Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Forum Gospodarki Morskiej

Dziś w Gdyni: Forum Gospodarki Morskiej 

Perspektywy gospodarki morskiej w Polsce w świetle najnowszych trendów na rynkach światowych, innowacje w przemyśle stoczniowym oraz kwestie legislacyjne związane z ustawą stoczniową i statusem marynarzy  to tematy przewodnie Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2017.
Forum obraduje dziś, w piątek 13 października 2017 roku, w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98.

 

Wystąpienie Prezydenta Gdynia podczas FORUM 2014

Kondycja branży morskiej ma znaczący wpływ nie tylko na regiony czerpiące z morza, ale również na rozwój kluczowych dla Polski, innowacyjnych obszarów gospodarki i jej rosnącą konkurencyjność na arenie międzynarodowej.

 

O gospodarce morskiej dyskutujemy w Gdyni już po raz siedemnasty: w latach 2001-2014 w ramach Forum Gospodarczego, a od roku 2015 podczas Forum Gospodarki Morskiej. Sukces frekwencyjny poprzednich edycji, rzeczowe debaty w gronie przedsiębiorców, ekspertów, przedstawicieli władz i świata nauki oraz formułowane wnioski potwierdzają, że wydarzenie to, postrzegane jako najważniejsze forum branży morskiej w kraju, z powodzeniem buduje dobre relacje i odpowiada na potrzeby tego sektora.

 Zdjęcie użytkownika Magazyn Gdański - Promotion Magazine.

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia powstało w ścisłej współpracy ze środowiskiem morskim, instytucjami akademickimi oraz licznymi partnerami biznesowymi. Stanowi to gwarancję, że poruszane  zagadnienia odnosić się będą do najbardziej aktualnych kwestii, uwzględniając kluczowe zjawiska mające wpływ na gospodarkę światową i kierunki rozwoju gospodarki polskiej.

Uczestnicy tegorocznego Forum mogą brać udział w czterech panelach: „Przemysły Morskie”, „Porty Morskie”, „Logistyka Morska” oraz „Ship Management”. Podczas dyskusji poruszona zostanie m.in. tematyka: innowacji w przemyśle stoczniowym, cyfryzacji transportu, konsolidacji rynku kontenerowego, współpracy polskich portów, a także rozwiązań prawnych związanych z ustawą stoczniową i  statusem marynarzy. Marka Forum stanowi także impuls dla młodych ludzi do związania swojej przyszłości zawodowej z branżą morską. Środowiskom akademickim oraz uczniom szkół branżowych, dedykujemy wydarzenia towarzyszące: wycieczki poznawcze do firm przemysłu morskiego, konkurs filmowy oraz wystawę innowacyjnego dorobku polskich firm związanych z branżą.

źródło:www.forum.gdynia.pl

 

LIDER FORUM:

Sławomir Kalicki

PREZES ZARZĄDU

GRUPA FIRM INTER MARINE

liderzy paneli 2017

 

Marek Tarczyński

Przewodniczący Rady Izby Polskiej Izby Spedycji i Logistyki (PISIL)

Prezes Zarządu w firmie Terramar Sp. z o.o.

Logistyka morska

Krzysztof Szymborski

Przewodniczący Rady Interesantów Portu Gdynia,

Prezes Zarządu BCT Bałtyckiego Terminala Kontenerowego w Gdyni Sp. z o.o.

Porty Morskie

Jerzy Czuczman

Prezes Związku Pracodawców Forum Okrętowe

Prezes Towarzystwa Okrętowców Polskich KORAB

Przemysły morskie

Piotr Masny

Dyrektor Generalny Seatrans Ship Management Poland Sp. z o.o. (Seatrans Group).

Polish Ship Managers Association

Ship managment

 Zdjęcie użytkownika Magazyn Gdański - Promotion Magazine.