Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Jantarowe Szlaki w nowej odsłonie...

Jantarowe Szlaki

Po przerwie, w kwietniu br.  ukazał się najnowszy numer pisma „Jantarowe Szlaki” ale w zupełnie nowej szacie. Pismo wydawane przez PTTK Oddział im. Jerzego Szukalskiego w Gdańsku, pomimo środowiskowej etykiety, skierowane jest do szerokiej rzeszy pomorskich miłośników turystyki i krajoznawstwa.  

 Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst

Nowy redaktor naczelny Kazimierz Jaśkiewicz, zachęca do nabycia i prenumeraty pisma. Jak pisze -  „Jantarowe Szlaki” objawiły się tym razem w zupełnie nowej odsłonie – nowe wydanie jest w całości kolorowe i pełne interesującego materiału.

Szczególną uwagę proponujemy zwrócić na artykuł prof. Andrzeja Januszajtisa, który, ze zwykłą sobie swadą i rzetelnością, opisuje dzieje i walory architektoniczne kamienicy przy ulicy Długiej 45, który to adres kojarzy się od zawsze z gdańskimi jednostkami PTTK. Polecamy również artykuł Marcina Nowikowa o niebanalnym herbie słynnej rodziny gdańskich patrycjuszy - Ferberów, a także obszerny, i bogato ilustrowany, materiał Michała Bielińskiego o – ciągle nieodkrytej – drewnianej architekturze Kaszub. Warto także zapoznać się z artykułami Joanny Raftopulos o początkach parku w Jaśkowej Dolinie oraz Małgorzaty Pacuk o skomplikowanej historii gdyńskiego Dworca Morskiego. Sylwetkę admirała Józefa Unruga przypomina Tomasz Zieliński, a Kazimierz Jaśkiewicz – nowy redaktor naczelny pisma  – po latach powraca do cyklu felietonów dotyczących historii Gdańska i Pomorza pod tytułem „Daty i ludzie”. Trzeba dodać, że numer jest bogato i oryginalnie ilustrowany. Serdecznie polecamy…

Kazimierz Jaśkiewicz

Redaktor naczelny