Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • To już pewne: 353 mln zł z unijnego Funduszu Spójności wesprze budowę spalarni śmieci w Gdańsku. W środę w Warszawie podpisano umowę w tej sprawie. Obiekt ma być gotowy za trzy lata, w 2021 r.

  • Ciało 44-letniego mężczyzny znaleziono w środę po godz. 5 przy ul. Wielkopolskiej w Gdyni. Ustalono, że zginął on na skutek ugodzenia ostrym narzędziem. Podejrzanego o zabójstwo 52-latka udało się już zatrzymać.

  • Wraca temat planu zagospodarowania dla terenów Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego i Wita Stwosza . Miejscy urbaniści wprawdzie nie zgodzili się 40-metrowy budynek, jak chciała tego uczelnia, ale na fragmencie terenu zgodzili się na zabudowę o osiem metrów niższą. Uczelnia chce tu wybudować mieszkania dla kadry naukowej, choć plan dopuszcza także zwykłe mieszkania deweloperskie.

  • Choć gdańscy urzędnicy chwalą się jakością dróg rowerowych w mieście, to perspektywa zwykłych rowerzystów jest inna. Aby unaocznić skalę chaosu, niedoinwestowania, a miejscami wręcz zapaści państwa prawa wcale nie trzeba zwiedzać peryferiów. Można się o tym przekonać próbując przejechać rowerem wzdłuż głównej trasy miasta, czyli al. Grunwaldzkiej.

Na sopockim Hipodromie

Hipodrom zaprasza od 27 do 29 kwietnia oraz 4-6 maja. 

Dwutygodniowe zawody jeździeckie na sopockim Hipodromie

Jest początek XX wieku, człowiek zaczyna romans z technologią, równocześnie zmienia się spojrzenie na strategię wojskową i sposób prowadzenia wojen, zaś koń, który do tej pory kroczył z żołnierzem krok w krok, powoli przestaje być nieodzownym towarzyszem broni. Świata jeszcze nie ogarnęła groza pierwszej wojny, jest więc czas na rozwój aktywności sportowej, która zaczyna być coraz popularniejsza wśród wyższych oficerów wojskowych. Tak rodzi się konkurencja nazywana Wszechstronnym Konkursem Konia Wierzchowego.Pierwsze zawody WKKW odbyły się w Paryżu w 1902 roku, podczas Championnat du cheval d'armes, zaś już w 1912 roku zostały rozegrane jako konkurencja olimpijska.

Czytaj więcej...

Święto Konstytucji 3 Maja

Gminne obchody 3 Maja

Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski oraz proboszcz parafii pw. WNMP ks. Krzysztof Sagan zapraszają mieszkańców na uroczystości obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. 

Czytaj więcej...

Informacje z Żukowa

Sukces projektu PROSUMENT

Gmina Żukowo przeszła pozytywną kontrolę realizacji przedsięwzięcia pn.: „Instalacja odnawialnych źródeł energii na budynkach mieszkalnych w gminie Żukowo” współfinansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Czytaj więcej...

Firma Przyjazna Mediacji

Konferencja na Uniwersytecie Gdańskim i podpisanie porozumienia w zakresie promowania mediacji w sprawach gospodarczych.

W poniedziałek 23 kwietnia odbędzie się konferencja „Firma Przyjazna Mediacji" z udziałem przedstawicieli Sądu Okręgowego w Gdańsku, Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, Prokuratorii Generalnej oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Podczas spotkania zostanie m.in. podpisane porozumienie w sprawie promowania mediacji w sprawach gospodarczych pomiędzy Sądem Okręgowym w Gdańsku, Wydziałem Prawa i Administracji UG oraz Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza. Wstęp wolny po rejestracji.

Czytaj więcej...

Podkategorie