Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Nowa, dłuższa wiata, monitoring oraz winda - to główne zmiany, jakie zajdą na przystanku SKM Redłowo po remoncie, który właśnie się zaczął. Końcowy efekt będziemy mogli zobaczyć w połowie marca 2020 roku.

  • W Sopocie przy ul. 3 Maja spaliła się elektryczna hulajnoga. Jak zapewnia operator, pożar nie był jednak efektem awarii sprzętu, tylko aktem wandalizmu, którego ofiarą pada coraz większa liczba wypożyczanych pojazdów.

  • Powołanie Instytutu Dziedzictwa Solidarności w Gdańsku ogłoszą w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych władze NSZZ "Solidarność" i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma to być instytucja konkurencyjna wobec otwartego w 2014 roku Europejskiego Centrum Solidarności, którego obie te instytucje są współzałożycielami.

  • Policja i prokuratura badają sprawę śmierci 42-latka. Podczas domowej imprezy miał się on zachowywać agresywnie w stosunku do jednej z obecnych tam kobiet, na co zareagował inny mężczyzna i obezwładnił go. Wezwano policję, ale gdy policjanci pojawili się na miejscu, 42-latek nie żył.

Pomorski Piknik Strzelecki

W niedzielę 11 sierpnia 2019 roku, w godzinach 11:00-15:00 odbędzie się III Pomorski Piknik Strzelecki. ORGANIZATORZY zapraszają na Strzelnicę Skorpion w Korne koło Kościerzyny. Poprzednie edycje tego wydarzenia zgromadziły ok. 2000 osób.  III Pomorski Turniej Strzelecki to największa impreza dla pasjonatów i osób, które rozpoczynają przygodę z bronią palną.

Czytaj więcej...

Jarmark św. Dominika potrwa do 18 sierpnia br.

Na 759. Jarmarku św. Dominika aż 6 wieczornych cykli koncertów muzyki dawnej na trąbki, kotły oraz carillony. Artyści-rekonstruktorzy zagrają tradycyjne, gdańskie utwory z wież Starego i Głównego Miasta. Każdy z poszczególnych mini-koncertów zapowie parada rekonstruktorów, która wyruszy o 17:30 spod kościoła św. Katarzyny w każdy poniedziałek i czwartek Jarmarku.

Czytaj więcej...

Kraina szczęśliwości...

VIALO, CZYLI OSTOJA SZCZĘŚCIA Z MURALEM W TLE

Zapoczątkowana przez Duńczyków moda na relaks i życiową równowagę, nazywana dumnie hygge, nie jest tylko chwilową modą – to sprawdzony przepis na szczęście, który deweloper TPS Reapolis nie przypadkowo wykorzystał w gdańskiej inwestycji Vialo. Cały kompleks zaprojektowany przez studio Roark pomyślano tak, by sprzyjał zdrowiu mieszkańców: fizycznemu, mentalnemu oraz społecznemu. Za artystyczną klamrę, spajającą wszystkie elementy osiedla, posłużył mural autorstwa Ideamo, zainspirowany skandynawskim designem i filozofią hygge.

Czytaj więcej...

Piknik rodzinny 27 lipca w Ustce!

Sobota pełna atrakcji na rodzinnym pikniku w Ustce!

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza na kolejny wakacyjny piknik z Rogatkiem i „Kampanią

Kolejowe ABC”.  - 27 lipca 2019 r. przystankiem będzie Ustka, gdzie na terenie OSiR-u

przy ul. Grunwaldzkiej 35 bawić się będą całe rodziny pod hasłem „Hej przygodo! Odwiedź

Peronowo!”.  To kolejna odsłona kreatywnego weekendu z wyjątkowymi atrakcjami, które

zachęcają do wspólnej zabawy i przypominają o najważniejszych zasadach bezpiecznego

podróżowania koleją.

Czytaj więcej...

Podkategorie