Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Jego figura mierzy blisko trzy metry, została odlana z brązu i osadzona na cokole, przypominającym muzealną wieżę. Postać jest pełna energii, kroczy do przodu i odrzuca obozową czapkę więźnia kacetu. We wtorkowe popołudnie, na placu przed gmachem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku został odsłonięty pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego.

  • Nietypowy ładunek trafił we wtorek rano do gdyńskiego terminala BCT. Chodzi bowiem o kilkanaście czołgów amerykańskiej armii. To pojazdy modelu Abrams, czyli tzw. czołgi podstawowe sił zbrojnych USA. Ciężkie pojazdy przetransportowane mają zostać do Stanów Zjednoczonych.

  • Przy szkołach przy ul. Witomińskiej i Rdestowej w Gdyni pojawiły się wyświetlacze pokazujące prędkość, z jaką kierowcy poruszają się w tych miejscach. Mają one poprawić bezpieczeństwo dzieci.

  • W jednym z mieszkań na Przymorzu w Gdańsku podczas libacji alkoholowej doszło do awantury, w wyniku której 31-latek został zaatakowany nożem. Podejrzewany mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu. Policjanci musieli do lokalu wejść siłą.

Gdański Piknik Patriotyczny 2019

IV Gdański Piknik Patriotyczny odbył się w niedzielę 15 września br. z udziałem licznie przybyłych gdańskich rodzin. Tegoroczna edycja wydarzenia organizowanego przez Forum Młodej Prawicy poświęcona była postaci Anny Walentynowicz - wielkiej polskiej bohaterki, współzałożycieli NSZZ “Solidarność”

Czytaj więcej...

Strażnicy Energii

GDYNIA i DALKIA partnerami projektu edukacji energetycznej dla uczniów szkół podstawowych w Gdyni

13 września 2019 roku Gmina Miasta Gdyni i firma Dalkia Polska rozpoczęły akcję „Strażnicy energii” - projekt edukacji energetycznej dla uczniów szkół podstawowych w Gdyni. Celem projektu jest ograniczenie zużycia energii w szkołach poprzez zwrócenie uwagi uczniów i ich zaangażowanie w działania na rzecz jej racjonalnego gospodarowania. Pieniądze zaoszczędzone w ciągu roku szkolnego - dzięki mniejszemu zużyciu energii w placówkach edukacyjnych - zostaną w połowie przekazane szkołom na ich bieżące potrzeby. Projekt jest częścią szerszej współpracy władz Gdyni z firmą Dalkia na rzecz poprawy efektywności energetycznej w mieście, zapoczątkowanej jesienią 2018 roku.

Czytaj więcej...

Nasze wydanie na BALTEXPO

Nowe wydania Magazyn Gdański - PROMOTION MAGAZINE

na Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2019 https://joom.ag/EVPe

Pomorski Piknik Strzelecki

W niedzielę 11 sierpnia 2019 roku, w godzinach 11:00-15:00 odbędzie się III Pomorski Piknik Strzelecki. ORGANIZATORZY zapraszają na Strzelnicę Skorpion w Korne koło Kościerzyny. Poprzednie edycje tego wydarzenia zgromadziły ok. 2000 osób.  III Pomorski Turniej Strzelecki to największa impreza dla pasjonatów i osób, które rozpoczynają przygodę z bronią palną.

Czytaj więcej...

Podkategorie