Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Nie murowany faworyt - "Najlepszy" - a debiutancki film Piotra Domalewskiego "Cicha noc" zdobył główną nagrodę 42.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

  • Mają służyć do walki z przestępczością zorganizowaną, a także do odpierania ewentualnych ataków zbrojnych. Na wyposażenie straży granicznej mają trafić granatniki - przewiduje projekt rozporządzenia przygotowany przez MSWiA. Przyglądamy się, jakie uzbrojenie posiadają funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej odpowiedzialnego m.in. za ochronę polskiej granicy morskiej.

  • Od końca XIX wieku odbywały się tu zebrania polskiego Towarzystwa Ludowego "Jedność", a przed I wojną światową organizowano jarmarki dobroczynne na rzecz budowy domu dla zakonnic. Przez dekady Hotel Waldhäuschen , który stał pod Pachołkiem w Oliwie, był popularnym miejscem imprez i spotkań. Po wkroczeniu Armii Czerwonej do Oliwy w 1945 r. został jednak spalony.

  • Osiedlowy monitoring zainstalowany w jednym z garaży na osiedlu Jelitkowski Dwór zarejestrował próbę kradzieży roweru, do której doszło w czwartek rano. Policja bada sprawę.

Oliwa kulturalnie...

 

 

 Mieszkańcy Trójmiasta! Oliwa, najpiękniejsza dzielnica Gdańska, serdecznie zaprasza na wielkie otwarcie artystyczne! Powstało nowe centrum sztuki i kultury w samym sercu Oliwy. Do zobaczenia!!! :)

Czytaj więcej...

Żółty Lew w Wiśle?

fot. mat.pras. MHMG

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska przeprowadzi pod koniec sierpnia 2017 r. badania podwodne przy Twierdzy Wisłoujście.

Czytaj więcej...

Foto wystawa

„Droga Królewska. Historie na zdjęciach Zbigniewa i Macieja Kosycarzy”.

Czytaj więcej...

Spotkania na Wyspie Sobieszewskiej

Czytaj więcej...

Hej sobótka, sobótka...

Żukowskie Sobótki - Sobota 24 czerwca2017r.