Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi kandydata w wyborach na prezydenta Gdańska, które zostaną ogłoszone w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza - poinformował Jarosław Kaczyński.

  • W sobotę odbędzie się pogrzeb Pawła Adamowicza. Sobota będzie też dniem żałoby narodowej w całym kraju.

  • Po milczącym wiecu, który odbył się w poniedziałek na Długim Targu, mieszkańcy Gdańska i bliscy śp. Pawła Adamowicza postanowili znowu być razem. O godz. 18 spotkali się przed Urzędem Miejskim na wiecu pod hasłem "W brzmieniu ciszy".

  • Paweł Adamowicz od 30 lat był obecny w życiu publicznym Gdańska, a przez 20 lat pełnił funkcję prezydenta miasta. Przypominamy różne okresy jego życia.

Bezpłatne badania

TRZECIA MŁODOŚĆ TWOJEGO SERCA

8 PAŹDZIERNIKA (czwartek) w godz. 10.00 - 18.00*

Targ Węglowy

W Kardiologicznej Poradni Servier bezpłatne badania:

. ciśnienia tętniczego

·   stężenia glukozy

·   stężenia cholesterolu całkowitego

·  EKG serca (według wskazań lekarskich)

·  konsultacja kardiologiczna (w uzasadnionych przypadkach)

 

O godz. 12:00, odbędzie się otwarty trening Nordic Walking

przygotowany przez Trenera Serc specjalnie dla osób po 60 roku życia.

Serdecznie zapraszamy aktywnych seniorów oraz wszystkich, którzy pragną dbać o zdrowie
i kondycję fizyczną

Zapraszamy serdecznie na dyżur prasowy w godzinach 11:00-13:00

Do Państwa dyspozycji będzie dr hab. n. med. Marzena Chrostowska,
z Katedry Nadciśnienia Tętniczego Uniwersytetu Medycznego
w Gdańsku.

TRZECIA MŁODOŚĆ TWOJEGO SERCA

Hasłem „Trzecia Młodość Twojego Serca” organizatorzy tegorocznej edycji akcji koncentrują uwagę na profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego, których prawdopodobieństwo występowania wzrasta u osób po 60. roku życia. Pragną zwrócić szczególną uwagę na ryzyko udaru u pacjentów zarówno z nieleczonym, jak też niewłaściwie kontrolowanym nadciśnieniem tętniczym. Udar mózgu jest bowiem trzecią pod względem częstości występowania, po chorobie niedokrwiennej serca i nowotworach, przyczyną zgonów na świecie.

Organizatorzy akcji „Servier dla Serca” zachęcają do zmiany trybu życia: wypracowania zdrowych nawyków żywieniowych, regularnych badań, w tym także samokontroli ciśnienia tętniczego, redukcji nadmiernej masy ciała, porzucenia nałogów oraz podejmowania regularnej aktywności fizycznej.

NAMIOT EDUKACYJNY SERVIER

W ramach akcji, w Namiocie Edukacyjnym towarzyszącym Kardiologicznej Poradni Servier, będą miały miejsce aktywności o charakterze edukacyjno-informacyjnym, których celem jest upowszechnienie szeroko rozumianej profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego. Działania te realizowane będą w czterech strefach: wiedzy, ruchu, multimedialnej oraz konkursowej.