Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • W Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Gdańsku trwa kontrola powiatowego inspektora pracy. Jest to efekt anonimowego donosu, jaki dotarł do inspektoratu kilka tygodni temu. Poza sprawami pracowniczymi autorzy wytykają w nim, że wydawanie decyzji jest opóźnione i jest to wynik złej organizacji pracy.

  • To matka poszukiwanego 10-letniego Ibrahima z Gdyni mogła złamać prawo, wywożąc go do Polski - wynika z ustaleń korespondentki Polsat News. Dziennikarka powołuje się na informacje przekazane przez prokuraturę w Antwerpii. Wynika z nich, że dwa lata temu sąd w Belgii wydał wyrok, zgodnie z którym chłopiec miał zostać z ojcem. Matka chłopca przekonuje, że nie ma wiedzy na temat tego wyroku.

  • Do nietypowej sytuacji doszło w poniedziałkowy wieczór na stacji paliw nieopodal trójmiejskiej obwodnicy. Trzech mężczyzn w dość spektakularny sposób ukradło paliwo. Zanim jednak opuścili teren stacji, najpierw doszło do szamotaniny za kierownicą pojazdu, później auto niemal straciło drzwi pasażera, a na koniec ucierpiał dystrybutor. Kradzież, a następnie nieudolną ucieczkę w iście filmowym stylu zarejestrowały kamery monitoringu.

  • Kanapki, owoce, a dla niektórych także nagrody warte po kilkaset złotych - to oferta dla pracujących w Gdyni, którzy dojadą do swoich firm na rowerach. Już można rejestrować się w konkursie, który oficjalnie ruszy na początku marca i potrwa niemal do listopada.

Barwy Morza 2016

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na otwarcie Ogólnopolskiej wystawy marynistycznej BARWY MORZA - Gdynia 2016 na pokład fregaty 'Dar Pomorza" (Gdynia, aleja Jana Pawła II) w dniu 12 września 2016 r. o godzinie 17.00

Tegoroczna ekspozycja jest już trzecią edycją wystawy przygotowaną wspólnie z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. W wystawie weźmie udział 54 artystów z całej Polski prezentując ca 80 prac olejnych, akryli, pasteli i akwareli. Będzie to szczególna wystawa na której będziemy mogli zobaczyć nie tylko najnowsze trendy malarstwa polskiego, ale również ocenić spojrzenie na morze malarzy z innych regionów Polski.
    Wystawie towarzyszyć będzie pokaz prac (związanych z morską fauną - zwierzęta morskie) młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr. 6 z Gdyni. Projekt realizowany był w ramach konkursu "Przyjazna dzielnica" zgodnie z projektem dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana.
Wystawa będzie trwała od 13 września do 9 października.
www.eraartprofile.pl
                                               Ewa Gołębiowska