Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Dość! - pod tym hasłem protestowano w czwartek 23.01.2020 r. w Gdańsku w obronie sądów. Około setka uczestników manifestacji zebrała się tym razem pod pomnikiem króla Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym, by wyrazić swój sprzeciw ws. tzw. ustawy kagańcowej, która ma ograniczać sędziowską swobodę orzekania. Ustawa ma także naruszać zasadę trójpodziału władzy czy zasadę wyłączności sądów w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości.

  • W nocy z środy na czwartek z zaparkowanego przy ul. Srebrnej w Gdańsku auta "na minuty" ktoś ukradł koła. Złodzieja szuka policja, a straty oszacowano na ok. 1,5 tys. złotych.

  • - Po co mamy segregować odpady, skoro nowy odbiorca wrzuca wszystko do jednej śmieciarki? - pyta nasz czytelnik, pan Piotr z Gdyni. Sprawdziliśmy i okazuje się, że ma rację, ale... nie do końca. Rzeczywiście różne frakcje odpadów odbiera często jedna śmieciarka, ale to specjalnie do tego przystosowany pojazd wielokomorowy.

  • Najpierw na celownik wzięli Żabiankę, po niej Przymorze, a w przyszłym tygodniu przyjdzie czas na m.in. Wrzeszcz Górny i Stogi. Straż Miejska w Gdańsku prowadzi akcję, w ramach której sprawdza, czy kierowcy stosują się do znaków drogowych obowiązujących na terenie osiedli, na które wjeżdżają. Posypały się mandaty.

6 lutego br. na AWFiS

Żyj Świadomie!

Misją Instytutu Profilaktyki Zdrowia i ogólnopolskiej akcji „Żyj Świadomie” jest uświadamianie społeczeństwa na temat zdrowego trybu życia i odpowiedź na pytanie dlaczego profilaktyka, a nie leczenie jest kluczowym elementem szczęśliwego i świadomego życia.

Na konferencji uświadomisz sobie jak w dzisiejszym świecie prosto dbać o zdrowie i obronić się przed najczęstszymi chorobami. Poznasz najnowsze odkrycia nagrodzone nagrodami Nobla, dowiesz się między innymi jak zwalczyć alergie, nowotwory, pasożyty, zapalenie stawów, cukrzyce, jak wzmocnić odporność.

Konferencja odbędzie się 6 lutego (sobota), godzina. 15.45 Gdańsk AWFiS ul. K.Górskiego 1 - Sala Kongresowa w budynku głównym.

 

Koszt biletu 20 zł.

Kontakt do osoby rejestrującej na konferencję Magdalena Herrmann tel. 530 894 462

Więcej na stronie: www.zyjswiadomie.pl

Opis: https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif