Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi kandydata w wyborach na prezydenta Gdańska, które zostaną ogłoszone w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza - poinformował Jarosław Kaczyński.

  • W sobotę odbędzie się pogrzeb Pawła Adamowicza. Sobota będzie też dniem żałoby narodowej w całym kraju.

  • Po milczącym wiecu, który odbył się w poniedziałek na Długim Targu, mieszkańcy Gdańska i bliscy śp. Pawła Adamowicza postanowili znowu być razem. O godz. 18 spotkali się przed Urzędem Miejskim na wiecu pod hasłem "W brzmieniu ciszy".

  • Paweł Adamowicz od 30 lat był obecny w życiu publicznym Gdańska, a przez 20 lat pełnił funkcję prezydenta miasta. Przypominamy różne okresy jego życia.

Paweł Adamowicz Prezydent Gdańska zmarł

Obraz może zawierać: noc, ogień i świeczki

Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
Olbrzymia strata dla nas wszystkich... napisała na "F" pani poseł Małgorzata Chmiel - Wyrazy współczucia dla Rodziny.
— z: Paweł Adamowicz
Obraz może zawierać: 1 osoba, garnitur, okulary i na zewnątrz

 

Apel o oddawanie krwi w geście solidarności dla prezydenta Pawła Adamowicza oraz innych potrzebujących! Można to zrobić przez cały dzień w RCKiK w Gdańsku przy ul. Hoene-Wrońskiego 4. Zbiórka trwa także w innych miejscowościach w Pomorskie: bit.ly/gdzie_oddac_krew 

Szczególnie potrzebna jest krew grupy O RhD- (minus), gdyż w przypadkach nagłych krwawień, gdy nieznana jest grupa krwi pacjenta można bezpiecznie przetoczyć uniwersalne krwinki czerwone grupy O RhD-.

 

W związku z atakiem na Prezydenta Gdańska naszego miasta Gdańska, który miał miejsce 13 stycznia 2019r. podczas finału WOŚP, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku uruchomił całodobową pomoc psychologiczną dla świadków zdarzenia

Wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia, mogą zadzwonić do Punktu Interwencji Kryzysowej pod numery 787 960 860 oraz 577 772 838. Pomoc można uzyskać również w każdym z dziewięciu Centrów Pracy Socjalnej działających na terenie miasta (adresy CPS na stronie: www.mopr.gda.pl).