Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • W Areszcie Śledczym przy ul. Kurkowej 12 w Gdańsku odbyły się w piątek uroczystości upamiętniające 101. rocznicę osadzenia tam Józefa Piłsudskiego. Przyszły marszałek Polski został uwięziony za odmowę złożenia przysięgi wojskowej na wierność cesarzowi Niemiec w lipcu 1917 roku. Co ciekawe, kilka lat temu udało się zlokalizować jego celę - możecie zobaczyć ją na filmie zamieszczonym pod artykułem.

  • Opadające kawałki elewacji nie tylko szpecą, ale są też niebezpieczne dla przechodniów. Dlatego do końca listopada tego roku wyremontowana zostanie elewacja południowej strony dawnego budynku Polskich Linii Oceanicznych, gdzie obecnie mieści się filia gdyńskiego Urzędu Miasta.

  • Urzędnicy wycofują się, przynajmniej na razie, z pomysłu budowy tunelu pod al. Żołnierzy Wyklętych . Powodem są zbyt wysokie koszty w stosunku do korzyści, jakie przyniosłoby to rozwiązanie.

  • To już dziesięć lat, od kiedy na Górze Gradowej w Gdańsku uruchomiono Centrum Hewelianum - jedyny taki w mieście obiekt wystawienniczo-edukacyjny. W niedzielę, z okazji świętowania urodzin, wszystkie wystawy zobaczymy za złotówkę, w ciągu dnia odbędzie się rodzinny piknik z wieloma bezpłatnymi atrakcjami, a wieczorem pokaz trójwymiarowego video mappingu.

myGdańsk.pl ofiarowało szkole

Sprzęt do budowy robotów otrzymała szkoła od myGdańsk.pl

16 lipca br. Szkoła Podstawowa dla Dziewcząt Fregata otrzymała najnowocześniejszy w Polsce sprzęt komputerowy, który umożliwi dzieciom tworzenie prawdziwych robotów. W imieniu Stowarzyszenia myGdańsk.pl nowinki technologiczne przekazali: Andrzej Jaworski – Prezes Stowarzyszenia, Wiceprezesi Karolina Helmin-Biercewicz i Hubert Grzegorczyk.

Czytaj więcej...

KONIE. KOBIETY. KAPELUSZE!

  Najszybsze konie, piękne kapelusze i tradycja starsza niż sam Sopot

Aby letniej tradycji stało się zadość, na sopockim Hipodromie w dwa weekendy lipca rozegrane zostaną wyścigi konne. Bomba pójdzie w górę już 14 lipca. Przed nami 26 gonitw, konie pełnej krwi angielskiej, czystej krwi arabskiej oraz kłusaki francuskie. Tegoroczne dwa weekendy wyścigowe zapowiadają się bardzo emocjonująco. Serdecznie zapraszamy na Hipodrom w dniach 14-15 oraz 21-22 lipca, w godzinach 15.00 – 19.00. Wstęp na wyścigi jest bezpłatny.

Czytaj więcej...

Opowiedz swoją historię Gdańska...

Jaka jest Twoja gdańska historia?

W ramach V Światowego Zjazdu Gdańszczan Muzeum Gdańska będzie zbierać pamiątki związane z życiem dawnych i współczesnych pokoleń gdańszczan. Podziel się fotografiami, dokumentami czy listami, które mogą trafić na wystawę o Gdańsku. Pamiątki będą przyjmowane w czasie zjazdu w Mobilnym Muzeum Gdańska na Zielonym Moście.

Dzielić się swoją historią mogą nie tylko dawni mieszkańcy Gdańska czy ci mieszkający tu od lat, ale i osoby, które przybyły do naszego miasta całkiem niedawno.

Czytaj więcej...

Lato w mieście

...nie musi być nudne!

Wakacje – długo wyczekiwany wolny czas, który zawsze za szybko mija. Dzięki wydarzeniom organizowanym w salonach Empik w całej Polsce może mijać niezwykle twórczo. Warsztaty kreatywne pobudzające wyobraźnie sprawią, że z letniego okresu dzieci wyniosą nie tylko wspomnienia. W ośmiu miastach Polski odbędzie się cykl zajęć, które będą okazją do zdobycia nowych umiejętności, rozwinięcia pasji i spędzenia czasu z rówieśnikami w przyjaznej atmosferze. Na wydarzenia w salonie Empik Galeria Bałtycka zapraszamy od 9 do 20 lipca.

Czytaj więcej...

Podkategorie