Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Dwaj koloryści w Zaułku...

Dwaj koloryści w Galerii w Zaułku w Gdańsku. 

Fot. Brygida. Czesław Tumielewicz (od lewej) i Dawid Schab na wernisażu wystawy w Galerii w Zaułku przy ul. św. Bartłomieja (obok galerii Medison od ul. Gnilnej),

W upalny sobotni wieczór 29 czerwca 2024 roku, Galeria w Zaułku gościła dwóch wspaniałych artystów, odważnych kolorystów, twórców nietuzinkowych i niezwykle pracowitych. David Schab z Londynu i Czeslaw Tumielewicz z Gdańska na wspólnej wystawie malarstwa zaprezentowali swoje dzieła. Artyści wybrali obrazy odważnie nasycone zdecydowanymi kolorami. - Tu dominują oranże, ultramaryny, czerwienie, żółcienie i inne radosne zestawienia kontrastowe.  Tematyka obrazów obu panów jest różnorodna. Jednak łączy je jeden wspólny mianownik - to nasycone kolory stosowane przez twórców w pełnej gamie. I o tym opowiadał pan Dawid - że inaczej nie wyobraża sobie malować, zaś Tumiel wspominał, iż nabrał jeszcze większej odwagi w kolorystyce, gdy poznał na FB Dawida i obejrzał jego - odważne kolorystyczne, obrazy. Obaj artyści przypadli do gustu Gości zgromadzonych licznie na wernisażu. Może taka wystawa jest dobrym pomysłem na kolejne spotkania?

A jak zareagują klienci dokonując zakupów dzieł - okaże się po wystawie, która będzie dostępna do 15 llipca br.

Zapraszamy do Galerii w Zaułku a po wystawie do bezpośredniego kontaktu z artystami, których profile znajdziecie państwo na Facebooku.

Brygida

https://www.facebook.com/share/p/sYzEtN6Mpy6Vy9Gm/

 

Może być ilustracją przedstawiającą tekst