Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Nie miał uprawnień do prowadzenia auta, a mimo to wsiadł za kierownicę. Jego nocna przejażdżka po Gdańsku zakończyła się pościgiem, w który zaangażowano kilka radiowozów. Ostatecznie auto "mistrza kierownicy" trafiło na policyjny parking. 45-letni mężczyzna swój wybryk tłumaczył tym, że chciał poczuć się jak w filmie.

  • W okolicach garaży przy ul. Unruga na Obłużu regularnie wyrzucane są śmieci i gruz. Straż miejska znalazła w nich adres właściciela. Ten nie przyznał się, że śmieci wyrzucił, ale zobowiązał się do ich sprzątnięcia.

  • Przepompownia "Motława" i "Jelitkowo" oraz zbiornik wody Kazimierz - zaprojektowanie przestrzeni tych trzech wodnych obiektów zaproponowała studentom architektury gdańska spółka GIWK. Młodzi projektanci wyzwanie podjęli i stworzyli ciekawe koncepcje na to, jak można uatrakcyjnić te miejsca. Wśród pomysłów jest m.in. pijalnia wód, plenerowe kino, amfiteatr leśny czy strefa relaksu.

  • Rynek Oruński oraz plac Wałowy mają zostać gruntowanie zrewitalizowane i stać się wizytówkami swoich dzielnic. Gdański magistrat poczynił kolejny krok na drodze do realizacji tego celu. W ciągu najbliższych kilku dni zostaną ogłoszone przetargi na opracowanie projektów zagospodarowania obu obiektów.

Artyści w drodze...

18 marca 2017r. na zamku w Krokowej
Przez całe swoje życie podróżujemy, przemieszczamy się z miejsca na miejsce, pokonując wiele różnych dróg. Wciąż jesteśmy w drodze… – w drodze do domu, do pracy, na targi, na wakacje, na plener, wernisaż… Temat ten zainspirował również artystów tworzących różne dzieła, a  jedna z gdańskich artystek  Danuta Joppek stworzyła cykl wystaw pod tytułem „W drodze”. 10. edycja odbędzie się od 18 marca br. na zamku w Krokowej z udziałem artystów: Bach Alicja, Biberstein Maciej, Bogusławski Tomasz, Błażejowski Bartłomiej, Dyakowski Andrzej, Felcyn Wojciech Erazm, Gajewski Roman, Gewartowska Agnieszka, Glaza Tomasz, Gorlak Zbigniew, Grabowy Sławomir, Hanysz Stefańska Magda, Janowski Janusz, Joppek Danuta, Karłowski Kuba, Kołyszko Wojciech, Kowalewski Ryszard, Kowalski Piotr, Kułakowski Mariusz, Lasecki Hugon, Łajming Włodzimierz, Łopaciński Przemysław, Łotocka Huelle Ida, Misiek Jan, Paszkowski Cezary, Piwarska Ur Barbara, Piwarski Andrzej, Rypel Grażyna, Sładczyk Mariusz, Socha Andrzej, Szczodrowska Katarzyna, Targońska Maria, Tomaszewska-Sobko Grażyna, Tumielewicz Czesław, Wąsiel Zbigniew, Woźniak Waldemar, Zalewska-Sładczyk Beata, Zwolicki Jan, oraz niemiecka grupa artystów "Transform" w składzie: Kiesel Werner, Klug-Berninger Irmtaraud, Krug-Stuehrenberg Cornelia, Kuhn Magnus, Nerowski Gerhard, Scheller Roland.   18 marca br., godz. 17.00,  sobota zamek w Krokowej

Czytelnikom Magazynu Gdańskiego przedstawiam artystów uczestniczących w wystawie oraz ich prace malarskie, graficzne, rysunki, rzeźby itp. Te interesujące dzieła twórców nadesłane do naszej redakcji z inicjatywy pani kurator Danuty Joppek, są bardzo różnorodne, dzięki czemu tegoroczna wystawa, nie tylko na łamach MG,  ale przede wszystkim ta w rzeczywistości, wzbogaci naszych Czytelników o nowe inspiracje artystów. Wystawa dostępna będzie dla publiczności w Gdańskim Archipelagu Kultury „Wyspa Skarbów w Gdańsku-Sobieszewie, ul. Turystyczna 3. Bieżące wydarzenia artystyczne i kulturalne dostępne są na stronie GAK:  www.wyspaskarbow.gak.gda.pl oraz na: www.magazyngdanski.eu


                     Zgromadzone na wystawie dzieła artystów, adekwatnie do tytułu wystawy  „W drodze” przemierzać będą swoją dalszą drogę w regionie. - Po inauguracyjnej wystawie w Sobieszewie, pojadą do zamku w Krokowej (województwo pomorskie), gdzie będą prezentowane publiczności od marcu 2017 r.  Proszę Czytelników o wybaczenie, iż nie podajemy biografii znakomitych artystów – uczestników 9. Edycji wystawy „W Drodze”. - Wynika to z konieczności pewnych ograniczeń powierzchniowych pisma, bowiem przy tak licznej grupie zdecydowaliśmy, że prezentowane dzieło będzie bardziej wyeksponowane, gdy nie będzie nadmiaru tekstu, zaś sylwetki artystów przedstawi Danuta Joppek – kurator wystawy na wernisażu 5 października br. w Gdańskim Archipelagu Kultury „Wyspa Skarbów”.

bs