Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wyrok sądu rejonowego w sprawie dotyczącej organizacji przez gdański klub B90 koncertów bez stosownej zgody miasta. Koncerty rockowe są nieporównywalnie niebezpieczniejsze od koncertów muzyki klasycznej - stwierdzono w uzasadnieniu. Właścicielka klubu musi zapłacić grzywnę w wysokości 30 tys. zł.

  • Kilka dni temu pisaliśmy o sprzeciwie polityków PiS wobec zapisów projektu nowego Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Brzeźna. Dzisiaj przyjrzymy się szczegółowo rozwiązaniom proponowanym przez Biuro Rozwoju Gdańska dla tego ok. 10-hektarowego terenu, położonego pomiędzy deptakiem do molo a al. Hallera. W niektórych fragmentach są one na tyle mało precyzyjne, że nawet miejscy urbaniści nie wiedzą, jak będzie ukształtowana nowa zabudowa.

  • - Na główną pocztę w Gdyni nie da się wjechać wózkiem, bo urzędnicy przerzucają się pismami. Tymczasem matka z dzieckiem musi dzwonić, by ktoś pomógł jej wejść, o niepełnosprawnych już nawet nie wspomnę - pisze nasz czytelnik, pan Lech.

  • Elektryfikacja gamy modelowej Volvo trwa w najlepsze. Szwedzi szacują, że w 2025 roku około 50 proc. sprzedawanych przez koncern samochodów będzie pojazdami elektrycznymi. Poniżej przybliżamy wam specyfikację ekologicznych napędów Volvo, które dostępne są już w 9 modelach. A te możecie zamawiać w gdańskim salonie trójmiejskiego przedstawiciela szwedzkiej marki - Volvo Drywa.

Zaproszenia kulturalne...


Zaproszenia na spotkania kulturalne…

 

Stowarzyszenie Kultura Miejska oraz Portal wrzeszcz.info.pl zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Ślad - Opowieści Wrzeszczan.

Bohaterką grudniowego spotkania jest Gabriela Danielewicz - znana pisarka, dokumentalistka i popularyzatorka losów rodzinnych i wspomnień gdańszczan. Autorka zbiera opowieści do najnowszej książki, tym razem poświęconej historii Dolnego Wrzeszcza.

Pracownia Kultury Miejskiej w Byłym Browarze
ul. Kilińskiego 1
16 grudnia 2009r. o godz. 18:00

Muzeum Sopotu zaprasza na prelekcję Karoliny Babicz "Szkolnictwo polskie w Sopocie w okresie Wolnego Miasta Gdańska" 5 grudnia 2009 r. (sobota), o godz. 16.00 w Muzeum Sopotu, ul. Poniatowskiego 8.