Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Od soboty, 25 lipca

PRZEKAZANIE KLUCZA DO BRAM MIASTA

W tym roku uroczyste otwarcie Jarmarku św. Dominika A.D. 2020 i przekazanie przez Prezydent Miasta Gdańska klucza do bram miasta obędzie się w sieci, bez udziału publiczności. Zapraszamy do oglądania tego wydarzenia w sobotę, 25 lipca o godz. 12.00 na jarmarkowym Facebooku: https://www.facebook.com/JarmarkswDominika

W dniu otwarcia na jarmarkowych uliczkach pojawią się na całym obszarze Jarmarku barwne postaci, odgrywające scenki rodzajowe i popisujące się swoim kunsztem: Złoty Hermes (patron kupców), kupiec gdański z kluczem do bram miasta, krzykacze miejscy i Karmazynowy Kogut (symbol jarmarku). W tym małym festiwalu teatrów jarmarkowych zobaczymy też panienkę z okienka, ptasznika, pastereczkę, mimów i klaunów.

25.07 21.15 Kino na Ołowiance

reżyseria: Bradley Cooper, dramat – romans – musical, produkcja USA [2018], 127 minut, od lat 15

Cooper wciela się w rolę Jacksona Maine’a, gwiazdora muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, kiedy odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (w tej roli Lady Gaga). Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą.