Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Koncert na wodzie 25 kwietnia

Koncert na wodzie 25 kwietnia br. na Ołowiance

 

W rytmie gorącego czardasza


Nie tylko latynoskie rytmy czy melodie rodem ze słonecznej Italii albo gorącej Hiszpanii rozgrzewają ludzkie serca. Do tańca porwać potrafią także ogniste węgierskie czardasze. Będzie się można o tym przekonać już wkrótce - w gościnnych progach Centralnego Muzeum Morskiego. 25 kwietnia 2009 roku, w sobotę, o godzinie 18.00 w Spichlerzach na wyspie Ołowiance wystąpi z koncertem kwartet ORANA.


Tematem przewodnim kolejnego koncertu z cyklu "Muzyka na wodzie" będą inspirowane węgierskim folklorem, łatwo wpadające w ucho melodie, w rytmie rozsławionego w świecie czardasza. Prawdziwą ucztę muzyczną obiecuje zespół altowiolisty Karola Jurewicza – jeden z najbardziej uznanych zespołów kameralnych w Trójmieście, regularnie koncertujący na Pomorzu. ORANĘ wyróżnia bowiem znakomite wyczucie stylu, profesjonalizm, a także niezwykły dar zacierania granicy między artystą a odbiorcą. Imponujące bogactwo muzycznych pasji ORANY zachwyca liczne grono melomanów. Ci, którzy lubią kameralną atmosferę i kawiarniany styl po raz kolejny będą mieli możliwość wysłuchania utworów muzycznych utalentowanych artystów przy lampce wina w zabytkowych wnętrzach Spichlerzy. Mamy nadzieję, że również tego wieczoru ORANA, jak niegdyś rwący potok, porwie nas ognistą muzyką Madziarów i pozwoli odkrywać piękno zaklęte w sztuce.

Gospodarzem koncertu będzie Maria Kańska z TVP Gdańsk. Bilety w cenie 18 zł do nabycia w kasie muzeum w Spichlerzach na Ołowiance oraz w kasie Żurawia od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00. Sprzedaż biletów także przed koncertem do godziny 17.30. Przed koncertem i w czasie przerwy będzie działała muzealna kawiarenka. Serdecznie zapraszamy.

Marta Nicgorska

Specjalista ds. promocji

Dział marketingu

Centralne Muzeum Morskie