Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • To już pewne: 353 mln zł z unijnego Funduszu Spójności wesprze budowę spalarni śmieci w Gdańsku. W środę w Warszawie podpisano umowę w tej sprawie. Obiekt ma być gotowy za trzy lata, w 2021 r.

  • Ciało 44-letniego mężczyzny znaleziono w środę po godz. 5 przy ul. Wielkopolskiej w Gdyni. Ustalono, że zginął on na skutek ugodzenia ostrym narzędziem. Podejrzanego o zabójstwo 52-latka udało się już zatrzymać.

  • Wraca temat planu zagospodarowania dla terenów Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego i Wita Stwosza . Miejscy urbaniści wprawdzie nie zgodzili się 40-metrowy budynek, jak chciała tego uczelnia, ale na fragmencie terenu zgodzili się na zabudowę o osiem metrów niższą. Uczelnia chce tu wybudować mieszkania dla kadry naukowej, choć plan dopuszcza także zwykłe mieszkania deweloperskie.

  • Choć gdańscy urzędnicy chwalą się jakością dróg rowerowych w mieście, to perspektywa zwykłych rowerzystów jest inna. Aby unaocznić skalę chaosu, niedoinwestowania, a miejscami wręcz zapaści państwa prawa wcale nie trzeba zwiedzać peryferiów. Można się o tym przekonać próbując przejechać rowerem wzdłuż głównej trasy miasta, czyli al. Grunwaldzkiej.

OLIWSKIE ŚWIĘTO KSIĄŻKI

OLIWSKIE ŚWIĘTO KSIĄŻKI - SOBOTA, 21 KWIETNIA 2018

W trzecią kwietniową - słoneczną i ciepłą sobotę, w Oliwie, książki można było: czytać, kupić, napisać, posłuchać, oddać, zabrać, a nawet zrobić! To był gorący dzień, pełen dobrej energii jaką wyzwala SŁOWO – pisane, czytane, słuchane...

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich zorganizowała Fundacja Wspólnota Gdańska.

Czytaj więcej...

Ogrodowe szaleństwa 22 marca br.

Zdjęcie użytkownika Wydawnictwo słowo/obraz terytoria.

22 marca br. w godzinach 18:00 - 20:00.  Oliwski Ratusz Kultury
Opata Jacka Rybińskiego 25, 80-320 Gdańsk-Oliwa

Czytaj więcej...

WARSZTATY PLASTYCZNE Z SOWĄ

Nowa propozycja Muzeum Gdańska - w Ratuszu Głównomiejskim Gdańska.

 

Czytaj więcej...

Anioły są wśród nas...

ZAPROSZENIE DLA CAŁYCH RODZIN
TYLKO 1 DZIEŃ w TRÓJMIEŚCIE!
KULTOWY MUSICAL, KTÓRY SKRUSZY SERCE KAŻDEGO WIDZA!

Musical „Okruchy życia - Anioły są wśród nas...”
GDAŃSK - SCENA TEATRALNA NOT
21 marca 2018r. godzina 9:00, 12:00, 18:00

TYLKO 1 TAKI SPEKTAKL w GDAŃSKU w 2018r. 

Czytaj więcej...

Gdańskie srebra...

W Muzeum Gdańska obędzie się przedostatni wykład i oprowadzanie po wystawie „Gdańskie arcydzieła złotnicze z Zamku Królewskiego na Wawelu”. Tym razem gdańszczanie i gdańszczanki zobaczą eksponaty związane z dawnym, gdańskim złotnictwem, a także poznają losy ich właścicieli.

Czytaj więcej...

Zwiedzanie Domu Uphagena

8 marca 2018 r. podczas zwiedzania Domu Uphagena przy ulicy Długiej 12 w Gdańsku gdańszczanki, gdańszczanie oraz turyści będą mogli zapoznać się historią kobiet dawnego Gdańska, a najmłodsi wziąć udział w warsztatach plastycznych. 

Czytaj więcej...