Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Złote szczypiornistki AZS UG

Szczypiornistki AZS Uniwersytet Gdański zdobyły złote medale w klasyfikacji generalnej
Akademickich Mistrzostw Polski. Jest to historyczny sukces zawodniczek AZS Uniwersytet Gdański.
Relacja z wydarzenia Piotra Walczaka, Prezesa AZS UG:
W dniach 28 września – 1 października 2020 w Chorzowie odbyły się finały Akademickich Mistrzostw
Polski w Piłce Ręcznej Kobiet i Mężczyzn. Szczypiornistki AZS Uniwersytet Gdański pod wodzą duetu
trenerskiego Jan Patok / Krzysztof Kotwicki zdobyły złote medale w klasyfikacji generalnej
Akademickich Mistrzostw Polski.

Początek turnieju to remis z Politechniką Śląską Gliwice (25:25) i porażka z AWF Warszawa. Jak się
potem okazało jeden punkt i jednocześnie wyższa porażka zawodniczek z Gliwic z AWF dały
zawodniczkom UG awans do kolejnej rundy. W ćwierćfinale doszło do derbów Gdańska, w których
nasze zawodniczki pokonały Politechnikę Gdańską 22:15 (11:8). To zwycięstwo sprawiło, iż
szczypiornistki AZS UG znalazły się w najlepszej czwórce. W półfinale akademiczki z Gdańska
pokonały zespół Uniwersytetu Warszawskiego 21:16, a w meczu o złoto zwyciężyły faworytki turnieju
ALK Warszawa 20:18 (8:8). Niemożliwe stało się faktem – piłkarki ręczne AZS Uniwersytet Gdański
zostały Akademickimi Mistrzyniami Polski 2020! Ponadto w ręce zawodniczki UG - Julii Wtulich trafiła
najbardziej wartościowa nagroda MVP turnieju.