Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • W Areszcie Śledczym przy ul. Kurkowej 12 w Gdańsku odbyły się w piątek uroczystości upamiętniające 101. rocznicę osadzenia tam Józefa Piłsudskiego. Przyszły marszałek Polski został uwięziony za odmowę złożenia przysięgi wojskowej na wierność cesarzowi Niemiec w lipcu 1917 roku. Co ciekawe, kilka lat temu udało się zlokalizować jego celę - możecie zobaczyć ją na filmie zamieszczonym pod artykułem.

  • Opadające kawałki elewacji nie tylko szpecą, ale są też niebezpieczne dla przechodniów. Dlatego do końca listopada tego roku wyremontowana zostanie elewacja południowej strony dawnego budynku Polskich Linii Oceanicznych, gdzie obecnie mieści się filia gdyńskiego Urzędu Miasta.

  • Urzędnicy wycofują się, przynajmniej na razie, z pomysłu budowy tunelu pod al. Żołnierzy Wyklętych . Powodem są zbyt wysokie koszty w stosunku do korzyści, jakie przyniosłoby to rozwiązanie.

  • To już dziesięć lat, od kiedy na Górze Gradowej w Gdańsku uruchomiono Centrum Hewelianum - jedyny taki w mieście obiekt wystawienniczo-edukacyjny. W niedzielę, z okazji świętowania urodzin, wszystkie wystawy zobaczymy za złotówkę, w ciągu dnia odbędzie się rodzinny piknik z wieloma bezpłatnymi atrakcjami, a wieczorem pokaz trójwymiarowego video mappingu.

Morze w malarstwie polskich artystów

Wernisaż w sobotę na fregacie DAR POMORZA, godz. 16.
Zdjęcie użytkownika Era Art Spaw.

BARWY MORZA GDYNIA 2018

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na galę otwarcia czwartej edycji  OGÓLNOPOLSKIEJ  WYSTAWY  MARYNISTYCZNEJ  "BARWY  MORZA" na pokład białej fregaty "DAR POMORZA" dnia 21 kwietnia o godz. 16.00.

Wystawa, w której biorą udział profesjonalni artyści z całej Polski, odbywa się przy współpracy Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka i Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.

W tym roku, w roku 100 lecia Niepodległości Polski, otwarcie wystawy będzie szczególnie uroczyste. Zapraszamy na koncert, spotkania z ludźmi sztuki i inne atrakcje...

Wystawa trwać będzie do 20.VI.2018 r.

www.nmm.pl/dar-pomorza
http://www.eraartprofile.pl/eraartprofile/?page_id=3366
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.