Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wyrok sądu rejonowego w sprawie dotyczącej organizacji przez gdański klub B90 koncertów bez stosownej zgody miasta. Koncerty rockowe są nieporównywalnie niebezpieczniejsze od koncertów muzyki klasycznej - stwierdzono w uzasadnieniu. Właścicielka klubu musi zapłacić grzywnę w wysokości 30 tys. zł.

  • Kilka dni temu pisaliśmy o sprzeciwie polityków PiS wobec zapisów projektu nowego Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Brzeźna. Dzisiaj przyjrzymy się szczegółowo rozwiązaniom proponowanym przez Biuro Rozwoju Gdańska dla tego ok. 10-hektarowego terenu, położonego pomiędzy deptakiem do molo a al. Hallera. W niektórych fragmentach są one na tyle mało precyzyjne, że nawet miejscy urbaniści nie wiedzą, jak będzie ukształtowana nowa zabudowa.

  • - Na główną pocztę w Gdyni nie da się wjechać wózkiem, bo urzędnicy przerzucają się pismami. Tymczasem matka z dzieckiem musi dzwonić, by ktoś pomógł jej wejść, o niepełnosprawnych już nawet nie wspomnę - pisze nasz czytelnik, pan Lech.

  • Elektryfikacja gamy modelowej Volvo trwa w najlepsze. Szwedzi szacują, że w 2025 roku około 50 proc. sprzedawanych przez koncern samochodów będzie pojazdami elektrycznymi. Poniżej przybliżamy wam specyfikację ekologicznych napędów Volvo, które dostępne są już w 9 modelach. A te możecie zamawiać w gdańskim salonie trójmiejskiego przedstawiciela szwedzkiej marki - Volvo Drywa.

SYNEXUS

 Otwarcie nowej placówki Centrum Medycznego SYNEXUS w Oliwie.

Centrum Medyczne SYNEXUS otworzyło 24 czerwca br. kolejną przychodnię w Polsce. W związku z dynamicznym rozwojem Centrum Medyczne Synexus uruchomiło nową placówkę. Jest to już szósta w Polsce i 25 na świecie przychodnia pod szyldem Synexus. Nowa placówka została otwarta w Gdańsku, przy ul. Beniowskiego 23, zajmuje łącznie ponad 1000 m2 powierzchni i jest największym ośrodkiem badawczym firmy Synexus. Dyrektorem ośrodka jest lek. med. Magdalena Przekwas-Jaruchowska (na zdjęciu powyżej). Uroczystość otwarcia została uświetniona przez obecność przedstawicieli lokalnych władz miasta, Reprezentanta Ambasady Brytyjskiej, reprezentantów Uniwersytetu Medycznego oraz przedstawicieli wielu fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz pacjentów.

Uroczystość otwarcia uświetnił koncert artystki

lek. med. Magdalena Przekwas-Jaruchowska

Już od początku czerwca Centrum Medyczne Synexus oferuje mieszkańcom Gdańska bezpłatne badania kontrolne a także możliwość udziału w programach klinicznych nowych leków i terapii. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z Akcji Promocji Zdrowia, w ramach których bezpłatnie wykonywane są m.in. spirometria dla osób chorujących na astmę, badania laboratoryjne dla diabetyków oraz dla pacjentów, którzy przeszli zdarzenie kardiologiczne.


Centrum Medyczne Synexus to sieć przychodni, która w Polsce jest obecna od 2006 roku i ma swoje placówki w następujących miastach: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Gdyni i Gdańsku. Firma zatrudnia wykwalifikowany personel medyczny, dysponuje najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym. Prowadzi zakrojone na szeroką skalę programy kontroli zdrowia oraz badania kliniczne w dziedzinie wielu chorób.


Synexus realizuje działania w zakresie promocji zdrowia. Z usług firmy od 2012 r. skorzystało już ponad 170 tysięcy osób w całej Polsce, w przychodniach Synexus bezpłatnie wykonano dla pacjentów m.in. 140.000 badań densytometrycznych sprawdzających ryzyko osteoporozy, 50.000 badań lipidogramu określających poziom cholesterolu, 10.000 badań spirometrycznych oceniających funkcjonowanie płuc. Firma bierze czynny udział w licznych akcjach społecznych. Cieszy się uznaniem wśród pacjentów, zwłaszcza osób starszych, czego wyrazem jest otrzymanie zaszczytnego tytułu Przyjaźni Seniorom w kategorii bezpłatne badania profilaktyczne w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Srebrnej Gospodarki „Przyjaźni Seniorom”.

Obszary w jakich prowadzi badania kliniczne to przede wszystkim diabetologia, kardiologia, pulmonologia i reumatologia. W badaniach tych bierze udział kilka tysięcy osób rocznie – w 2014 r. 1600 pacjentów przystąpiło do badań klinicznych w przychodniach Synexus.

Więcej na www.przebadajsie.pl

Otwarcie nowej placówki SYNEXUS w Oliwie

Magdalena Przekwas-Jaruchowska, dyrektor przychodni w Gdańsku

Gabinety lekarzy specjalistów

Fot. Brygida Susko-Tumielewicz