Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi kandydata w wyborach na prezydenta Gdańska, które zostaną ogłoszone w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza - poinformował Jarosław Kaczyński.

  • W sobotę odbędzie się pogrzeb Pawła Adamowicza. Sobota będzie też dniem żałoby narodowej w całym kraju.

  • Po milczącym wiecu, który odbył się w poniedziałek na Długim Targu, mieszkańcy Gdańska i bliscy śp. Pawła Adamowicza postanowili znowu być razem. O godz. 18 spotkali się przed Urzędem Miejskim na wiecu pod hasłem "W brzmieniu ciszy".

  • Paweł Adamowicz od 30 lat był obecny w życiu publicznym Gdańska, a przez 20 lat pełnił funkcję prezydenta miasta. Przypominamy różne okresy jego życia.

Wojciech Charkin zmarł 8 stycznia 2019

Pochowaliśmy Wojtka na cmentarzu Srebrzysko.

Wspólnie witaliśmy nowy rok, bawiliśmy się w karnawale. Otwieraliśmy i zamykaliśmy sezon turystyczny w różnych ciekawych zakątkach Pomorza - zwiedzaliśmy region! Łączyliśmy przyjemne z pożytecznym.  -Spotykaliśmy się przy wielu okazjach m.in. turystycznych w PTTK, Kole Przewodników, ale także na wystawach sztuki, wernisażach czy wykładach o Gdańsku i Pomorzu. Bywał na moich autorskich spotkaniach Przyjaciół i Sympatyków Magazynu Gdańskiego, a także  zupełnie prywatnie spotykaliśmy się na Zaspie, w Oliwie, na Wdzydzach -  11 listopada przy okazji święta Niepodległości, a także naszych imienin, urodzin itp. spotkań. Wojtek był wspaniałym gospodarzem. Był również najlepszym przewodnikiem i animatorem turystycznych wypraw po Trójmieście i Regionie i sprawdzonym przyjacielem. Naprawdę trudno zaakceptować taki stan, że Wojtek nie zjawi się już na naszych spotkaniach, nie udzieli rady i nie skrytykuje merytorycznie.  Lubiliśmy Wojtka i teraz nam bardzo smutno. Choć mam świadomość, że wszyscy powędrujemy TAM, to jednak żal serce ściska, że tak wcześnie odszedł nasz przyjaciel wyjątkowy przewodnik, mistrz słowa, erudyta.

Śpij spokojnie, Wojtku

Brydzia Susko-Tumielewicz z synami oraz przyjaciele Magazynu Gdańskiego

 Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, drzewo, samochód, na zewnątrz i przyroda