Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Piotr Bąkowski - wystawa malarstwa

Piotr Bąkowski - artysta malarz prezentuje wystawę pt. "Melancholia" w Oliwskim Ratuszu Kultury.

PIOTR BĄKOWSKI

Wczoraj po południu obejrzałam wystawę malarstwa Piotra Bąkowskiego w galerii Warzywniak w Oliwskim Ratuszu Kultury. Niestety, obrazy - dużych rozmiarów na szczęście, podpatrywałam przez szyby okienne... Ale nic to, ważne, że wystawa jest!, choć na razie tylko ukradkiem można podziwiać :) Ale będzie dostępna co najmniej do końca kwietnia więc mamy szansę zmierzyć się z twórczością tego nietuzinkowego artysty młodego pokolenia, już nie przez okna galerii, a warto obejrzeć z bliska te interesujące prace. Będziecie państwo zadziwieni a może także zaskoczeni, jak maluje Piotr Bąkowski...

Szkoda, że nie mogłam zostawić dla Artysty koszyka z moimi wypiekami, ale ufam, że niedługo wirus z koroną pójdą precz i wystawa będzie dostępna, a pierniczki nie starzeją się tak szybko :)

Oliwski Ratusz Kultury, galeria sztuki

2020.03.26 - 2020.04.16

W latach 1995-2001 studiował w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki i Malarstwa. W 2001 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Hugona Laseckiego.
Piotr Bąkowski to "malarz miejski". Miasto to temat jego prac oraz inspiracja w zakresie techniki - świadomie adoptuje do obrazów miejskie strategie: szablony, vlepki, graffiti, murale. Patrzy na miasto przede wszystkim jak na sztuczny raj - wrażeń, impulsów, emocji. Odczuwa intensywność doznań, prędkość życia, wielość bodźców. W swoich pracach nie jest "chłodny", ulega emocjom i gwałtowności. Zaprzecza wcześniej zdobytym umiejętnościom warsztatowym, szuka wolności wypowiedzi, własnych środków. Wszystko po to, by uczynić swój przekaz czystym i czytelnym.

Jeden z wielu obrazów artysty


Patrzy na miasto przede wszystkim jak na sztuczny raj – wrażeń, impulsów, emocji. Odczuwa intensywność doznań, prędkość życia, wielość bodźców. W swoich pracach artysta nie jest "chłodny", ulega
emocjom i gwałtowności. Zaprzecza wcześniej zdobytym umiejętnościom warsztatowym, szuka wolności wypowiedzi, własnych środków. Wszystko po to, by uczynić swój przekaz czystym i czytelnym.