Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi kandydata w wyborach na prezydenta Gdańska, które zostaną ogłoszone w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza - poinformował Jarosław Kaczyński.

  • W sobotę odbędzie się pogrzeb Pawła Adamowicza. Sobota będzie też dniem żałoby narodowej w całym kraju.

  • Po milczącym wiecu, który odbył się w poniedziałek na Długim Targu, mieszkańcy Gdańska i bliscy śp. Pawła Adamowicza postanowili znowu być razem. O godz. 18 spotkali się przed Urzędem Miejskim na wiecu pod hasłem "W brzmieniu ciszy".

  • Paweł Adamowicz od 30 lat był obecny w życiu publicznym Gdańska, a przez 20 lat pełnił funkcję prezydenta miasta. Przypominamy różne okresy jego życia.

Paweł Adamowicz Prezydent Gdańska zmarł

Obraz może zawierać: noc, ogień i świeczki

Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
Olbrzymia strata dla nas wszystkich... napisała na "F" pani poseł Małgorzata Chmiel - Wyrazy współczucia dla Rodziny.
— z: Paweł Adamowicz
Obraz może zawierać: 1 osoba, garnitur, okulary i na zewnątrz

 

Apel o oddawanie krwi w geście solidarności dla prezydenta Pawła Adamowicza oraz innych potrzebujących! Można to zrobić przez cały dzień w RCKiK w Gdańsku przy ul. Hoene-Wrońskiego 4. Zbiórka trwa także w innych miejscowościach w Pomorskie: bit.ly/gdzie_oddac_krew 

Szczególnie potrzebna jest krew grupy O RhD- (minus), gdyż w przypadkach nagłych krwawień, gdy nieznana jest grupa krwi pacjenta można bezpiecznie przetoczyć uniwersalne krwinki czerwone grupy O RhD-.

 

W związku z atakiem na Prezydenta Gdańska naszego miasta Gdańska, który miał miejsce 13 stycznia 2019r. podczas finału WOŚP, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku uruchomił całodobową pomoc psychologiczną dla świadków zdarzenia

Wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia, mogą zadzwonić do Punktu Interwencji Kryzysowej pod numery 787 960 860 oraz 577 772 838. Pomoc można uzyskać również w każdym z dziewięciu Centrów Pracy Socjalnej działających na terenie miasta (adresy CPS na stronie: www.mopr.gda.pl).

 

 

Wojciech Charkin zmarł 8 stycznia 2019

Pochowaliśmy Wojtka na cmentarzu Srebrzysko.

Wspólnie witaliśmy nowy rok, bawiliśmy się w karnawale. Otwieraliśmy i zamykaliśmy sezon turystyczny w różnych ciekawych zakątkach Pomorza - zwiedzaliśmy region! Łączyliśmy przyjemne z pożytecznym.  -Spotykaliśmy się przy wielu okazjach m.in. turystycznych w PTTK, Kole Przewodników, ale także na wystawach sztuki, wernisażach czy wykładach o Gdańsku i Pomorzu. Bywał na moich autorskich spotkaniach Przyjaciół i Sympatyków Magazynu Gdańskiego, a także  zupełnie prywatnie spotykaliśmy się na Zaspie, w Oliwie, na Wdzydzach -  11 listopada przy okazji święta Niepodległości, a także naszych imienin, urodzin itp. spotkań. Wojtek był wspaniałym gospodarzem. Był również najlepszym przewodnikiem i animatorem turystycznych wypraw po Trójmieście i Regionie i sprawdzonym przyjacielem. Naprawdę trudno zaakceptować taki stan, że Wojtek nie zjawi się już na naszych spotkaniach, nie udzieli rady i nie skrytykuje merytorycznie.  Lubiliśmy Wojtka i teraz nam bardzo smutno. Choć mam świadomość, że wszyscy powędrujemy TAM, to jednak żal serce ściska, że tak wcześnie odszedł nasz przyjaciel wyjątkowy przewodnik, mistrz słowa, erudyta.

Śpij spokojnie, Wojtku

Brydzia Susko-Tumielewicz z synami oraz przyjaciele Magazynu Gdańskiego

Czytaj więcej...

Nowy Rok 2019

 Wszystkim Czytelnikom, Reklamodawcom, Przyjaciołom i Sympatykom, życzę samych pięknych i pogodnych dni w Nowym Roku! Niech los obdarzy wszystkich szczęściem, miłością i pokojem oraz spełnieniem najskrytszych marzeń. Rok 2019 należy do aktywnych działań, więc realizacja powinna dać wymarzone efekty. Tylko trzeba działać i wspomagać los!

Czytaj więcej...

Pomorze impresjonistycznie...

Wystawa prac Ernsta Kolbego

20 grudnia 2018 r. w Muzeum Gdańska zostaną zaprezentowane prace Ernsta Kolbego. Zapomniany po II wojnie światowej impresjonista należał do jednych z najbardziej cenionych pomorskich malarzy. Dzieła sztuki będzie można zobaczyć do 15 września 2019 r.

Czytaj więcej...

Podkategorie