Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Dość! - pod tym hasłem protestowano w czwartek 23.01.2020 r. w Gdańsku w obronie sądów. Około setka uczestników manifestacji zebrała się tym razem pod pomnikiem króla Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym, by wyrazić swój sprzeciw ws. tzw. ustawy kagańcowej, która ma ograniczać sędziowską swobodę orzekania. Ustawa ma także naruszać zasadę trójpodziału władzy czy zasadę wyłączności sądów w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości.

  • W nocy z środy na czwartek z zaparkowanego przy ul. Srebrnej w Gdańsku auta "na minuty" ktoś ukradł koła. Złodzieja szuka policja, a straty oszacowano na ok. 1,5 tys. złotych.

  • - Po co mamy segregować odpady, skoro nowy odbiorca wrzuca wszystko do jednej śmieciarki? - pyta nasz czytelnik, pan Piotr z Gdyni. Sprawdziliśmy i okazuje się, że ma rację, ale... nie do końca. Rzeczywiście różne frakcje odpadów odbiera często jedna śmieciarka, ale to specjalnie do tego przystosowany pojazd wielokomorowy.

  • Najpierw na celownik wzięli Żabiankę, po niej Przymorze, a w przyszłym tygodniu przyjdzie czas na m.in. Wrzeszcz Górny i Stogi. Straż Miejska w Gdańsku prowadzi akcję, w ramach której sprawdza, czy kierowcy stosują się do znaków drogowych obowiązujących na terenie osiedli, na które wjeżdżają. Posypały się mandaty.

Młoda Farmacja Gdańsk

Zapytaj Farmaceutę-Cukrzyca

Młoda Farmacja jest sekcją studencką Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, zrzeszającą ponad 900 studentów farmacji z całej Polski. Koncentruje się na promocji zdrowia, podwyższaniu poziomu świadomości społecznej pacjentów i stymulacji rozwoju studentów farmacji. Nasze dotychczasowe osiągnięcia i projekty można obejrzeć na stronie:  http://mfgdansk.pl

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy cykl akcji profilaktycznych "Zapytaj farmaceutę..", który został uznany w konkursie PZU jako najlepszy Ogólnopolski Studencki Projekt Roku.

"Zapytaj farmaceutę - cukrzyca" jest to ogólnopolska akcja prozdrowotna organizowana przez studentów farmacji w 10 miastach Polski, promująca opiekę farmaceutyczną i poszerzająca wiedzę na temat profilaktyki i leczenia chorób. Celem akcji profilaktycznej „Zapytaj Farmaceutę… Cukrzyca” jest kreowanie świadomości społecznej w zakresie opieki, prewencji i edukacji diabetologicznej.

W tym roku zorganizowano akcję profilaktyczną 14 listopada 2015r. 10:00-14:00 w Galerii Przymorze (Obrońców Wybrzeża 1, 80-398 Gdańsk). Podczas akcji wykonywano:

- pomiar glukozy we krwi, - pomiar ciśnienia tętniczego krwi, - pomiar zawartości tkanki tłuszczowej, - analiza składu ciała,

- porady dotyczącej prawidłowej farmakoterapii oraz porady dietetycznej.

Celem opieki farmaceutycznej w cukrzycy jest bowiem nie tylko prawidłowo prowadzona farmakoterapia, ale także profilaktyka i odpowiednio wczesne wykrycie choroby, szczególnie u osób z grup ryzyka. Wydarzenie skierowane jest zarówno do diabetyków, jak i osób znajdujących się w grupie ryzyka, niezależnie od grupy wiekowej.

Sekcja Studencka Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego

Młoda Farmacja Gdańsk

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. tel. 510 156 187  http://mfgdansk.pl

Więcej informacji na temat wydarzenia i Młodej Farmacji: http://mfgdansk.pl

http://mf.edu.pl/zapytajfarmaceute/

https://www.facebook.com/YoungPharmacyPoland/?fref=ts

https://www.facebook.com/MlodaFarmacjaGdansk/?fref=ts