Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Kierowca GAiT nie wyłączył w nocy silnika na pętli, bo nie chciał żeby pasażerowie wsiadali do zimnego autobusu. Jedna z mieszkanek okolic pętli Subisława zrobiła mu zdjęcia i zgłosiła sprawę policji. Właśnie dostał wyrok: 250 zł grzywny.

  • Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek około południa w zakładzie ślusarskim przy ul. Elbląskiej w Gdańsku. Przewróciła się tam tokarka i przygniotła 60-letniego pracownika, który zginął na miejscu. Ranny został też inny mężczyzna - z urazem nogi trafił do szpitala.

  • Jest wstępne porozumienie miasta z wojskiem w sprawie uroczystości na Westerplatte. Oficer odczyta apel pamięci, ale nie apel smoleński.

  • Na parkingu przy ul. Morskiej w Gdyni nasz czytelnik w jednym z zaparkowanych aut zauważył zamkniętego w środku psa. Jako, że zwierzę było przywiązane na krótkiej smyczy do siedzenia, nie miało wody i dopływu świeżego powietrza, pan Michał postanowił zgłosić sprawę najpierw straży miejskiej, następnie policji i na alarmowy numer 112. Od żadnej ze służb nie otrzymał jednak wsparcia. Od właściciela psa usłyszał, że zamknął go w aucie, bo czworonóg... niszczy mu kanapę w domu.

LATO z Magazynem Gdańskim

Lato, lato, zostań tu :)

Zdjęcie użytkownika Brygida Susko.

Czytaj więcej...

SMM w pigułce

Zdjęcie użytkownika Magazyn Gdański - Promotion Magazine.

The count-down for SMM is on: Here are all the highlights of the maritime trade fair at a glance.

Czytaj więcej...

Eryk Kulm potrzebuje pomocy

Apel o pomoc dla wybitnego perkusisty,

Polska Fundacja Muzyczna uruchomiła zbiórkę na rzecz Eryka Kulma , bo terapia jest bardzo kosztowna. Polskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz Polska Fundacja Muzyczna przygotowują wraz z Polskim Radiem koncert charytatywny. O terminie i szczegółach poinformują w najbliższym czasie.

Tymczasem w każdej chwili można zasilić konto w PFM:

Eryk Kulm - 35 1140 1977 0000 2634 0600 1015

Eryk Kulm to wybitny perkusista wyrosły ze środowiska gdańskich jazzmanów.

Czytaj więcej...

Jarmark św. Dominika 2018

758 lat tradycji, 6 milionów odwiedzin, 1000 kramów, 29 koncertów i 23 dni doskonałej zabawy – oto słynny na cały świat Jarmark św. Dominika! Tu się kupuje, targuje, poszukuje skarbów i słucha muzyki. Jest gwarnie i barwnie, prawie wszędzie coś się dzieje. Nie bez znaczenia jest fakt, że Jarmark odbywa się w przepięknej gdańskiej scenerii. Zachęcamy do robienia klimatycznych fotek i oznaczania ich oficjalnym hasztagiem #magiajarmarku.
Zdjęcie użytkownika Jarmark św. Dominika.
Ceremonia otwarcia Jarmarku (sobota, 28 lipca, godz. 12.00) to piękne

Czytaj więcej...

Podkategorie