Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Prawdopodobnie chciał sobie urządzić przejażdżkę wzdłuż brzegu Bałtyku, ale przecenił możliwości samochodu. W poniedziałkowy poranek przechodnie odnaleźli na plaży w Jelitkowie skodę fabię. Jej koła były zagrzebane w piasku. Co ciekawe, stróże prawa nie mieli podstaw do zlecenia odholowania pojazdu na policyjny parking.

  • Najlepszą ofertę na projekt i budowę kolejnego odcinka Trasy Kaszubskiej między Luzinem a Szemudem przedstawiło włosko-polskie konsorcjum firm. Droga powstanie za kwotę 324 mln zł.

  • Z ponad 15 tys. jedynie nieco ponad 4 tys. osób wzięło udział w dodatkowym głosowaniu w ramach piątej edycji gdańskiego budżetu obywatelskiego, w którym doszło do błędu w systemie i utraty tysięcy oddanych głosów. W rezultacie nastąpiły niewielkie zmiany - zrealizowanych będzie 106 projektów, jedynie trzy więcej niż pierwotnie.

  • We wtorkowe przedpołudnie w Stoczni Marynarki Wojennej przy ul. Śmidowicza 48 w Gdyni doszło do tragicznego zdarzenia. Śmierć poniósł pracownik firmy zewnętrznej, świadczącej usługi na terenie zakładu.

Uwaga na parkowanie w Gdańsku!

Szanowni Państwo,

od jutra wzmożone kontrole straży miejskiej w Strefach Ograniczonego Postoju na terenie Gdańska. Będziemy przypominać zasady parkowania pojazdów w SOP oraz dyscyplinować tych kierowców, którzy lekceważą przepisy. Prosimy o wsparcie w nagłośnieniu naszych działań, bo lepiej uświadamiać niż karać. Im mniej mandatów, tym większy sukces akcji!

Więcej informacji:
http://strazmiejska.gda.pl/blog/2017/09/20/patrz-na-znaki-straznicy-w-akcji/