Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Ceglane osiedle Riverview w Gdańsku

Ceglane osiedle Riverview w Gdańsku - prezentacja online
Zapraszamy na kolejną prezentację online z cyklu Nowe realizacje. Tym razem będzie to ceglane osiedle Riverview w Gdańsku, którego autorem jest pracownia APA Wojciechowski Architekci. Ze względu na lokalizację - nad
kanałem na Stępce w centrum miasta - jego sąsiedztwo oraz historyczny charakter okolicy architekci zdecydowali się domom nadać formy, będące interpretacją brył, które najsilniej kojarzą się z gdańską zabudową. Spotkanie
odbędzie się 3 września 2020 o godz. 11:00. poprowadzą go autorzy projektu:
Klara Janicka i Szymon Wojciechowski. Obowiązuje rejestracja.

Ceglane osiedle Riverview w Gdańsku - prezentacja online

Zapraszamy na kolejną prezentację online z cyklu Nowe realizacje. Tym razem będzie to ceglane osiedle Riverview w Gdańsku, którego autorem jest pracownia APA Wojciechowski Architekci. Ze względu na lokalizację - nad kanałem na Stępce w centrum miasta - jego sąsiedztwo oraz historyczny charakter okolicy architekci zdecydowali się domom nadać  formy, będące interpretacją brył, które najsilniej kojarzą się z gdańską zabudową. Spotkanie odbędzie się 3 września 2020 o godz. 11:00. poprowadzą go autorzy projektu: Klara Janicka i Szymon Wojciechowski. Obowiązuje rejestracja.

Riverview to złożone z siedmiu budynków osiedle i kolejny etap uzupełniania wciąż brakujących luk w zabudowie centrum Gdańska. To zespół domów o charakterystycznych, smukłych, wydłużonych sylwetkach i wysokich dwuspadowych dachach, które nawiązują do kształtów zabytkowych gdańskich kamienic.

Architekci wykorzystali cegłę pochodzącą z cegielni o ponad 100-letniej tradycji co dało efekt autentyczności i szlachetności. Poza klasyczną czerwoną cegłą, zastosowano również kilka innych kolorów tego materiału oraz dodatkowo kilka rodzajów płyt włóknocementowych. Dachy pokryte są ceramiczną dachówką, o minimalistycznej, prostej, płaskiej formie.

Osiedle Riverview składa się z ponad 230 mieszkań o powierzchniach od 33 do 208 m2. Ponadto znalazły się tu 22 lokalne usługowe oraz 29 biur. Budynki mieszkalne wyposażono w duże balkony i tarasy oraz szereg rozwiązań, pozwalających oszczędzać energię. Osiedle zostało także zaprojektowane z wykorzystaniem proekologicznych rozwiązań i jest pierwszą inwestycją mieszkaniową w Polsce, która będzie się ubiegać o certyfikację LEED. Ważnym uzupełnieniem architektury jest także bujna zieleń.

Prowadzący prezentację:

Klara Janicka, architekt prowadzący w APA Wojciechowski Architekci

Szymon Wojciechowski, APA Wojciechowski Architekci

Rejestracja na prezentację: TUTAJ

Wydarzenie na FB: TUTAJ

Patroni medialni:

TVP Kultura, LaVie, NOWY MAGAZYN, MAGAZIF

budnet.pl, mieszkaniezpomyslem.pl, swiatnaobcasach.pl

 

Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej