Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Dość! - pod tym hasłem protestowano w czwartek 23.01.2020 r. w Gdańsku w obronie sądów. Około setka uczestników manifestacji zebrała się tym razem pod pomnikiem króla Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym, by wyrazić swój sprzeciw ws. tzw. ustawy kagańcowej, która ma ograniczać sędziowską swobodę orzekania. Ustawa ma także naruszać zasadę trójpodziału władzy czy zasadę wyłączności sądów w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości.

  • W nocy z środy na czwartek z zaparkowanego przy ul. Srebrnej w Gdańsku auta "na minuty" ktoś ukradł koła. Złodzieja szuka policja, a straty oszacowano na ok. 1,5 tys. złotych.

  • - Po co mamy segregować odpady, skoro nowy odbiorca wrzuca wszystko do jednej śmieciarki? - pyta nasz czytelnik, pan Piotr z Gdyni. Sprawdziliśmy i okazuje się, że ma rację, ale... nie do końca. Rzeczywiście różne frakcje odpadów odbiera często jedna śmieciarka, ale to specjalnie do tego przystosowany pojazd wielokomorowy.

  • Najpierw na celownik wzięli Żabiankę, po niej Przymorze, a w przyszłym tygodniu przyjdzie czas na m.in. Wrzeszcz Górny i Stogi. Straż Miejska w Gdańsku prowadzi akcję, w ramach której sprawdza, czy kierowcy stosują się do znaków drogowych obowiązujących na terenie osiedli, na które wjeżdżają. Posypały się mandaty.

Gdańska Klinika VIVADENTAL

Szanowni Państwo, to wielki sukces i wspaniała wiadomość dla pacjentów! - Gdańska Klinika VIVADENTAL przeprowadziła w lipcu br. pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych na świecie przeszczep komórek macierzystych pozyskanych z tkanki tłuszczowej w jednoczasowym zintegrowanym zabiegu rekonstrukcji tkanki kostnej żuchwy u pacjentki , która urodziła się bez zawiązków zębowych. Jest to przełomowe wydarzenie w polskiej stomatologii otwierające drogę do rozwoju technologii komórek macierzystych w terapii uzębienia.

Podgląd filmu YouTube KOMÓRKI MACIERZYSTE VIVADENTAL

 Zapraszam do:

  • zapoznania się ze szczegółami na stronie:

http://www.vivadental.pl/pl,galeria,to-nie-matrix-to-klinika-vivadental.html

  • obejrzenia filmu:

 https://www.youtube.com/channel/UCyLfwkNQ_4nDujMuvxtXM0g

  • obejrzenia reportażu:

 https://www.youtube.com/watch?v=ua5v7u51ojI