysłów morskich, organizowanej przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej bezpośrednio po otwarciu Targów w dniu 11 września 2017 (11.00). Udział w spotkaniu wezmą m.in.: Jassim Saif Ahmed Al-Sulaiti, Minister Transportu i Komunikacji Państwa Kataru, oraz wysokiej rangi przedstawiciele Ukrainy i Indonezji.

Na współpracy firm i przemysłów krajów Europy Środkowej i Północnej skoncentrowany będzie „North and Central Europe Maritime Ties Business Mixer” w dn. 11 września o godz. 15.00.

 

Zagadnienie inwestycji infrastrukturalnych związanych z gospodarką morską oraz żeglugą śródlądową będzie przedmiotem całego cyklu debat w dniu 12 września 2017, w tym jednej organizowanej przez Netherlands Water Partnership i prezentującej doświadczenia holenderskie w zakresie budowy infrastruktury hydrotechnicznej niezbędnej m.in. dla rozwoju portów oraz żeglugi śródlądowej.

Także 12 września omawiane będą różnorodne zagadnienia z zakresu nowoczesnych technologii w przemyśle okrętowym oraz offshore w ramach osobnej ścieżki tematycznej, podczas której będzie można także wziąć udział w seminarium GAZ-SYSTEM dotyczącym łańcucha kooperantów GAZ-SYSTEM w budowie morskiej infrastruktury energetycznej (o godz. 12.30). Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi informacjami na temat inwestycji firma GAZ SYSTEM zaprasza także na specjalną godzinę spotkań networkingowych na swoim stoisku (6.12): 11.00-12.00 w dn. 12 września 2017.

Wreszcie trzeciego dnia targów (13 września) będzie można wziąć udział w konferencjach dot. bezpieczeństwa, edukacji oraz ochrony środowiska morskiego, w tym w trwającym od 10.00 i podzielonym na dwie części seminarium prezentującym dorobek Politechniki Wrocławskiej i jej partnerów w ramach międzynarodowych projektów naukowo-technologicznych SEMLA oraz MareNor.

Targom BALTEXPO 2017 patronują:

Ministerstwo Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej, Ministerstwo Środowiska, Sejmowa Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Wojewoda Pomorski, Wojewoda Zachodniopomorski, Marszałek Województwa Pomorskiego, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Gdańsk, Prezydent Miasta Gdyni, Prezydent Miasta Sopotu, Prezydent Miasta Szczecin, Prezydent Miasta Świnoujście, Krajowa Izba Gospodarcza, Krajowa Izba Gospodarki Morskiej, Związek Pracodawców Forum Okrętowe, Polska Izba Spedycji i Logistyki, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

Partnerem Strategicznym Targów jest Remontowa Holding S.A.

Partnerami tegorocznej edycji targów zostali: BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy Sp. z o.o., Zarząd Morskiego Portu Gdynia, DCT Gdańsk S.A., Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, Grupa LOTOS S.A., Gaz-System S.A. oraz  Centrum Techniki Okrętowej S.A.

Partnerami Naukowymi BALTEXPO są w tym roku: Akademia Morska w Gdyni, Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Akademia Morska w Szczecinie,  Akademia Marynarki Wojennej.

Partner Główny BALTEXPO 2017: Międzynarodowe Tragi Gdańskie S.A.

Media patronujące targom: Rzeczpospolita, TVP3, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Kurier Szczeciński, Polrtalmorski.pl, Morza i Oceany.pl, GospodarkaMorska.pl, A&S Polska, Magazyn Gdański, Namiary na Morze i Handel, Morze, Wydawnictwo LINK.

Przydatne linki:

Program konferencji: http://www.baltexpo.ztw.pl/files/881145824/file/PL.pdf

Rejestracja zwiedzających i bezpłatny bilet wstępu: https://baltexpo2017.evenea.pl/

Lista wystawców: http://www.baltexpo.ztw.pl/pl/lista_wystawcow_2017