Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Dość! - pod tym hasłem protestowano w czwartek 23.01.2020 r. w Gdańsku w obronie sądów. Około setka uczestników manifestacji zebrała się tym razem pod pomnikiem króla Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym, by wyrazić swój sprzeciw ws. tzw. ustawy kagańcowej, która ma ograniczać sędziowską swobodę orzekania. Ustawa ma także naruszać zasadę trójpodziału władzy czy zasadę wyłączności sądów w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości.

  • W nocy z środy na czwartek z zaparkowanego przy ul. Srebrnej w Gdańsku auta "na minuty" ktoś ukradł koła. Złodzieja szuka policja, a straty oszacowano na ok. 1,5 tys. złotych.

  • - Po co mamy segregować odpady, skoro nowy odbiorca wrzuca wszystko do jednej śmieciarki? - pyta nasz czytelnik, pan Piotr z Gdyni. Sprawdziliśmy i okazuje się, że ma rację, ale... nie do końca. Rzeczywiście różne frakcje odpadów odbiera często jedna śmieciarka, ale to specjalnie do tego przystosowany pojazd wielokomorowy.

  • Najpierw na celownik wzięli Żabiankę, po niej Przymorze, a w przyszłym tygodniu przyjdzie czas na m.in. Wrzeszcz Górny i Stogi. Straż Miejska w Gdańsku prowadzi akcję, w ramach której sprawdza, czy kierowcy stosują się do znaków drogowych obowiązujących na terenie osiedli, na które wjeżdżają. Posypały się mandaty.

Dbajmy o zdrowie...

Biedronka zachęca pracowników do dbania o zdrowie

Jeronimo Martins Polska już od 12 lat zachęca swoich pracowników do regularnych badań i konsultacji lekarskich w ramach programu „Razem zadbajmy o zdrowie”. W tegorocznej edycji programu firma oferuje wiele nowości, m.in. poszerzony pakiet badań profilaktycznych, wizyty u większego grona specjalistów, telekonsultacje z trenerem aktywności fizycznej lub dietetykiem oraz czaty z pracownikami medycznymi. Do skorzystania z pakietu bezpłatnych świadczeń w terminie od 8 marca do 30 czerwca 2016 r. zaproszonych zostało ponad 55 000 pracowników.

Program profilaktyki zdrowotnej „Razem zadbajmy o zdrowie” umożliwia pracownikom Jeronimo Martins Polska bezpłatne skorzystanie ze specjalistycznych badań i konsultacji, pozwalających na zapobieganie i wczesne wykrycie chorób. Pracownicy są uprawnieni do 4 godzin wolnych w ciągu dnia pracy na przeprowadzenie badań.

Zakres badań dla kobiet i mężczyzn

Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich pracowników, w tym roku firma zdecydowała się na poszerzenie pakietu bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich oferowanych w ramach programu. W efekcie, kobiety mogą skorzystać z wizyty u internisty, okulisty, stomatologa lub dodatkowo dermatologa albo dietetyka. Mają też możliwość konsultacji z ginekologiem z pobraniem cytologii. Badania dla nich obejmują mammografię lub USG piersi lub USG ginekologiczne. Panie mogą także wykonać podstawowe badania krwi (morfologię i OB) oraz w ramach tegorocznych nowości – dokonać szczegółowego pomiaru hormonów tarczycy (TSH, FT3 i FT4).

 

Mężczyźni mogą odbyć dwie wizyty do wyboru u: internisty, okulisty, stomatologa, dermatologa albo dietetyka oraz wykonać badania USG jamy brzusznej i EKG spoczynkowe, a także przeprowadzić kompleksowe badania analityczne, obejmujące morfologię krwi i OB, glukozę, lipidogram oraz badanie ogólne moczu. Nowością dla panów jest możliwość skontrolowania poziomu transaminazy (GPT/ALT), związanej z pracą wątroby oraz kreatyniny, wpływającej na funkcjonowanie nerek.

 

Dodatkowe konsultacje odnośnie zdrowego trybu życia

 

W tegorocznej edycji programu Jeronimo Martins Polska namawia także do podjęcia regularnej aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania się. Wszyscy pracownicy mogą skorzystać z konsultacji telefonicznych z dietetykiem i trenerem aktywności fizycznej. Zaplanowane zostały także czaty online z konsultantami medycznymi, podczas których pracownicy JMP będą mogli poruszać kwestie związane z badaniami oraz sposobami dbania o zdrowie. Dodatkowo, w specjalnie przygotowanej aplikacji, zostaną utworzone dwa wyzwania sportowe (biegowe i rowerowe), dzięki którym pracownicy będą mieli okazję zmobilizować się do aktywności fizycznej oraz dzielić się swoimi wynikami z innymi.

 

Kampania edukacyjna dla pracowników i klientów

 

Akcji „Razem zadbajmy o zdrowie” towarzyszy kampania edukacyjna, skierowana zarówno do pracowników i ich rodzin, jak i do klientów sieci Biedronka. Jej ambasadorami są pracownicy firmy JMP. Zachęcają oni do wykonywania regularnych badań profilaktycznych oraz pamiętania o codziennej aktywności fizycznej i zdrowych nawykach żywieniowych. W ramach kampanii dla pracowników przygotowano dedykowane materiały edukacyjne. Przy tej okazji, biorąc pod uwagę skalę działalności i możliwości dotarcia z ważnymi przekazami do szerokiej grupy odbiorców, sieć Biedronka opracowała również przewodnik po badaniach dla swoich klientów. Na dedykowanej stronie: www.biedronka.pl/pl/social-responsibility/razem-zadbajmy-o-zdrowie znalazły się ważne informacje na temat istoty badań profilaktycznych, wymienione są także konsultacje, o których warto pamiętać.

 

Podstawowe informacje o programie Razem zadbajmy o zdrowie oraz pozostałych programach socjalnych w Jeronimo Martins Polska

 

Program „Razem zadbajmy o zdrowie” realizowany jest od 2005 roku. Tylko w 2015 roku w jego ramach zrealizowano ponad 17 000 badań. Program był wielokrotnie nagradzany, m.in. w plebiscycie Know Health, Nagrodą Zaufania Złoty OTIS 2011, czy wyróżniony w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

 

„Razem zadbajmy o zdrowie” jest jednym z 17 programów wsparcia
dla pracowników, realizowanych przez Jeronimo Martins Polska w oparciu o trzy filary – Rodzinę, Edukację i Zdrowie. Pomagając w tych obszarach, firma ma wpływ na poprawę jakości życia swoich pracowników. Od 2015 roku wszystkie działania prowadzone są pod wspólną marką „Dla Nas. Razem w każdym momencie”, której główną wartością jest budowanie poczucia jedności, bezpieczeństwa
i przynależności pracowników.