Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Na pierwszym miejscu

Gdańskie Centrum Sercowo-Naczyniowe (dawniej Svismed Vascular)należące do Grupy American Heart of Poland, zwyciężyło w Rankingu Szpitali 2015 w kategorii „szpitale zabiegowe monospecjalistyczne (bez onkologicznych”).

Zajmujące pierwsze miejsce wśród szpitali monospecjalistycznych, Gdańskie Centrum Sercowo-Naczyniowe docenione zostało przede wszystkim za ciągłą pracę nad bezpieczeństwem pacjenta we wszystkich obszarach jego funkcjonowania oraz za systematyczne i nieustające kształcenie kadry medycznej. Personel Gdańskiego Centrum Sercowo-Naczyniowego pracuje nad utrzymaniem najwyższej jakości leczenia, która jest dla chorych trafiających do placówki jest najważniejsza. Szpital posiada certyfikat akredytacyjny przyznawany przez Ministra Zdrowia i jest obecnie jedną z 218 akredytowanych placówek w kraju. W listopadzie szpitalowi przyznany został certyfikat „Szpital bez bólu”, potwierdzający jego udział w programie przyczyniającym się do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego Placówka otrzymała także kolejny audyt certyfikujący zarządzanie bezpieczeństwem informacji oraz bierze udział w konkursie Pomorskiej Nagrody Jakości.

Gdańskie Centrum Sercowo-Naczyniowe dysponuje pięcioma nowoczesnymi oddziałami – kardiologicznym, kardiochirurgicznym, chirurgii naczyniowej, anestezjologii i intensywnej terapii, a także oddziałem pooperacyjno-wybudzeniowym. Dzięki połączeniu w jednym miejscu tych wszystkich oddziałów placówka  gwarantuje kompleksową opiekę nad pacjentem cierpiącym na schorzenia sercowo-naczyniowe.  Przy szpitalu funkcjonuje także zespół poradni: kardiologiczna, rehabilitacji kardiologicznej, wad serca, kontroli rozruszników i kardiowerterów, chirurgii naczyniowej, kardiochirurgiczna, chorób naczyń – nadciśnienia tętniczego oraz izba przyjęć. Tylko w ubiegłym roku szpital przyjął niemal 2700 pacjentów, do dyspozycji których są w sumie 64 łóżka. Z placówką współpracuje na stałe 65 lekarzy i 95 pielęgniarek.

Zestawienie najlepszych szpitali w naszym kraju powstaje na podstawie ankiety, którą szpitale wysyłają do Centrum Monitorowania Jakości Ochrony Zdrowia. Zawiera ona pytania o m.in. infrastrukturę szpitalną, jakość opieki, aspekty wpływające na komfort pobytu w szpitalu, certyfikaty. Organizatorem rankingu jest firma doradcza IDEA Trade, a partnerami medialnymi „Rzeczpospolita” oraz Radio ZET. W tym roku odbyła się już dwunasta edycja rankingu. 

Marta Marczak, Rzecznik Prasowy

Polsko-Amerykańskich Klinik Serca