Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Dość! - pod tym hasłem protestowano w czwartek 23.01.2020 r. w Gdańsku w obronie sądów. Około setka uczestników manifestacji zebrała się tym razem pod pomnikiem króla Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym, by wyrazić swój sprzeciw ws. tzw. ustawy kagańcowej, która ma ograniczać sędziowską swobodę orzekania. Ustawa ma także naruszać zasadę trójpodziału władzy czy zasadę wyłączności sądów w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości.

  • W nocy z środy na czwartek z zaparkowanego przy ul. Srebrnej w Gdańsku auta "na minuty" ktoś ukradł koła. Złodzieja szuka policja, a straty oszacowano na ok. 1,5 tys. złotych.

  • - Po co mamy segregować odpady, skoro nowy odbiorca wrzuca wszystko do jednej śmieciarki? - pyta nasz czytelnik, pan Piotr z Gdyni. Sprawdziliśmy i okazuje się, że ma rację, ale... nie do końca. Rzeczywiście różne frakcje odpadów odbiera często jedna śmieciarka, ale to specjalnie do tego przystosowany pojazd wielokomorowy.

  • Najpierw na celownik wzięli Żabiankę, po niej Przymorze, a w przyszłym tygodniu przyjdzie czas na m.in. Wrzeszcz Górny i Stogi. Straż Miejska w Gdańsku prowadzi akcję, w ramach której sprawdza, czy kierowcy stosują się do znaków drogowych obowiązujących na terenie osiedli, na które wjeżdżają. Posypały się mandaty.

Na pierwszym miejscu

Gdańskie Centrum Sercowo-Naczyniowe (dawniej Svismed Vascular)należące do Grupy American Heart of Poland, zwyciężyło w Rankingu Szpitali 2015 w kategorii „szpitale zabiegowe monospecjalistyczne (bez onkologicznych”).

Zajmujące pierwsze miejsce wśród szpitali monospecjalistycznych, Gdańskie Centrum Sercowo-Naczyniowe docenione zostało przede wszystkim za ciągłą pracę nad bezpieczeństwem pacjenta we wszystkich obszarach jego funkcjonowania oraz za systematyczne i nieustające kształcenie kadry medycznej. Personel Gdańskiego Centrum Sercowo-Naczyniowego pracuje nad utrzymaniem najwyższej jakości leczenia, która jest dla chorych trafiających do placówki jest najważniejsza. Szpital posiada certyfikat akredytacyjny przyznawany przez Ministra Zdrowia i jest obecnie jedną z 218 akredytowanych placówek w kraju. W listopadzie szpitalowi przyznany został certyfikat „Szpital bez bólu”, potwierdzający jego udział w programie przyczyniającym się do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego Placówka otrzymała także kolejny audyt certyfikujący zarządzanie bezpieczeństwem informacji oraz bierze udział w konkursie Pomorskiej Nagrody Jakości.

Gdańskie Centrum Sercowo-Naczyniowe dysponuje pięcioma nowoczesnymi oddziałami – kardiologicznym, kardiochirurgicznym, chirurgii naczyniowej, anestezjologii i intensywnej terapii, a także oddziałem pooperacyjno-wybudzeniowym. Dzięki połączeniu w jednym miejscu tych wszystkich oddziałów placówka  gwarantuje kompleksową opiekę nad pacjentem cierpiącym na schorzenia sercowo-naczyniowe.  Przy szpitalu funkcjonuje także zespół poradni: kardiologiczna, rehabilitacji kardiologicznej, wad serca, kontroli rozruszników i kardiowerterów, chirurgii naczyniowej, kardiochirurgiczna, chorób naczyń – nadciśnienia tętniczego oraz izba przyjęć. Tylko w ubiegłym roku szpital przyjął niemal 2700 pacjentów, do dyspozycji których są w sumie 64 łóżka. Z placówką współpracuje na stałe 65 lekarzy i 95 pielęgniarek.

Zestawienie najlepszych szpitali w naszym kraju powstaje na podstawie ankiety, którą szpitale wysyłają do Centrum Monitorowania Jakości Ochrony Zdrowia. Zawiera ona pytania o m.in. infrastrukturę szpitalną, jakość opieki, aspekty wpływające na komfort pobytu w szpitalu, certyfikaty. Organizatorem rankingu jest firma doradcza IDEA Trade, a partnerami medialnymi „Rzeczpospolita” oraz Radio ZET. W tym roku odbyła się już dwunasta edycja rankingu. 

Marta Marczak, Rzecznik Prasowy

Polsko-Amerykańskich Klinik Serca