Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi kandydata w wyborach na prezydenta Gdańska, które zostaną ogłoszone w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza - poinformował Jarosław Kaczyński.

  • W sobotę odbędzie się pogrzeb Pawła Adamowicza. Sobota będzie też dniem żałoby narodowej w całym kraju.

  • Po milczącym wiecu, który odbył się w poniedziałek na Długim Targu, mieszkańcy Gdańska i bliscy śp. Pawła Adamowicza postanowili znowu być razem. O godz. 18 spotkali się przed Urzędem Miejskim na wiecu pod hasłem "W brzmieniu ciszy".

  • Paweł Adamowicz od 30 lat był obecny w życiu publicznym Gdańska, a przez 20 lat pełnił funkcję prezydenta miasta. Przypominamy różne okresy jego życia.

Archiwum

Żuławy w 1945 roku

Spotkania z historią...

Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Muzeum Stutthof w Sztutowie
zapraszają na spotkanie:  ŻUŁAWY PO WOJNIE. HISTORIA (NIE)ZNANA

W Muzeum Zamkowym w Malborku w dniu 16 marca 2016 roku o godz. 17.00 w Ośrodku Konferencyjnym Karwan odbędzie się promocja książki „Żuławy w 1945 roku. Ludzie i ich opowieści”, wydanej przez Muzeum Stutthof w Sztutowie przy współpracy z Muzeum II Wojny Światowej oraz Muzeum Zamkowym w Malborku.

Książka jest efektem projektu, który zrodził się w 2013 r. w gronie regionalnych muzealników, którzy podjęli współpracę nad organizacją konferencji naukowych, których ideą jest próba namysłu nad dziejami Żuław w 1945 roku, zarówno w ostatniej fazie wojny, kiedy stanowiły one część terytorium Trzeciej Rzeszy, jak i bezpośrednio po zajęciu tych ziem przez wojska sowieckie, które stopniowo oddawały władzę polskiej administracji.

W czasie spotkania, które poprowadzą Piotr Tarnowski, dyrektor Muzeum Stutthof w Sztutowie i Janusz Hochleitner, wicedyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku przedstawiona zostanie również publikacja autorstwa dr Marcina Owsińskiego „Naznaczeni. Stutthof-Obozy-Sztutowo w latach 1945-1962. Dzieje gminy, gromady i miejsca pamięci”.

Wstęp na promocję jest wolny.

szczegóły na http://zamek.malbork.pl/index.php?p=wydarzenia&aid=283