Błąd
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Magazyn

Po BALTEXPO

Zamykamy temat targów Baltexpo, choć na łamach drukowanego Magazynu Gdańskiego dokonamy jeszcze podsumowania tych targów. Ostatni dzień Baltexpo to najczęściej ostatnie spotkania, rozmowy, ale też pożegnania - z kontrahentami, organizatoram...Zobacz więcej
Zdjęcie: AmberExpo - Centrum Kongresowo-Wystawiennicze w Gdańsku
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Na TRAKO w Gdańsku

Pendolino w Gdańsku

Pendolino to pierwszy krok do modernizacji kolei w naszym kraju. Pociągiem będzie można podróżować już od rozkładu jazdy w 2014 r. na trasach pomiędzy Warszawą a Trójmiastem, Wrocławiem, Katowicami i Rzeszowem – powiedział Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak podczas prezentacji pierwszego z 20. nowoczesnych składów zespołowych Pendolino zakupionych przez PKP Intercity, która odbyła się 12 sierpnia br. na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Jednocześnie szef resortu podkreślił, że jest to konstrukcja sprawdzona w innych państwach europejskich.

 

Czytaj więcej: Na TRAKO w Gdańsku

Rośnie znaczenie polskich portów kontenerowych

Polskie porty kontenerowe doceniane w Europie

Konteneryzacja morskiego handlu, wzrost znaczenia polskich portów na europejskiej mapie transportowej i powstające nowe okołoportowe formaty magazynowe mogą być ważnym czynnikiem rozwoju rynku logistycznego i sektora magazynowego w Polsce w perspektywie najbliższych lat.

Jones Lang LaSalle opublikował drugą część raportu „Polskie porty kontenerowe: nowe kierunki rozwoju rynku logistycznego”, analizującą wpływ trendu konteneryzacji oraz rozwoju infrastruktury portowej na rynek logistyczny, w tym sektor magazynowy w Polsce. Opracowanie zostało poparte badaniami przeprowadzonymi wśród reprezentantów działających w Polsce firm, w szczególności osób odpowiedzialnych za łańcuch dostaw w firmach logistycznych, spedycyjnych i handlowych.

Pełna wersja raportu dostępna jest pod poniższym linkiem:

http://www.joneslanglasalle.pl/Poland/PL-PL/Pages/Poland_ports.aspx

http://magazyny.pl/raporty/polskie-porty-kontenerowe/

Podkategorie

 • Magazyn kulturalny
  Liczba artykułów:
  704
 • Najbliższe wydanie

  Międzynarodowe Targi Kolejowe

  TRAKO 2009

  Zapraszam Państwa do publikacji fachowych artykułów oraz reklam na łamach Magazynu Gdańskiego - TRAKO 2009 - materiały przyjmujemy do 30 września br..

  TRAKO, to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie  w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych  oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie odbędzie się w Gdańsku w dniach od 14 do 16 października, Magazyn Gdański ukaże się przed targami a w czasie ich trwania będzie bezpłatnie kolportowany wśród uczestników i gości targów.

  Magazyn Gdański na TRAKO to doskonała okazja do promowania transportu szynowego, spedycji i logistyki kolejowej, prezentacji najnowszych technologii oraz spotkania w środowisku branżowym. Targi organizowane są wspólnie z Polskimi Kolejami Państwowymi SA. Targom towarzyszy bogaty program oraz nasze pismo promocyjne, które obecne będzie  m.in. podczas debaty, a także  na seminariach i prezentacjach firm. Warto zaprezentować się na łamach naszego miesięcznika na TRAKO tym bardziej iż targi odbywają się w cyklu dwuletnim.

  Patronat honorowy nad targami sprawuje:

  Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk
  Liczba artykułów:
  12
 • Art Gallery
  Galeria "BS" oferuje do sprzedaży grafiki w cenie autorskiej  prof.Czesława Tumielewicza. Katalog prac artysty udostępniamy Klientom, którzy są zainteresowani kupnem prac. Zainteresowanych proszę o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Liczba artykułów:
  160
 • Historia
  Liczba artykułów:
  23
 • Dokąd na targi?
  Liczba artykułów:
  290
 • Magazyn gospodarczy
  Liczba artykułów:
  427
 • Promocja regionu
  Liczba artykułów:
  507
 • Aktualności

  Muzyka na wodzie

  Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Biuro Promocji Kultury serdecznie zapraszają do Spichlerzy na Ołowiance 28 listopada 2009 roku, w sobotę, o godz. 18.00. na koncert pt. Requiem Achmatowej z cyklu „Muzyka na Wodzie”. W programie koncertu: poemat w recytacji Haliny Słojewskiej i Władimira Lyskow-Strewe oraz utwory Chopina, Szymanowskiego, Szostakowicza i Rachmaninowa w wykonaniu Nataliji Nikolajewej. Liczba miejsc na koncert jest ograniczona. Bilety w cenie 18 złotych do nabycia w kasach muzealnych: w Żurawiu i w Spichlerzach na wyspie Ołowianka codziennie oprócz poniedziałków od 10.00 do 16.00. Uprzejmie informujemy, że w dniu koncertu nie będzie pływał prom "Motława". Sprzedaż biletów także przed koncertem do godziny 17.30. Przed koncertem i w czasie przerwy będzie działała muzealna kawiarenka.

  Szczegółowe informacje i rezerwacje biletów pod nr tel. 058 301 97 49.  „Requiem” Anny Achmatowej, jednej z najwybitniejszych poetek rosyjskich,  to mistrzowska tragedia o terrorze stalinowskim. "Nie można sobie było wyobrazić, że ta drobna kobieta, wielka dama, mogła wydać z siebie taki kobiecy i matczyny lament, lament nie tylko o swoim cierpieniu, ale o cierpieniach wszystkich cierpiących kobiet, matek, żon, po prostu wszystkich Ukrzyżowanych" napisał Boris Zajcew. Poemat, który do dzisiaj jest nie tylko poetyckim przesłaniem, ale także dokumentem epoki, głosem sumienia nigdy nie zniewolonego człowieka, związany jest  z dwukrotnymi aresztowaniami jedynego syna poetki, grozą terroru, atmosferą wielogodzinnych, milczących kolejek przed leningradzkim więzieniem śledczym. Achmatowa przez całe życie odprowadzała w ostatnią drogę swoich bliskich i przyjaciół. Pamięci ofiar represji stalinowskich poświęciła niniejszy poemat. „Requiem” powstało w latach 1935-1940.W całości zostało udostępnione czytelnikom rosyjskim dopiero pod koniec lat 80.

  Wykonawcy:

  Natalija Nikolajewa – pianistka urodzona w Kijowie. Żyła na Krymie, ale musiała opuścić Ukrainę. Mieszka w Berlinie.

  Władimir Lyskow-Strewe – urodzony się w Rosji,  naukowiec,  pianista i recytator. Mieszka w Berlinie.

  Halina Słojewska – aktorka , wdowa po Marianie Kołodzieju,  wielkim scenografie, jednym z pierwszych więźniów niemieckiego  obozu Auschwitz.

  Marta Nicgorska

  Specjalista ds. promocji

  Dział marketingu

  Centralne Muzeum Morskie

  tel. 58/301-97-49

  tel. kom. 603-244-442

  Liczba artykułów:
  1799
 • Na gorąco
  Liczba artykułów:
  7
 • Zdrowie i uroda
  Liczba artykułów:
  87