Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Nowa, dłuższa wiata, monitoring oraz winda - to główne zmiany, jakie zajdą na przystanku SKM Redłowo po remoncie, który właśnie się zaczął. Końcowy efekt będziemy mogli zobaczyć w połowie marca 2020 roku.

  • W Sopocie przy ul. 3 Maja spaliła się elektryczna hulajnoga. Jak zapewnia operator, pożar nie był jednak efektem awarii sprzętu, tylko aktem wandalizmu, którego ofiarą pada coraz większa liczba wypożyczanych pojazdów.

  • Powołanie Instytutu Dziedzictwa Solidarności w Gdańsku ogłoszą w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych władze NSZZ "Solidarność" i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma to być instytucja konkurencyjna wobec otwartego w 2014 roku Europejskiego Centrum Solidarności, którego obie te instytucje są współzałożycielami.

  • Policja i prokuratura badają sprawę śmierci 42-latka. Podczas domowej imprezy miał się on zachowywać agresywnie w stosunku do jednej z obecnych tam kobiet, na co zareagował inny mężczyzna i obezwładnił go. Wezwano policję, ale gdy policjanci pojawili się na miejscu, 42-latek nie żył.

Archiwum

Żuławy w 1945 roku

Spotkania z historią...

Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Muzeum Stutthof w Sztutowie
zapraszają na spotkanie:  ŻUŁAWY PO WOJNIE. HISTORIA (NIE)ZNANA

Czytaj więcej...

Pamięci Żołnierzom Wyklętym

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Trojmiasto-uczcilo-pamiec-Zolnierzy-Wykletych-n99305.html

Czytaj więcej...

Gimnazjum Akademickie

Gdańsk aż do 1904 roku nie miał wyższej uczelni, jednak w mieście prężnie działało już od XVI wieku Gimnazjum Akademickie. Dziś dokonania jego profesorów są nieco zapomniane, dlatego warto odwiedzić Dom Uphagena…

Czytaj więcej...

Flota wojenna II RP

Flota wojenna II Rzeczpospolitej

Czytaj więcej...

Spotkanie z historią...

Spotkania z historią to cykl wykładów otwartych poświęconych tematyce II wojny światowej.

Czytaj więcej...