Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Pasja tworzenia...

 Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osóbPasja Tworzenia…Wystawa malarstwa pięciu malarek z ORK w Domu Sąsiedzkim Nowy Port, przy ul. Wyzwolenia 49.

Piątkowy wieczór 28 maja br.:

Galeria Domu Sąsiedzkiego w Nowym Porcie rozbrzmiewała muzyką i fantastycznym głosem artysty Dariusza Wójcika. Koncert, towarzyszący nowej wystawie DS odbywał się w sali udekorowanej barwnymi obrazami namalowanymi przez pięć pań z Oliwy: Joanna Dąbrowska, Arina Perkowska, Jolanta Różycka, Brygida Susko-Tumielewicz, Joanna Zakrzewska, które łączy pasja tworzenia.     

 

 Pełna sala miłośników sztuki, słuchając muzyki, wodziła wzrokiem po ścianach bogato przybranych  obrazami autorek tej wspólnej wystawy. Zaraz po koncercie, pani Barbara z DS. przedstawiła autorki obrazów, opowiedziała o ich wspólnej pasji tworzenia, a przybyli goście pytali artystki o ich twórcze początki, techniki malowania itp. Dzięki temu atmosfera towarzysząca rozmowom o sztuce przy smakowitym poczęstunku z dobrym winem była wspaniała. Malujące autorki: Arina, Joanna, Jolanta, Joasia i Brygida opowiadały o swoich inspiracjach i poszukiwaniach w malarstwie, a następnie oprowadzały zaciekawionych gości po wystawie.

Dziękuję Panu Marcinowi Bildziukowi, Prezesowi Stowarzyszenia Dom Sąsiedzki Nowy Port za zaproszenie do wystawy „Pasja tworzenia”, która jest dostępna do 28 sierpnia 2024 r.- Zapraszamy do odwiedzania galerii DS , a jeśli któryś obraz spodoba się państwu, proszę o kontakt: . Kontakt:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub tel. 502030521

 

Malowanie naszą pasją…

Na co dzień spotykają się w Oliwskim Ratuszu Kultury. Tu, na niewielkiej przestrzeni, te różne osobowości, które w indywidualny sposób patrzą na świat, mają różną wrażliwość i każda z nas inaczej postrzega piękno przyrody, postaci, inaczej odbiera twarz… Choć wszystkie malują tę samą modelkę w pracowni Piotra Bąkowskiego w ORK, efekty są niezwykle różnorodne… Na tym polega piękno sztuki jako komunikacji wizualnej.

- Patrzymy na te same rzeczy, ale widzimy je w odmienny sposób. Oglądamy potem efekty i zadziwiamy się, jak inaczej niż my, można patrzeć na tę samą rzeczywistość. Rodzi się w nas wrażliwość na siebie i na inne wrażliwości wokół nas. Uczymy się nie tylko poprawnego oddawania postaci ludzkiej na płaszczyźnie malarskiej, ale również odbierania świata w jego różnych subtelnościach, świata o wielu twarzach i wielu kolorach. Uczymy się jak wyrazić to, co widzi nasze oko w sposób dla siebie satysfakcjonujący, ale również atrakcyjny dla innych. W Domu Sąsiedzkim w Nowym Porcie prezentujemy różne swoje prace – pejzaże, postać, portret a także martwą naturę.

Mamy nadzieję, że ta wystawa pięciu pań z sąsiedniej Oliwy, które łączy wspólna pasja – malowania, spodoba się mieszkańcom Nowego Portu oraz przybyłym Gościom.

Przyjemnych wrażeń życzą autorki prezentowanych prac:

Joanna Dąbrowska, Arina Perkowska, Jolanta Różycka, Brygida Susko-Tumielewicz, Joanna Zakrzewska