Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi kandydata w wyborach na prezydenta Gdańska, które zostaną ogłoszone w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza - poinformował Jarosław Kaczyński.

  • W sobotę odbędzie się pogrzeb Pawła Adamowicza. Sobota będzie też dniem żałoby narodowej w całym kraju.

  • Po milczącym wiecu, który odbył się w poniedziałek na Długim Targu, mieszkańcy Gdańska i bliscy śp. Pawła Adamowicza postanowili znowu być razem. O godz. 18 spotkali się przed Urzędem Miejskim na wiecu pod hasłem "W brzmieniu ciszy".

  • Paweł Adamowicz od 30 lat był obecny w życiu publicznym Gdańska, a przez 20 lat pełnił funkcję prezydenta miasta. Przypominamy różne okresy jego życia.

Kaszubskie truskawki

Kaszubskie truskawki - palce lizać!

Truskawkobranie na Złotej Górze

fot. archiwum/gazetakaszubska.pl

 

 

 

Historia truskawkobrania

Od 1971 roku na Złotej Górze nieopodal Brodnicy Górnej z okazji truskawkowych żniw, gospodarze powiatu kartuskiego urządzją wielki festyn ludowy - "Święto Truskawkobrania", które jest doskonałym pomysłem na promowanie regionu, bowiem przyciąga tu coraz większe rzesze wystawców i gości z Trójmiasta jak i  całego Pomorza, także turystów.

Kartuski festyn stał się największą imprezą w regionie. Szacuje się, iż w Truskawkobraniu 30 czerwca 2002 roku wzięło udział 30 000 osób, w 2004 roku i 2005 było już ich około 40 000. O popularności Truskawkobrania świadczy również fakt, iż w ciągu jednego dnia (w 2005 r.) sprzedano tam prawie 2 tony truskawek. (źródło: Gazeta Kaszubska)

Gazeta Kaszubska poleca:

 

Marina w Brodnicy
Marina w Brodnicy

 

Nasze truskawki na unijnych stołach
Kaszubskie truskawki na unijnych stołach

 

Bazuny mają 40 lat!
Bazuny mają 40 lat!

 

Szukają chętnych do zespołu „Spiéwné kwiôtczi”
Szukają chętnych do zespołu „Spiéwné kwiôtczi”