Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Agresją i obelgami kierowanymi w stronę strażników miejskich zareagował mężczyzna, którego przyłapano na paleniu śmieciami w piecu. Sprawa trafiła na policję. Dodatkowo za popełnione wykroczenie mundurowi skierowali przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu.

  • Teren, którego częścią jest XVIII-wieczny Dwór Srebrniki we Wrzeszczu, może przeobrazić się w nowoczesne osiedle mieszkalno-usługowe. Konkurs na opracowanie koncepcji ogłosiła spółka zarządzająca nieruchomością, której właścicielami są Agencja Rozwoju Pomorza i Pomorska Kolej Metropolitalna. Wyniki poznamy pod koniec stycznia, a termin samej realizacji nie jest jeszcze znany.

  • Trwają poszukiwania złodzieja, który włamał się do pomieszczeń firmy działającej na terenie budynku należącego do Pomorskiej Strefy Ekonomicznej w Gdyni. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą.

  • - Kiedy rozpoczną się prace drogowe związane z węzłem Chylonia? Mijają tygodnie, a na terenie inwestycji niewiele się dzieje - pytają mieszkańcy. Władze Gdyni odpowiadają, że na razie trwa rozbiórka elementów kolidujących z budową i zabezpieczanie zieleni.

Koncert na wodzie 25 kwietnia

Koncert na wodzie 25 kwietnia br. na Ołowiance

 

W rytmie gorącego czardasza


Nie tylko latynoskie rytmy czy melodie rodem ze słonecznej Italii albo gorącej Hiszpanii rozgrzewają ludzkie serca. Do tańca porwać potrafią także ogniste węgierskie czardasze. Będzie się można o tym przekonać już wkrótce - w gościnnych progach Centralnego Muzeum Morskiego. 25 kwietnia 2009 roku, w sobotę, o godzinie 18.00 w Spichlerzach na wyspie Ołowiance wystąpi z koncertem kwartet ORANA.


Tematem przewodnim kolejnego koncertu z cyklu "Muzyka na wodzie" będą inspirowane węgierskim folklorem, łatwo wpadające w ucho melodie, w rytmie rozsławionego w świecie czardasza. Prawdziwą ucztę muzyczną obiecuje zespół altowiolisty Karola Jurewicza – jeden z najbardziej uznanych zespołów kameralnych w Trójmieście, regularnie koncertujący na Pomorzu. ORANĘ wyróżnia bowiem znakomite wyczucie stylu, profesjonalizm, a także niezwykły dar zacierania granicy między artystą a odbiorcą. Imponujące bogactwo muzycznych pasji ORANY zachwyca liczne grono melomanów. Ci, którzy lubią kameralną atmosferę i kawiarniany styl po raz kolejny będą mieli możliwość wysłuchania utworów muzycznych utalentowanych artystów przy lampce wina w zabytkowych wnętrzach Spichlerzy. Mamy nadzieję, że również tego wieczoru ORANA, jak niegdyś rwący potok, porwie nas ognistą muzyką Madziarów i pozwoli odkrywać piękno zaklęte w sztuce.

Gospodarzem koncertu będzie Maria Kańska z TVP Gdańsk. Bilety w cenie 18 zł do nabycia w kasie muzeum w Spichlerzach na Ołowiance oraz w kasie Żurawia od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00. Sprzedaż biletów także przed koncertem do godziny 17.30. Przed koncertem i w czasie przerwy będzie działała muzealna kawiarenka. Serdecznie zapraszamy.

Marta Nicgorska

Specjalista ds. promocji

Dział marketingu

Centralne Muzeum Morskie