Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Aktualności

Do Zakopanego pociągiem...

...od 26 czerwca z Gdyni i Gdańska

Wracają pociągi na modernizowaną linię Chabówka - Zakopane. Nowe perony w Lasku i Nowym Targu, wraz z wcześniej przebudowanymi, ułatwią dostęp do kolei. Pociągi pojadą nowym torem między Skawiną a Suchą Beskidzką oraz Sieniawą a Nowym Targiem i Szaflarami. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. współfinansowana jest z POIiŚ.

Od 26 czerwca na trasie Kraków - Zakopane będą bezpośrednie wakacyjne połączenia dalekobieżne min. z Gdyni, Gdańska i z Warszawy oraz  kursy regionalne. Prace na jednotorowej linii Chabówka – Zakopane oraz między Skawiną a Suchą Beskidzką zaplanowano tak, by podróże pociągiem były możliwe latem i zimą.

Czytaj więcej: Do Zakopanego pociągiem...

Pokaż, za co kochasz Polskę

Młodzi i kreatywni, jest dla Was wyzwanie! Zobrazujcie to, co lubicie w naszym kraju. Najlepsze prace konkursowe będą promować nasz kraj podczas 16. ogólnoświatowego Forum Zarządzania Internetem (IGF), które odbędzie się w Katowicach w ostatnim kwartale 2021 roku. Polska ma się czym pochwalić, pokażmy to! Polskie innowacje, odkrycia naukowe, najciekawsze fakty z naszej historii, malarstwa lub muzyki, najpiękniejsze miejsca? Podziel się tym, z czego jesteś dumny. Nagraj krótki film, stwórz plakat lub zrób zdjęcie, w których pokażesz, co Ci się podoba. Na autorów najciekawszych prac czekają nagrody. Ich pula to 50 tysięcy złotych!

Czytaj więcej: Pokaż, za co kochasz Polskę

Szachy. Idealne na wakacje...

DLACZEGO SZACHY SĄ UNIWERSALNE, CZYLI NOWY PORADNIK „SZACHY W GODZINĘ”

Z końcem maja na rynku wydawniczym ukazał się najnowszy podręcznik o nauce gry w szachy dla początkujących. Jego autorem jest Michał Kanarkiewicz, utytułowany szachista oraz ambasador królewskiej gry. Dzięki książce czytelnicy nie tylko nauczą się wszystkich podstawowych reguł gry w szachy, ale również dyscypliny i koncentracji, logicznego myślenia oraz jak akceptować porażki.

Czytaj więcej: Szachy. Idealne na wakacje...

Architektura Polska XXL

Nowoczesny ogród z elementem wodnym w Łodzi, Plantum

Zwycięzcy Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019
2 czerwca 2020 odbyła się uroczysta Gala Online dwunastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019. Podczas transmisji LIVE poznaliśmy laureatów konkursu. Nagrodę główną Grand Prix zdobył dom Green Line na Warmii zaprojektowany przez pracownię Mobius Architekci.

Uczestnicy Gali online mieli okazję posłuchać ciekawych prezentacji Ani Cymer oraz Przemysława Olczyka a
także Partnerów plebiscytu - firm Bauder, Ratchscheck Schiefer oraz Aluprof.
12te rozstrzygnięcie plebiscytu Polska Architektura XXL miało nietypowy przebieg, gdyż odbyło się w postaci transmisji online na portalu youtube. Dostosowana do pandemicznych czasów forma nie przeszkodziła jednak w sprawnym przeprowadzeniu głosowania wśród jurorów oraz publiczności.
W każdej z kategorii konkursowych: kubatura, wnętrze i krajobraz, swoje nagrody przyznawało jury oraz internauci. Są to wyróżnienia równoległe, jedne wręczane przez grono architektów i dizajnerów, drugie – przez odbiorców, obserwatorów, użytkowników stworzonych obiektów.

Oto wyniki Plebiscytu Polska Architektura XXL 2019.

Czytaj więcej: Architektura Polska XXL

Podkategorie