Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Rapsodia na Festiwali Pieśni i Tańca w Kwakowie


RAPSODIA NA OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU PIOSENKI I TAŃCA - KWAKOWO 2009

24 i 25 kwietnia, były dniami ,,święta śpiewu i tańca" na renomowanym Festiwalu, który jest największą tego typu imprezą w Polsce północnej.  Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Tańca w Kwakowie ma charakter cykliczny i cieszy sie dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z całej Polski. Od 13 lat Festiwal ciągle się rozwija, przez ostatnie 6 lat był imprezą o zasięgu wojewódzkim, w tym roku już po raz drugi ogólnopolskim. Przyjęto rekordową liczbę zgłoszeń, a mianowicie : 48 solistów, 7 duetów, 15 zespołów wokalnych, 63 zespoły taneczne.

 


Razem 1116 uczestników z województw : pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, podlaskiego i lubuskiego.

Mimo doskonałej konkurencji, zespoły Mała Rapsodia ze S.P. im. Obrońców Wybrzeża z Żukowa i Rapsodia z Publicznego Gimnazjum nr. 2 z Żukowa pod opieką choreografa Beaty Stoppa , zaprezentowały 3 układy w różnych kategoriach tanecznych. Radość była wielka, gdy okazało się, że profesjonalne jury, nagrodziło zespół Rapsodia przyznając I miejsce za ,,Taniec Orientalny" w kategorii - miniatura taneczna , oraz I miejsce za taniec ,,Pawana do muz. Sergiusza Prokofiewa", w kategorii - inne formy.  ,,Mała Rapsodia " wywalczyła III miejsce za taniec ,, Różowe Panterki" w kategorii miniatura taneczna do lat 11.  Dopełnieniem radości była nagroda specjalna dla ,,Panterek" od organizatorów Festiwalu w postaci wieży hi-fi.  Pani Beata Stoppa została doceniona i nagrodzona przez jury za profesjonalną pracę choreografa.

Mamy zdolne dzieci i młodzież, ważne jednak by ich talent ,,wpadał" w dobre i profesjonalne ręce. Pani Beacie i zespołom serdecznie gratulujemy wysiłku i pasji .

Oprac.  Beata Formella