Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi kandydata w wyborach na prezydenta Gdańska, które zostaną ogłoszone w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza - poinformował Jarosław Kaczyński.

  • W sobotę odbędzie się pogrzeb Pawła Adamowicza. Sobota będzie też dniem żałoby narodowej w całym kraju.

  • Po milczącym wiecu, który odbył się w poniedziałek na Długim Targu, mieszkańcy Gdańska i bliscy śp. Pawła Adamowicza postanowili znowu być razem. O godz. 18 spotkali się przed Urzędem Miejskim na wiecu pod hasłem "W brzmieniu ciszy".

  • Paweł Adamowicz od 30 lat był obecny w życiu publicznym Gdańska, a przez 20 lat pełnił funkcję prezydenta miasta. Przypominamy różne okresy jego życia.

Młoda Farmacja Gdańsk

Zapytaj Farmaceutę-Cukrzyca

Młoda Farmacja jest sekcją studencką Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, zrzeszającą ponad 900 studentów farmacji z całej Polski. Koncentruje się na promocji zdrowia, podwyższaniu poziomu świadomości społecznej pacjentów i stymulacji rozwoju studentów farmacji. Nasze dotychczasowe osiągnięcia i projekty można obejrzeć na stronie:  http://mfgdansk.pl

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy cykl akcji profilaktycznych "Zapytaj farmaceutę..", który został uznany w konkursie PZU jako najlepszy Ogólnopolski Studencki Projekt Roku.

"Zapytaj farmaceutę - cukrzyca" jest to ogólnopolska akcja prozdrowotna organizowana przez studentów farmacji w 10 miastach Polski, promująca opiekę farmaceutyczną i poszerzająca wiedzę na temat profilaktyki i leczenia chorób. Celem akcji profilaktycznej „Zapytaj Farmaceutę… Cukrzyca” jest kreowanie świadomości społecznej w zakresie opieki, prewencji i edukacji diabetologicznej.

W tym roku zorganizowano akcję profilaktyczną 14 listopada 2015r. 10:00-14:00 w Galerii Przymorze (Obrońców Wybrzeża 1, 80-398 Gdańsk). Podczas akcji wykonywano:

- pomiar glukozy we krwi, - pomiar ciśnienia tętniczego krwi, - pomiar zawartości tkanki tłuszczowej, - analiza składu ciała,

- porady dotyczącej prawidłowej farmakoterapii oraz porady dietetycznej.

Celem opieki farmaceutycznej w cukrzycy jest bowiem nie tylko prawidłowo prowadzona farmakoterapia, ale także profilaktyka i odpowiednio wczesne wykrycie choroby, szczególnie u osób z grup ryzyka. Wydarzenie skierowane jest zarówno do diabetyków, jak i osób znajdujących się w grupie ryzyka, niezależnie od grupy wiekowej.

Sekcja Studencka Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego

Młoda Farmacja Gdańsk

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. tel. 510 156 187  http://mfgdansk.pl

Więcej informacji na temat wydarzenia i Młodej Farmacji: http://mfgdansk.pl

http://mf.edu.pl/zapytajfarmaceute/

https://www.facebook.com/YoungPharmacyPoland/?fref=ts

https://www.facebook.com/MlodaFarmacjaGdansk/?fref=ts