Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Na terenach Stoczni Gdańskiej

Podpisano umowę na obsługę gdańskiego budynku C200.

Do obsługi i utrzymania technicznego budynku C200 w Gdańsku wybrana została firma SPIE Building Solutions. Obiekt należący do INOPA S.A. jest efektem rewitalizacji postindustrialnych terenów Stoczni Gdańskiej.

Umowa wchodzi w życie od br. kwietnia i została zawarta na czas nieokreślony. Wybór dostawcy usługi nastąpił w trybie przetargu. Do zadań SPIE będzie należała obsługa i utrzymanie techniczne, w szczególności będą to przeglądy techniczne instalacji elektrycznych, HVAC, wodnokanalizacyjnych i infrastruktury budynkowej.

Budynek C200 jest obiektem biurowym. Ma blisko 17,6 tys. m2 i składa się z 7 kondygnacji nadziemnych. Znajduje się przy ul. Marynarki Polskiej w Gdańsku, na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. To część planów zagospodarowania postindustrialnych terenów Gdańska. Jest efektem największej rewitalizacji budynku biurowego w północnej Polsce, służącego przez wiele lat strukturom stoczniowym. Obecnie obiekt posiada nowoczesne wyposażenie, takie jak system HVAC, system klimatyzacji VRF, systemy CCTV, SSWiN, KD czy modularną, podnoszoną podłogę. Budynek jest wyposażony w system zarządzania obiektem – BMS.

- C200 to budynek, który przeszedł zaawansowane procesy rewitalizacyjne i renowacje. To niesie określone konsekwencje i wyzwania w zakresie obsługi technicznej. SPIE ma doświadczenie w serwisowaniu tego typu budynków. Na koniec 2020 roku firma obsługiwała technicznie 7,2 mln mkw powierzchni obiektowej. Wiemy, jak skutecznie zapobiegać awariom, tak aby ewentualne usterki nie powodowały wysokich kosztów finansowych i utrudnień dla najemców mówi Michał Owczyński -Kierownik Grupy Projektowej ze SPIE Building Solutions.

 

SPIE specjalizuje się w usługach multitechnicznych, zapewnia wsparcie w projektowaniu, budowie, obsłudze i utrzymaniu energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska instalacji i obiektów. Dział FM wykonuje zadania związane z techniczną obsługą i pracami serwisowymi.

- C200 to unikalny obiekt na biurowej mapie Trójmiasta, który wchodzi w skład kompleksu biurowego o nazwie Centrala. Nowy kompleks docelowo będą tworzyć trzy budynki biurowe (C200, C250 i C300) i jest on częścią rewitalizacji przestrzeni postoczniowych oraz wyraźnym ukłonem w stronę ich historycznego dziedzictwa. Z uwagi na wysoki standard budynku oraz rozbudowaną infrastrukturę techniczną zdecydowaliśmy się postawić na doświadczonego i dużego dostawcę jakim jest SPIE – mówi Nick Rajszys, Asset Manager z INOPA S.A.