Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Samochód wpadł do kanału portowego w Gdyni. W środku znajdują się dwa ciała. Planowane jest jeszcze dzisiaj wyciągnięcie auta na powierzchnię.

  • Dziś o godz. 7:00 rozpoczęły się wybory samorządowe. Głosowanie potrwa do godz. 21.00. Wybieramy radnych wszystkich szczebli samorządu, a także prezydentów miast.

  • Wieżowce, wysokościowce, drapacze chmur - jest ich w Trójmieście zaledwie kilka, ale emocje wzbudzają ogromne. Wysoko budować chcieliśmy i potrafiliśmy już kilkaset lat temu, wszak wieża bazyliki Mariackiej ma 82 metry. Dziś, tak jak wtedy, wysokie sylwetki budynków są synonimem prestiżu i nowoczesności. I chociaż nasze "drapacze chmur" to karły w porównaniu z tym, co buduje się w Azji i na Bliskim Wschodzie, to w panoramie wybrzeża wyglądają imponująco. Przyjrzyjmy się "koronie Trójmiasta".

  • Przy zabytkowym budynku przy ul. 10 Lutego 18 w Gdyni pojawiła się dobudówka w postaci tarasu. Zgodę na jego obecność wydał konserwator zabytków. Zainterweniował, gdy zaingerowano w elewację, która częściowo ma biały kolor. Właścicielka kawiarni tłumaczy, że w ten sposób zabezpieczyła tynk i ścianę, która docelowo miała mieć kolor jak reszta budynku. - Błędem było to, że nie zapytałam o zgodę - przyznaje.

Magazyn Gdański digital

W wersji digital wyglądamy tak

view.joomag.com
Magazyn Gdański jest gazeta promocyjną wydawaną na terenie…

 

Seniorzy z Energią

Kępice, Władysławowo, Krokowa, Puck, Kartuzy, Sulęczyno, Somonino, Skarszewy, Przywidz, Kościerzyna, Liniewo, Pszczółki, Pelplin, Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo.

Czytaj więcej...

Najnowocześniejsza w Europie strzelnica kryta powstała w Gdyni!

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i garnitur

Prezes Pracodawców Pomorza Zbigniew Canowiecki odznaczył Janusza Kaszyńskiego Prezesa Zarządu KLIMAWENT SA złotym medalem „Za zasługi dla pracodawców Pomorza” .

Najnowocześniejsza w Europie strzelnica kryta powstała w Gdyni! Uroczysta inauguracja działalności strzelnicy,  z udziałem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, prezesa Pracodawców Pomorza Zbigniewa Canowieckiego, kierownika gdyńskiego oddziału PIP Ewy Major,  prezesa zarządu KLIMAWENT SA Janusza Kaszyńskiego, odbyła się w nowoczesnym studio filmowym PANIKA, w sąsiedztwie pokazowej strzelnicy MoST  5.10. br. przy ulicy Chwaszczyńskiej 194 w Gdyni.
Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, tabela, noc i w budynku

Strzelnica MoST, opracowana w gdyńskim Klimawencie, jest przykładową realizacją promującą nową linię produktową firmy o nazwie Modułowe Strzelnice Taktyczne (MoST). - Strzelnica jest dostępna zarówno dla służb mundurowych, jak i klubów strzeleckich, a także dostępna do ćwiczeń rekreacyjnych dla mieszkańców regionu i turystów!  

Uczestnicy uroczystej inauguracji strzelnicy, zwiedzili MoST, a odważni wzięli udział w zawodach strzeleckich, spośród których trzech najlepszych panów (decydowała ilość pkt.) stanęło na podium i zostało nagrodzonych przez prezesa KLIMAWENT SA - Janusza Kaszyńskiego.

Warto wiedzieć, że modułowe strzelnice taktyczne MoST opracowane przez Klimawent są najnowocześniejszym tego typu rozwiązaniem w Europie! – Prezentowane na targach zbrojeniowych w Norymberdze oraz w Kielcach – zrobiły furorę! Stoisko Klimawentu było oblegane podczas targów. Strzelnice MoST przeznaczone są do wszelkiego rodzaju treningów strzeleckich w zamkniętej przestrzeni.

 Naszym celem było stworzenie obiektu, który będą mogli wykorzystywać zarówno klienci indywidualni jak i służby mundurowe czy kluby strzeleckie. Jednak wykorzystanie komercyjne strzelnicy to nie wszystko. Klimawent przyjmuje zamówienia na wybudowanie strzelnic modułowych. Zauważamy, że istnieje duże zapotrzebowanie na takie obiekty. Przede wszystkim dlatego, że dotychczasowe strzelnice są przestarzałe i często nie spełniają wymogów stawianych przez przepisy. Strzelnicami są zainteresowane służby mundurowe oraz przedsiębiorcy, którzy chcą wykorzystywać je do celów komercyjnych. Realizujemy już pierwsze zamówienia – mówił podczas swojego wystąpienia na inauguracji mgr inż. Janusz Kaszyński, Prezes Zarządu KLIMAWENT S.A

Czytaj więcej...

Żeglarki z UG zdobyły złoto i srebro!

Sukcesy żeglarskie studentek Uniwersytetu Gdańskiego

Studentki Uniwersytetu Gdańskiego zdobyły złoto i srebro w Mistrzostwach Polski w Klasach Olimpijskich w Żeglarstwie.

Czytaj więcej...

Podkategorie