Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Ciało 44-letniego mężczyzny znaleziono w środę po godz. 5 przy ul. Wielkopolskiej w Gdyni. Ustalono, że zginął on na skutek ugodzenia ostrym narzędziem. Podejrzanego o zabójstwo 52-latka udało się już zatrzymać.

  • Choć gdańscy urzędnicy chwalą się jakością dróg rowerowych w mieście, to perspektywa zwykłych rowerzystów jest inna. Aby unaocznić skalę chaosu, niedoinwestowania, a miejscami wręcz zapaści państwa prawa wcale nie trzeba zwiedzać peryferiów. Można się o tym przekonać próbując przejechać rowerem wzdłuż głównej trasy miasta, czyli al. Grunwaldzkiej.

  • Wraca temat planu zagospodarowania dla terenów Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego i Wita Stwosza . Miejscy urbaniści wprawdzie nie zgodzili się 40-metrowy budynek, jak chciała tego uczelnia, ale na fragmencie terenu zgodzili się na zabudowę o osiem metrów niższą. Uczelnia chce tu wybudować mieszkania dla kadry naukowej, choć plan dopuszcza także zwykłe mieszkania deweloperskie.

  • We wtorek doszło w Gdańsku do sześciu prób oszustwa "na policjanta". Dwie z nich zakończyły się stratą pieniędzy przez seniorów. I to ogromnych, bo - jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie - jedna z oszukanych osób straciła aż 300 tys. zł.

Morze w malarstwie polskich artystów

Wernisaż w sobotę na fregacie DAR POMORZA, godz. 16.
Zdjęcie użytkownika Era Art Spaw.

BARWY MORZA GDYNIA 2018

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na galę otwarcia czwartej edycji  OGÓLNOPOLSKIEJ  WYSTAWY  MARYNISTYCZNEJ  "BARWY  MORZA" na pokład białej fregaty "DAR POMORZA" dnia 21 kwietnia o godz. 16.00.

Wystawa, w której biorą udział profesjonalni artyści z całej Polski, odbywa się przy współpracy Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka i Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.

W tym roku, w roku 100 lecia Niepodległości Polski, otwarcie wystawy będzie szczególnie uroczyste. Zapraszamy na koncert, spotkania z ludźmi sztuki i inne atrakcje...

Wystawa trwać będzie do 20.VI.2018 r.

www.nmm.pl/dar-pomorza
http://www.eraartprofile.pl/eraartprofile/?page_id=3366
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.