Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • W październiku zacznie się remont nawierzchni ul. 10 Lutego w Gdyni. Na pierwszy ogień pójdzie najbardziej zniszczony fragment jezdni na wysokości Centrum Kwiatkowskiego .

  • Ciężarówki i autobusy komunikacji miejskiej nie wjadą już na most nad Opływem Motławy w ciągu ul. Zawodników. 70-letni obiekt jest mocno skorodowany.

  • Ukradł fiata uno, przeparkował go ulicę obok i... zasnął za kierownicą. Ze snu wybudzili go policjanci. Kradzież na Oruni się nie powiodła, bo 39-letni złodziej był pijany - miał ok. 2,5 promila.

  • Jeszcze tylko do końca poniedziałku można oddawać głosy w kolejnej edycji gdańskiego i sopockiego budżetu obywatelskiego. Nawet jednak zwycięskie projekty nie mają gwarancji realizacji w takim kształcie, w jakim zostały przegłosowane przez mieszkańców.

Gdańskie Ogrody w Domu Uphagena

27 września 2018 r., w Domu Uphagena – oddziale Muzeum Gdańska, odbędą się bezpłatne warsztaty florystyczne dla 15-osobowej grupy gdańskich seniorek i seniorów towarzyszące wystawie „Gdańskie Ogrody”. Pod okiem Marii Chodorowskiej uczestniczy wykonają… XVIII-wieczne kompozycje kwiatowe. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.

Czytaj więcej...

Gdański Carillon

Gdańsk przywraca stanowisko miejskiego carillonisty 

19 września 2018 r., o godz. 11:00, w dwudziestolecie gdańskich carillonów, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wręczy nominację na stanowisko miejskiego carillonisty. Obejmie je dr Monika Kaźmierczak. Uroczystość odbędzie się w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta i zakończy się recitalem gdańskiej mistrzyni.

Czytaj więcej...

Raport zamknięcia targów SMM Hamburg 2018

SMM: sektor morski Pokazuje Siłę i innowacyjność

Piątek 7 września br. był ostatnim dniem SMM 2018. Targi zgromadziły około 50.000 odwiedzających z branży z ponad 120 krajów, po raz kolejny podkreślając wysoką rangę i znaczenie SMM jako wiodących międzynarodowych targów morskiego. Pod hasłem „Trendy w SMMart Shipping”, targi koncentrowały się w tym roku na cyfryzacji i „zielonej” żegludze.  Łącznie na SMM wystawiało się 2.289 firm z 69 krajów oraz pięciu towarzyszących konferencji. Taki bilans SMM, to więcej niż spełnienie wysokich wymagań w branży, ustanawiając nowe standardy dla międzynarodowości i innowacji.

Czytaj więcej...

LATO z Magazynem Gdańskim

Lato, lato, zostań tu :)

Zdjęcie użytkownika Brygida Susko.

Czytaj więcej...

Podkategorie