Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi kandydata w wyborach na prezydenta Gdańska, które zostaną ogłoszone w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza - poinformował Jarosław Kaczyński.

  • W sobotę odbędzie się pogrzeb Pawła Adamowicza. Sobota będzie też dniem żałoby narodowej w całym kraju.

  • Po milczącym wiecu, który odbył się w poniedziałek na Długim Targu, mieszkańcy Gdańska i bliscy śp. Pawła Adamowicza postanowili znowu być razem. O godz. 18 spotkali się przed Urzędem Miejskim na wiecu pod hasłem "W brzmieniu ciszy".

  • Paweł Adamowicz od 30 lat był obecny w życiu publicznym Gdańska, a przez 20 lat pełnił funkcję prezydenta miasta. Przypominamy różne okresy jego życia.

Jeden z najlepszych polskich eksporterów

CRIST wśród najlepszych polskich eksporterów do Francji           

10 grudnia w siedzibie Ambasady RP w Paryżu, odbyła się uroczystość przyznania nagród dla najlepszych eksporterów do Francji. Jednym z wyróżnionych była stocznia CRIST S.A.
Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i garniturBrak automatycznego tekstu alternatywnego.

 Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

Konkurs ma na celu wyróżnienie liderów polskiego eksportu do Francji, a także zwrócenie uwagi francuskich środowisk gospodarczych na wysoką jakość i konkurencyjność polskiej oferty.

- Cieszymy się, że nasza firma została wyróżniona wśród najlepszych polskich eksporterów. Przyznana nagroda pokazuję naszą pozycje na wymagającym, francuskim rynku stoczniowym – mówi Tomasz Wrzask, PR Manager, CRIST S.A.

W 2017 r. ze stoczni CRIST na rynek francuski trafiły m.in. innowacyjny dok Marco Polo, wykorzystywany do budowy nowoczesnego osiedla, które zwiększy powierzchnię Księstwa Monako, oraz moduły pływające do największych statków pasażerskich świata.

Nagrody przyznano z inicjatywy Ambasady RP we Francji. Otrzymały je przedsiębiorstwa, które osiągnęły największą wartość eksportu na francuski rynek w 2017 r. w ramach konkursu odbywającego się pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Współorganizatorem wydarzenia było Biuro Handlowe PAIH w Paryżu.

Wśród wyróżnionych oprócz CRIST S.A,. znalazły się 3 inne firmy:

- KGHM Polska Miedź S.A - jeden z czołowych producentów miedzi i srebra rafinowanego na świecie

- Fabryka Mebli „FORTE” S.A. – przedsiębiorstwo meblarskie, którego początki sięgają 1992 r.

- Oknoplast Sp. Z o.o. – od 1994 r. polski lider w branży okien PCV.                

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele administracji, biznesu oraz media.