Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Od wycinki 37 drzew - głównie topoli - rozpoczęła się - symbolicznie zainaugurowana przed wyborami - budowa Parku Centralnego w Gdyni. Wielu mieszkańców nie kryje oburzenia tym faktem. Władze miasta twierdzą, że mają stosowne pozwolenia i dodają, że badania drzew wykazały, że wycinka jest konieczna, a ich brak zrekompensują nowe nasadzenia.

  • Narkotyki warte nawet około 3 mln zł próbował przemycić do Polski z Hiszpanii 53-latek z Gdyni. Straż graniczna zatrzymała go niemal rok temu. Teraz zakończono zaś śledztwo w tej sprawie i skierowano do sądu akt oskarżenia.

  • Biuro Projektów Komunikacyjnych z Poznania prawdopodobnie przygotuje projekt elektryfikacji linii PKM oraz budowy nowego przystanku Firoga . Dokumentacja techniczna, która będzie gotowa za rok, ma kosztować nieco ponad 2,5 mln zł. Natomiast sama realizacja powinna zakończyć się w 2023 roku.

  • Mężczyzna w stroju Spidermana na przemian skakał przez płot i tarzał się po ziemi. Działo się to na terenie szkoły podstawowej przy ul. Łąkowej 61 na Długich Ogrodach. 35-latek został zatrzymany i przewieziony do szpitala.

Uwaga, Gdańszczanie!

Szanowni Państwo,
jak co roku Straż Miejska w Gdańsku zaprasza do udziału w ankiecie. Chcemy zweryfikować opinie gdańszczan o problemach porządkowych w ich dzielnicach. Wyniki konsultacji uwzględnimy przy planowaniu naszych zadań na przyszły rok. Wskazanymi przez mieszkańców zagadnieniami chcielibyśmy zająć się w pierwszej kolejności.

Czytaj więcej...

dla gdańskich rodzin i seniorów

17 listopada 2018 r. w Muzeum Gdańska, w ramach wystawy czasowej Dziedzictwo Wielkiego Stepu, odbędą się dwa bezpłatne wydarzenia dla gdańskich rodzin oraz seniorek i seniorów poświęcone „Złotemu Człowiekowi” – popularnonaukowy wykład prof. Witolda Świętosławskiego oraz specjalistyczne oprowadzanie kuratorskie dr Anny Frąckowskiej.

Czytaj więcej...

Janusz Wiśniewski. Patriota?

Z Warszawy zostałem wysiedlony idąc wśród tysiąca ostatnich powstańczych niedobitków, i jak szczeniak który nigdy nie wie gdzie go los przygarnie, znalazłem się z matką w poniemieckim Słupsku. Niestety, już bez zamordowanego w Dachau ojca. Szkoła w Słupsku, trochę technikum w Lęborku i od 1959 r. mozolna nauka zawodu krawca u stryja w Gdyni. Tak, 19 marca 2019 r. minie 60 lat od kiedy pracuję na Starowiejskiej! -  Czy poprzez tak długoletnią, mozolną pracę, poprzez swoją życiową postawę, mogę zaliczać się do polskich patriotów? Czy jestem „Prawdziwym Polakiem”?

Czytaj więcej...

ZAWIERZAMY

Podkategorie