Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Dość! - pod tym hasłem protestowano w czwartek 23.01.2020 r. w Gdańsku w obronie sądów. Około setka uczestników manifestacji zebrała się tym razem pod pomnikiem króla Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym, by wyrazić swój sprzeciw ws. tzw. ustawy kagańcowej, która ma ograniczać sędziowską swobodę orzekania. Ustawa ma także naruszać zasadę trójpodziału władzy czy zasadę wyłączności sądów w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości.

  • W nocy z środy na czwartek z zaparkowanego przy ul. Srebrnej w Gdańsku auta "na minuty" ktoś ukradł koła. Złodzieja szuka policja, a straty oszacowano na ok. 1,5 tys. złotych.

  • - Po co mamy segregować odpady, skoro nowy odbiorca wrzuca wszystko do jednej śmieciarki? - pyta nasz czytelnik, pan Piotr z Gdyni. Sprawdziliśmy i okazuje się, że ma rację, ale... nie do końca. Rzeczywiście różne frakcje odpadów odbiera często jedna śmieciarka, ale to specjalnie do tego przystosowany pojazd wielokomorowy.

  • Najpierw na celownik wzięli Żabiankę, po niej Przymorze, a w przyszłym tygodniu przyjdzie czas na m.in. Wrzeszcz Górny i Stogi. Straż Miejska w Gdańsku prowadzi akcję, w ramach której sprawdza, czy kierowcy stosują się do znaków drogowych obowiązujących na terenie osiedli, na które wjeżdżają. Posypały się mandaty.

Europejski Kongres Medyczny

Europejski Kongres Medyczny w Gdańsku

Wczoraj, z udziałem przedstawiciela ministerstwa oraz władz wojewódzkich i miasta Gdańska, rozpoczął się trzydniowy Europejski Kongres Medyczny. Kongres, tak ważny dla naszego zdrowia jak również dla naszego regionu i kraju - potrwa do soboty.

 

 

 

 

 

 

 

Ceremonia otwarcia Kongresu 25 czerwca 2015 AmberExpo Gdańsk

Celem spotkań w ramach tej znaczącej dla naszego regionu i kraju imprezy jest poprawa jakości świadczonych usług medycznych. W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in. Igor Radziewicz-Winnicki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Michał Owczarczak, Wicewojewoda Pomorski, Andrzej Bojanowski, Z-ca Prezydenta Miasta Gdańsk.  Jak podkreślił Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, zabierający również głos podczas dzisiejszego otwarcia, ochrona zdrowia jest zagadnieniem niezwykle istotnym, a spotkanie ma służyć podniesieniu rangi problemów zdrowotnych. Odczytano także list - zarówno od Pani Premier Ewy Kopacz oraz od Ministra Zdrowia, prof. Mariana Zembały, wyrażający uznanie w zaangażowanie dyskusji o zdrowiu. Kongres stanowi niewątpliwe unikatową okazję do rozmów o ochronie zdrowia i jakości świadczonych usług.


N/z:Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, Renata Ruman-Dzido z nagrodą QUALITAS

Podczas ceremonii otwarcia wręczono nagrodę QUALITAS Wojewódzkiemu Szpitalowi w Opolu przyznawanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych. Podczas wręczania nagrody, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, Andrzej Sokołowski (na zdjęciu poniżej)wspomniał o roli stowarzyszenia w tworzeniu oferty dla turystów medycznych, a także znaczeniu jakości w tym procesie.

Anna Białk-Wolf