Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Premier RP Mateusz Morawiecki musiał przerwać spotkanie z mieszkańcami Gdańska w sali BHP. Zwolennicy KOD i PiS w czasie debaty zaczęli się awanturować.

  • W poniedziałek zostanie zamknięte skrzyżowanie ul. Polnej i ul. Łokietka w Sopocie. Powodem są prace przy budowie ronda. Utrudnienia potrwają do piątku.

  • Prawdziwe tłumy żegnały w niedzielne południe Dar Młodzieży, który wypływał w Rejs Niepodległości. Podczas drugiego w swojej historii rejsu dookoła świata żaglowiec odwiedzi 22 porty. Do Gdyni powróci w marcu przyszłego roku.

  • W niedzielę rano na terenie rafinerii gdańskiej wybuchł pożar pompowni. Jego gaszenie zajęło służbom niecałą godzinę.

Muzeum Gdańska w ICOM

Muzeum Gdańska zostało członkiem Międzynarodowej Rady Muzeów. Dzięki akcesowi miejskie muzeum będzie mogło uczestniczyć w pracach rozwijających oferty muzeów, śledzić najnowsze trendy i przenosić je na trójmiejski grunt, a także uczestniczyć w międzynarodowej wymianie muzealno-naukowej. Wstąpienie do Rady wiąże się także z przyjęciem Kodeksu Etyki ICOM.

Czytaj więcej...

3 Maja w Polsce

Zdjęcie użytkownika Magazyn Gdański - Promotion Magazine.

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI 1918 - 2018

Czytaj więcej...

Oświadczenie Muzeum Gdańska

Oświadczenie Muzeum Gdańska ws. uchwały Rady Miasta Gdańska i planów związanych z Westerplatte

Muzeum Gdańska z poczuciem obowiązku wobec społeczeństwa przyjmuje uchwałę Rady Miasta Gdańska z 23 kwietnia 2018 r. dotyczącą wyrażenia zgody na przekazanie gruntów Gminy Miasta Gdańska na Polu Bitwy Westerplatte – Pomnika Historii.

Czytaj więcej...

Z gminy Żukowo

Sprawdź nowe wiadomości gminne...

1. Czy wiesz czym oddychasz?! Gmina Żukowo, na wniosek Burmistrza Gminy - Wojciecha Kankowskiego, zakupiła czujnik do pomiaru jakości powietrza wraz z wyświetlaczem ulicznym.

Czytaj więcej...

Podkategorie