Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Dość! - pod tym hasłem protestowano w czwartek 23.01.2020 r. w Gdańsku w obronie sądów. Około setka uczestników manifestacji zebrała się tym razem pod pomnikiem króla Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym, by wyrazić swój sprzeciw ws. tzw. ustawy kagańcowej, która ma ograniczać sędziowską swobodę orzekania. Ustawa ma także naruszać zasadę trójpodziału władzy czy zasadę wyłączności sądów w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości.

  • W nocy z środy na czwartek z zaparkowanego przy ul. Srebrnej w Gdańsku auta "na minuty" ktoś ukradł koła. Złodzieja szuka policja, a straty oszacowano na ok. 1,5 tys. złotych.

  • - Po co mamy segregować odpady, skoro nowy odbiorca wrzuca wszystko do jednej śmieciarki? - pyta nasz czytelnik, pan Piotr z Gdyni. Sprawdziliśmy i okazuje się, że ma rację, ale... nie do końca. Rzeczywiście różne frakcje odpadów odbiera często jedna śmieciarka, ale to specjalnie do tego przystosowany pojazd wielokomorowy.

  • Najpierw na celownik wzięli Żabiankę, po niej Przymorze, a w przyszłym tygodniu przyjdzie czas na m.in. Wrzeszcz Górny i Stogi. Straż Miejska w Gdańsku prowadzi akcję, w ramach której sprawdza, czy kierowcy stosują się do znaków drogowych obowiązujących na terenie osiedli, na które wjeżdżają. Posypały się mandaty.

Zdrowie pod kontrolą

Listopad to miesiąc walki z rakiem jamy ustnej. W związku z tym PTSS w ramach akcji Zdrowie Pod Kontrolą przygotowało stoisko, na którym uczyć będziemy jak prawidłowo wykonać samokontrolę błony śluzowej podczas codziennej higieny jamy ustnej.

Uczyć będziemy również prawidłowych nawyków mycia zębów oraz zaznajamiać z najnowszymi przyrządami do higieny jamy ustnej. Akcja odbędzie się w 8 polskich miastach (Wrocław, Warszawa, Poznań, Katowice, Białystok, Gdańsk, Łódź, Lublin). Każdy z uczestników otrzyma darmową pastę firmy Colgate oraz folder Fundacji z uśmiechem przez życie dzięki, którym będzie mógł wypróbować nabyte umiejętności we własnym domu. Podczas akcji będziemy malować usta na niebiesko, ponieważ jest to międzynarodowy symbol walki z nowotworami błony śluzowej jamy ustnej.

W Gdańsku akcja odbędzie się w dniu 19.11.2016 w  Galerii Morena, w godz.  11-19

www.zusmiechem.org.pl