Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Trwa budowa hali sportowej z salami dydaktycznymi dla Szkoły Amerykańskiej w Małym Kacku. Obiekt przy ul. Łowickiej będzie sąsiadował z biblioteką i siedzibą rady dzielnicy. Zapowiedzią ich powstania jest przetarg na wykonawcę prac.

  • Niebawem na szlaku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pojawi się szynobus Kolei Dolnośląskich. Nie będzie to jednak debiut kolejnego przewoźnika na tej linii, lecz efekt wymiany taborowej pomiędzy trójmiejską SKM, a spółką z Legnicy. SKM w ramach umowy użyczy kolejarzom z Dolnego Śląska elektryczny skład zmodernizowany w 2013 r.

  • To, ilu pasażerów skorzysta jednocześnie z pojazdów komunikacji miejskiej, będzie zależeć od powierzchni autobusów czy tramwajów, a nie liczby miejsc? Tego chciałby Sebastian Zomkowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. Urzędnik zwrócił się z apelem o zmianę zasad funkcjonowania komunikacji miejskiej do ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Swoje sugestie w tej sprawie przesłali także naukowcy z Politechniki Gdańskiej.

  • Trzej uczniowie z trójmiejskich szkół w ciągu nieco ponad tygodnia wydrukowali na domowych drukarkach 3D ponad 500 przyłbic ochronnych, które trafiły do szpitali w Gdyni i Elblągu. Jeszcze dzisiaj 1,6 tys. plastikowych masek ochronnych wyprodukowanych przez firmę z Gdańska trafi do szpitali w Trójmieście. Podobnych akcji jest wiele, wszystkie łączy to samo, potrzebują nawet niewielkiego, ale finansowego wsparcia.

FINISAŻ wystawy nadmorskich krajobrazów Czesława Tumielewicza.

Finisaż 8.12.Ucichł gwar ożywionych rozmów z artystą, opustoszała galeria przy Piwnej w Gdańsku, ubyło jeszcze kilka prac a inne powędrowały do trójmiejskich galerii, znaczy że coroczna wystawa (50 obrazów namalowanych w roku 2019) Czesława Tumielewicza „Nadmorskie Pejzaże” dobiegła końca.

 Obraz może zawierać: 9 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, stoi i w budynku

Wiele prac wyeksponowanych przez trzy tygodnie w gościnnej Galerii ZPAP,  znalazło swoich nabywców, kalendarz z obrazami mistrza znikał jak świeże bułeczki. Teraz pozostały nam sympatyczne wspomnienia (taka też atmosfera towarzyszyła Tumielowi podczas spotkań z Państwem) oraz pamiątkowe fotografie i może smak mojego piernika tzw. wiejskiego z konfiturą i jarzębiną.

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

W imieniu artysty i swoim własnym, serdecznie dziękuję za państwa obecność. Miło, że mimo chłodu za oknem, poświęciliście swój czas, by wybrać spotkanie właśnie z tym artystą. Mam nadzieję, że były to miłe chwile również i dla was i że zabraliście z wystawy fajne przeżycia i atmosferę urodzinowego świętowania na wernisażu oraz z niedzielnego  finisażu 8 grudnia br., a także z tych kameralnych spotkań indywidyalnych, podczas których artysta mógł więcej opowiadać o swoich plenerach, swoich obrazach i o sztuce…

Do zobaczenia na następnej wystawie.

Życzę Państwu radosnych i  kolorowych świąt Bożego Narodzenia

oraz Do Siego Roku!

Brygida Susko-Tumielewicz