Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • 23-latek przez ponad miesiąc okradał sklep, w którym był zatrudniony. Niczego nieświadomy właściciel dowiedział się o tym od policjantów, którzy zatrzymali złodzieja.

  • Kontynuujemy cykl rozmów z kandydatami na prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu, którzy już oficjalnie zadeklarowali start w jesiennych wyborach samorządowych. Dziś rozmowa z Marcinem Strzelczykiem, kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Gdyni. Wcześniej przedstawiliśmy rozmowę z kandydatem PiS Kacprem Płażyńskim, z urzędującym prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem, z kandydatką Nowoczesnej Ewą Lieder, z prof. Andrzejem Ceynową, kandydatem z ramienia SLD, Elżbietą Jachlewską reprezentującą Lepszy Gdańsk oraz kandydatem PiS w Sopocie - Piotrem Mellerem. W przyszłym tygodniu, w czwartek 28 czerwca, opublikujemy rozmowę z Zygmuntem Zmudą Trzebiatowskim, kandydatem ruchów miejskich na prezydenta Gdyni.

  • Miasto przygotowuje się do modernizacji kolejnych ulic na Starym Mieście. Właśnie wyłoniono wykonawcę dokumentacji projektowej modernizacji ulic Elżbietańskiej i Garncarskiej do Targu Drzewnego . W ramach prac przewidziano wymianę nawierzchni jezdni i chodników, budowę oświetlenia i monitoringu oraz wyposażenie w małą architekturę.

  • Władze województwa pomorskiego kolejny raz zadeklarowały chęć przejęcia większościowego udziału trójmiejskiej SKM-ki. Szef spółki PKP deklaruje, że rozważy propozycję, ale wiadomo, że kolejarze nie są nią zainteresowani.

Zjazd Gdańszczan 6-8 lipca

Zdjęcie użytkownika Miasto Gdańsk.

Czytaj więcej...

Zgłoś się do Gminy...

Wspieramy zdolnych sportowców!

Gmina Żukowo po raz kolejny wspiera zdolnych sportowców, poprzez przyznawanie stypendiów osobom z wysokimi osiągnięciami sportowymi.

Czytaj więcej...

Stypendium naukowe lub artystyczne

Po zakończeniu roku szkolnego rozpocznie się Sezon Stypendialny. W pierwszej kolejności składać będzie można wnioski na stypendia Rady Miejskiej i Burmistrza Gminy Żukowo za osiągnięcia naukowe i artystyczne.

W zeszłym roku stypendium naukowe udało się zdobyć aż 85 uczniom, co przełożyło się na łączną kwotę niemal 103 tysięcy złotych w przeciągu roku szkolnego. W tym roku, i twoje dziecko może zostać stypendystą. Pamiętaj tylko, żeby zaraz po zakończeniu roku szkolnego, a najpóźniej do 20 lipca złożyć wniosek wraz z kopią świadectwa szkolnego i potwierdzeniami poniższych osiągnięć.

Czytaj więcej...

Historie gdańskich dzielnic...

Od 16 czerwca 2018 r. do końca lata na Starym Przedmieściu będzie można zobaczyć wystawę plenerową „Historie gdańskich dzielnic – Stare Przedmieście”. O dziejach dzielnicy będzie można dowiedzieć się także podczas bezpłatnych spacerów edukacyjnych. Jesienią odbędą się kolejne oprowadzania, wykłady, a w marcu 2019 r. ukaże się publikacja naukowa.

Czytaj więcej...

Podkategorie