Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Płyty winylowe wracają do łask - to nie żadna tajemnica, okazuje się jednak, że ich popularność przyciąga nie tylko fanów muzyki, ale i złodziei. Sopoccy policjanci odzyskali 70 skradzionych winyli, a mężczyźnie, u którego je znaleziono, postawiono zarzut paserstwa.

  • Przez 35 lat był proboszczem Bazyliki Mariackiej , miał tytuł Honorowego Obywatela Gdańska. W 2014 roku przeszedł na emeryturę. Zmarł w piątek, 20 października, w wieku 77 lat.

  • Remont ul. Rdestowej w Gdyni na odcinku od osiedla Leśny Zakątek do Giełdy Towarowej rozpocznie się za kilka dni. Potrwa do początku grudnia. Za prace miasto zapłaci firmie MTM 3,8 mln zł.

  • W miniony piątek na A1 znów otwarto szlabany. Okazało się jednak, że przejazd nie był darmowy. Przekonał się o tym nasz czytelnik, który nie pobrał biletu i jego podróż zamiast 5 kosztowała 25 zł.

Uwaga na parkowanie w Gdańsku!

Szanowni Państwo,

od jutra wzmożone kontrole straży miejskiej w Strefach Ograniczonego Postoju na terenie Gdańska. Będziemy przypominać zasady parkowania pojazdów w SOP oraz dyscyplinować tych kierowców, którzy lekceważą przepisy. Prosimy o wsparcie w nagłośnieniu naszych działań, bo lepiej uświadamiać niż karać. Im mniej mandatów, tym większy sukces akcji!

Więcej informacji:
http://strazmiejska.gda.pl/blog/2017/09/20/patrz-na-znaki-straznicy-w-akcji/