Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Cztery osoby - 18-letnią dziewczynę i jej trzech kolegów w wieku od 18 do 20 lat - zatrzymali wieczorem 9 grudnia policjanci. Chwilę wcześniej młodzi ludzie pomalowali elewację jednego z budynków przy ul. Stolarskiej w Gdańsku.

  • Budowę hermetycznej kompostowni Zakładu Utylizacyjnego przy ul. Jabłoniowej 55 na Szadółkach można uznać za zakończoną. Jego władze złożyły właśnie wniosek o pozwolenie na użytkowanie obiektu. Zgodnie z przepisami wniosek powinien zostać rozpatrzony przez Powiatowy Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w ciągu 30 dni. Jednak w praktyce powinno to nastąpić znacznie wcześniej, dzięki czemu kompostownia zacznie funkcjonować jeszcze przed końcem bieżącego roku.

  • Sąd aresztował na trzy miesiące 39-letniego trenera siatkówki z Gdańska, podejrzanego o próbę gwałtu i molestowanie swojego 13-letniego podopiecznego. Mężczyzna kilka lat temu pracował jako nauczyciel WF-u w jednej z gdańskich szkół.

  • Wszystko wskazuje na to, że szlabanu, który miał stanąć na ul. Tenisowej - na granicy Gdańska i Borkowa - jednak nie będzie. Urzędnicy podpisali w tej sprawie porozumienie z mieszkańcami. Deweloper oraz gmina zobowiązały się do budowy ul. Stylowej, stanowiącej drogę alternatywną.

Rapsodia na Festiwali Pieśni i Tańca w Kwakowie


RAPSODIA NA OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU PIOSENKI I TAŃCA - KWAKOWO 2009

24 i 25 kwietnia, były dniami ,,święta śpiewu i tańca" na renomowanym Festiwalu, który jest największą tego typu imprezą w Polsce północnej.  Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Tańca w Kwakowie ma charakter cykliczny i cieszy sie dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z całej Polski. Od 13 lat Festiwal ciągle się rozwija, przez ostatnie 6 lat był imprezą o zasięgu wojewódzkim, w tym roku już po raz drugi ogólnopolskim. Przyjęto rekordową liczbę zgłoszeń, a mianowicie : 48 solistów, 7 duetów, 15 zespołów wokalnych, 63 zespoły taneczne.

 


Razem 1116 uczestników z województw : pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, podlaskiego i lubuskiego.

Mimo doskonałej konkurencji, zespoły Mała Rapsodia ze S.P. im. Obrońców Wybrzeża z Żukowa i Rapsodia z Publicznego Gimnazjum nr. 2 z Żukowa pod opieką choreografa Beaty Stoppa , zaprezentowały 3 układy w różnych kategoriach tanecznych. Radość była wielka, gdy okazało się, że profesjonalne jury, nagrodziło zespół Rapsodia przyznając I miejsce za ,,Taniec Orientalny" w kategorii - miniatura taneczna , oraz I miejsce za taniec ,,Pawana do muz. Sergiusza Prokofiewa", w kategorii - inne formy.  ,,Mała Rapsodia " wywalczyła III miejsce za taniec ,, Różowe Panterki" w kategorii miniatura taneczna do lat 11.  Dopełnieniem radości była nagroda specjalna dla ,,Panterek" od organizatorów Festiwalu w postaci wieży hi-fi.  Pani Beata Stoppa została doceniona i nagrodzona przez jury za profesjonalną pracę choreografa.

Mamy zdolne dzieci i młodzież, ważne jednak by ich talent ,,wpadał" w dobre i profesjonalne ręce. Pani Beacie i zespołom serdecznie gratulujemy wysiłku i pasji .

Oprac.  Beata Formella