Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Pobiegniesz - pomożesz

Gdańsk Business Run 2020 w nowej formule.
Od kilku lat w pierwszą niedzielę września pracownicy pomorskich firm i korporacji stają na starcie Gdańsk Business Run – biegu biznesowego, który aktywność fizyczną i integrację pracowników łączy z charytatywnym celem. Również w tym roku organizatorzy nie rezygnują z imprezy i zapraszają na pomaganie przez bieganie w
nowej, bezpiecznej odsłonie. Zapisy startują  już 27 maja.

Gdańsk Business Run 2020 w nowej formule.

Gdańsk Business Run odbywał się do tej pory cztery razy. Impreza jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy, a zawody oprócz Gdańska startowały tego samego dnia także w 8 innych miastach Polski, m.in. Krakowie, Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu, gromadząc łącznie ponad 27 tys. osób.
Tegoroczny bieg z konieczności będzie wyjątkowy – pod względem miejsca i formuły. Zapisy dla wszystkich uczestników ruszą 27 maja i potrwają równe 2 tygodnie, do 10 czerwca.
– Choć nowa rzeczywistość postawiła nas przed koniecznością zmian, nie składamy broni. Nadal chcemy integrować środowisko biznesowe w słusznym, charytatywnym celu, by nie zostawić naszych podopiecznych bez wsparcia. Dlatego też potwierdzamy zapowiedzianą na 6 września datę biegu. Tego dnia jak zwykle 5-osobowe zespoły pobiegną w Poland Business Run 2020, m.in. w Gdańsku. Tym razem jednak, mając na uwadze zdrowie i
bezpieczeństwo uczestników, nie zgromadzimy biegaczy na liniach startu w każdym mieście – tłumaczy Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, organizator biegu.
Biegacze pokonają dystans 4 km sami lub w kilku-, kilkunasto- czy kilkudziesięcioosobowej grupie w zależności od zasad dotyczących zgromadzeń, które będą obowiązywać we wrześniu. Nie będzie też wyznaczonej trasy, każdy będzie mógł biec w wybranej przez siebie lokalizacji – wzdłuż morza, w parku lub po leśnych ścieżkach. Miejsce nie stanowi w tym wypadku ograniczenia, dlatego do inicjatywy mogą przyłączyć się również osoby, które
mieszkają poza granicami Polski.
W dniu imprezy, 6 września, kiedy wszyscy zawodnicy danej drużyny wystartują, ich czasy zostaną podliczone w specjalnej aplikacji i pojawią się w klasyfikacji ogólnej. Z Krakowa, gdzie ma swoją siedzibę Fundacja Poland Business Run, prowadzona będzie transmisja live.
– Ze specjalnego studia połączymy się z biegaczami, przedstawicielami firm z Gdańska i nnych miast, a także naszymi ambasadorami i beneficjentami, komentując wyniki i rekordy – dodaje Marta Hernik.
Główne hasło sztafety, czyli “Pobiegniesz - pomożesz!” pozostaje bez zmian. Fundacja pragnie, by mimo nowej rzeczywistości i zakazu organizacji imprez masowych, pomoc otrzymało jak najwięcej potrzebujących po amputacjach i z innymi dysfunkcjami narządów ruchu. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu pomorskich biegaczy, wsparcie otrzymało 6 lokalnych beneficjentów, m.in. Rafał, który w wyniku wypadku stracił nogę.

Zapisy na Gdańsk Business Run 2020 w nowej formule odbędą się jak zwykle przez stronę
organizatora www.polandbusinessrun.pl.

Rejestracja rusza 27 maja i potrwa do 10 czerwca. Po dodaniu drużyny i opłaceniu udziału, pakiety startowe (a w nich specjalną chustę wielofunkcyjną, mogącą służyć także za maseczkę, numer startowy i medal) uczestnicy
otrzymają za pomocą przesyłki z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Więcej informacji:
www.polandbusinessrun.pl