Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Archiwum

Żuławy w 1945 roku

Spotkania z historią...

Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Muzeum Stutthof w Sztutowie
zapraszają na spotkanie:  ŻUŁAWY PO WOJNIE. HISTORIA (NIE)ZNANA

W Muzeum Zamkowym w Malborku w dniu 16 marca 2016 roku o godz. 17.00 w Ośrodku Konferencyjnym Karwan odbędzie się promocja książki „Żuławy w 1945 roku. Ludzie i ich opowieści”, wydanej przez Muzeum Stutthof w Sztutowie przy współpracy z Muzeum II Wojny Światowej oraz Muzeum Zamkowym w Malborku.

Książka jest efektem projektu, który zrodził się w 2013 r. w gronie regionalnych muzealników, którzy podjęli współpracę nad organizacją konferencji naukowych, których ideą jest próba namysłu nad dziejami Żuław w 1945 roku, zarówno w ostatniej fazie wojny, kiedy stanowiły one część terytorium Trzeciej Rzeszy, jak i bezpośrednio po zajęciu tych ziem przez wojska sowieckie, które stopniowo oddawały władzę polskiej administracji.

W czasie spotkania, które poprowadzą Piotr Tarnowski, dyrektor Muzeum Stutthof w Sztutowie i Janusz Hochleitner, wicedyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku przedstawiona zostanie również publikacja autorstwa dr Marcina Owsińskiego „Naznaczeni. Stutthof-Obozy-Sztutowo w latach 1945-1962. Dzieje gminy, gromady i miejsca pamięci”.

Wstęp na promocję jest wolny.

szczegóły na http://zamek.malbork.pl/index.php?p=wydarzenia&aid=283