Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Czesławowi Niemenowi koncert w KWADRATOWEJ

Czesławowi Niemenowi w hołdzie zaśpiewa Farida i Andrzej Szpak

Koncert jest przypomnieniem twórczości tego największego polskiego wokalisty. Zaprezentuje ją Andrzej Szpak który wykona tak znane i lubiane piosenki jak Pod Papugami, Sen o Warszawie, Płonąca stodoła, Bradziaga, Jednego serca czy Bema Pamięci Żałobny Rapsod do tekstu Cypriana Kamila Norwida. W roku 2017 Andrzej Szpak został wybrany przez Kapitułę Konkursu i Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych Impresario w Gdańsku najlepszym odtwórcą piosenek Czesława Niemena.


9 listopada 2019 r. o godz. 18 w klubie Politechniki Gdańskiej Kwadratowa odbędzie się koncert w hołdzie Czesławowi Niemenowi, bowiem 17 stycznie 2019 r. minęła 15. rocznica śmierci Artysty.

Farida to włoska piosenkarka którą Czesław Niemen usłyszał na festiwalu Cantagiro gdzie śpiewała piosenkę Pensami stasera. Zaprosił ja do Polski gdzie wystąpiła na festiwalu w Sopocie otrzymując Nagrodę Dziennikarzy. Następnie obydwoje jeździli po Polsce z koncertami p/n  Czesław Niemen przestawia Faridę.  W Gdańsku Farida zaśpiewa swoje największe przeboje, takie jak Pensami Stasera, Io Per Lui czy Vedrai, Vedrai.  Nie zabraknie też Io Senza Lei, czyli włoskiej wersji piosenki Dziwny jest ten świat.                                                     

W koncercie  wystąpi także wnuczka Czesława Niemena Julia Balczunas prezentując repertuar Niemena na skrzypcach. Gościem specjalnym będzie córka Artysty, Maria Gutowska.

Koncert odbędzie się w dniu 9 listopada 2019 r. o godz. 18 w klubie Politechniki Gdańskiej Kwadratowa, ul. Siedlicka 4, 80-222 Gdańsk-Wrzeszcz.  

Cena biletu 60 zł.  Bilety zakupić można poprzez empikbilety.pl

oraz stacjonarnie w salonach Empik