Aktualności z regionu

Trojmiasto.pl: Fakty i opinie

Trojmiasto.pl - wiadomości www.trojmiasto.pl
  • Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi kandydata w wyborach na prezydenta Gdańska, które zostaną ogłoszone w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza - poinformował Jarosław Kaczyński.

  • W sobotę odbędzie się pogrzeb Pawła Adamowicza. Sobota będzie też dniem żałoby narodowej w całym kraju.

  • Po milczącym wiecu, który odbył się w poniedziałek na Długim Targu, mieszkańcy Gdańska i bliscy śp. Pawła Adamowicza postanowili znowu być razem. O godz. 18 spotkali się przed Urzędem Miejskim na wiecu pod hasłem "W brzmieniu ciszy".

  • Paweł Adamowicz od 30 lat był obecny w życiu publicznym Gdańska, a przez 20 lat pełnił funkcję prezydenta miasta. Przypominamy różne okresy jego życia.

Zdrowie pod kontrolą

Listopad to miesiąc walki z rakiem jamy ustnej. W związku z tym PTSS w ramach akcji Zdrowie Pod Kontrolą przygotowało stoisko, na którym uczyć będziemy jak prawidłowo wykonać samokontrolę błony śluzowej podczas codziennej higieny jamy ustnej.

Uczyć będziemy również prawidłowych nawyków mycia zębów oraz zaznajamiać z najnowszymi przyrządami do higieny jamy ustnej. Akcja odbędzie się w 8 polskich miastach (Wrocław, Warszawa, Poznań, Katowice, Białystok, Gdańsk, Łódź, Lublin). Każdy z uczestników otrzyma darmową pastę firmy Colgate oraz folder Fundacji z uśmiechem przez życie dzięki, którym będzie mógł wypróbować nabyte umiejętności we własnym domu. Podczas akcji będziemy malować usta na niebiesko, ponieważ jest to międzynarodowy symbol walki z nowotworami błony śluzowej jamy ustnej.

W Gdańsku akcja odbędzie się w dniu 19.11.2016 w  Galerii Morena, w godz.  11-19

www.zusmiechem.org.pl