Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Na sopockim Hipodromie

Bardzo udane Międzynarodowe i Krajowe Zawody w WKKW  

Na sopockim Hipodromie zakończyły się Międzynarodowe i Krajowe Zawody w WKKW, podczas których odbyła się II Eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w trzech konkursach międzynarodowych (CIC3*, CIC2* i CIC1*) oraz w dwóch konkursach krajowych (P, L).

W CIC1* zwyciężyła reprezentantka Finlandii, Sanna Siltakorpi na Bofey Bridge, która uzyskała wynik 43,0 pkt., a na swoim drugim koniu, Bofey Click zajęła miejsce drugie  z 44,5 pkt. Trzecie miejsce zajął Jan Kamiński na Seniorze z wynikiem 45,7 pkt.

CIC2* wygrał Kamil Rajnert  na Libertinie z 36,9 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Spisak na Banderasie z wynikiem 45,1 pkt., zaś  trzecie miejsce zajęła Szwedka Anna Freskgard na Box Qutie.
 W CIC3* po zaciętej walce wygrała Szwedka Anna Nilsson na Candy Girl (43,0 pkt.). Drugie miejsce zajął Australijczyk Andrew Hoy na Rutherglen (43,2 pkt.). Trzecie miejsce zajęła kolejna reprezentantka Szwecji, Linda Algotsson na Fairnet  z wynikiem 52,9 pkt.

W konkursie klasy P, w którym startowali również zawodnicy zagraniczni, wygrała Helena Zagała na Contendro Lady, druga była Agnieszka Zuchniak na klaczy Astera, trzecie miejsce zajął Dominik Pieniaszek na Pavius, zaś w konkursie klasy L pierwsze dwa miejsca zajął Paweł Warszawski  - pierwsze na klaczy Lucinda ex Ani 4 (37,8 pkt.), zaś drugie na Villa Rossi z wynikiem 41,6 pkt. Na miejscu trzecim uplasowała się Katarzyna Kokowska na Chicco Z (45,6 pkt.).

Majówkowe zawody w WKKW były jedynymi, jakie na ten rok zaplanowano na sopockim Hipodromie, tym bardziej cieszy wysoka frekwencja (230 koni). Niekwestionowaną gwiazda zawodów był Andrew Hoy, który nie po raz pierwszy już gościł w Sopocie. Ten zdobywca trzech złotych medali olimpijskich wywalczonych w konkursach drużynowych (1992 Barcelona, 1996 Atlanta, 2000 Sydney) oraz srebrnego zdobytego indywidualnie w 2000 roku w Sydney, jak sam mówi, darzy Sopot wyjątkową sympatią.