Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Srebrni szczypiorniści AZS UG

W Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Kobiet i Mężczyzn również drużyna męska stanęła na podium zdobywając wicemistrzostwo w kategorii uniwersytetów.

Relacja z wydarzenia Piotra Walczaka, Prezesa AZS UG:

W rozgrywkach grupowych zespół AZS Uniwersytet Gdański pokonał WUM Warszawa 34:16 i SGGW Warszawa 34:19. W trzecim meczu nasi zawodnicy ulegli ALK Warszawa, ale dwa zwycięstwa dały im awans do ćwierć finału z drugiego miejsca. W meczu o najlepszą czwórkę ulegli jak się potem okazało - brązowym medalistom w klasyfikacji generalnej - AGH Kraków. Zawodnicy Uniwersytetu Gdańskiego zajęli ostatecznie 8. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw, ale co najważniejsze srebrny medal wśród uniwersytetów. Rywalizacja odbyła się w dniach 28 września – 1 października w Siemianowicach Śląskich.