Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Dwie kobiety, które miały ukraść poszkodowanej w tłumie 5 tys. zł, zostały zatrzymane w Gdańsku. Prawdopodobnie podobnych przestępstw mają jednak na koncie więcej, nie tylko w Trójmieście.

  • "Solid Gold", film inspirowany aferą Amber Gold, wejdzie na ekrany kin w październiku. Jednym ze współproducentów filmu jest Gdynia, w której toczy się akcja i gdzie kręcono część zdjęć. Wśród aktorów są Andrzej Seweryn i Janusz Gajos, a reżyserował Jacek Bromski.

  • W morzu pojawiły się sinice. Sanepid najpierw podjął decyzję o zamknięciu plaż na Stogach i w Sobieszewie, a chwilę potem czerwone flagi pojawiły się też na kąpieliskach w Redłowie, Orłowie i w Śródmieściu Gdyni. Warto dodać, że wciąż korzystać można z pozostałych 13 kąpielisk między Brzeźnem a Sopotem Kamiennym Potokiem.

  • Cztery osoby zatrzymano w niedzielę wieczorem na ul. Kartuskiej w Gdańsku w związku z pobiciem i ugodzeniem nożem 54-letniego mężczyzny. Ranny przebywa w szpitalu. Według policji przyczyną zajścia była awantura podczas mocno zakrapianej imprezy.

Archiwum

Kolekcja wspomnień

Kolekcja wspomnień

„Wspomnienia są jak perły,                                    mają w sobie coś z klejnotów i coś z łez…”

Artykuł napisany na jubileusz Magazynu Gdańskiego

Auror: Halinkę Wiktor

Jak ten czas płynie… Patrzcie Państwo, ile to już lat upłynęło od narodzin Magazynu Gdańskiego. Wydaje się nie tak wiele,a jednak dziś jest już Szanownym Jubilatem. A my ciągle młodzi, naczelna redaktor kwitnie, sympatycy Magazynu też nieźle się trzymają…

Aby mogło powstać wartościowe dzieło, potrzebna jest wizja i entuzjazm tworzenia. Właśnie te, tak ważne cechy, połączone z przebojowością i błyskotliwością posiada Brygida /dla znajomych Brydzia/. Stworzyła pismo, które ukierunkowane na promowanie regionu wypełniło pustkę, jaka wtedy panowała na rynku prasowym.

Czytaj więcej...

Wydania archiwalne

Udostępniamy wydania archiwalne Magazynu Gdańskiego w formacie PDF.

 

ROK 2009

01/2009

02-03/2009

ROK 2008

05/2008

06/2008

07/2008

10/2008

11-12/2008

 

kolekcja_wspomnien